Şimdi Ara

15000 m2 arsaya kaç daire yapılabilir?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
6
Cevap
0
Favori
2.959
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • mrb arkadaşlar 15.000 m2 bahçemiz var yakın zamanda imara açılacak bir kaç sorum var.

1)imara açılınca 15.000 m2 nin kaç m2 sini devlet alıyor?
    2)kalan m2 ye (10.000 civarı kalır diye düşünüyorum) ne kadar daire yapılır?

not: biliyorum imar bilgileri gerekir ama yuvarlak bir fikir sahibi olması açısından soruyorum. hemen yanında 4 kata imarlı binalar yapılıyor.muhtemelen burasıda aynı olacak 4 kat.

denize 400 metre mesafede arsa

• Max. %40 dop kesintisi oluyor imara açılırken. Sizden önce açılan parsellerde sahipleriyle görüşebilirsiniz ne kadar kesmişler. İmara açılmadan kaç kat izin verirler ya da konut imarı mı verirler sanayi imarı mı ya da ticari alan mı onu bilemeyiz. Etrafta yoğun konut yapılaşması varsa ticari imar da verebilirler.
  • Peki ticari imar mı Avantajlı konut imarı mı

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yeri bilmedigimden net bir şey söylemek doğru olmaz ama hareketli bir yerse ticari imar her zaman daha avantajlıdır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Denize 300 400 metre 500 metre yanında tatil koyu var otel tarzı havuz parkı var büyük

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • planlama çalışmalarını dikkatli takip edin. Plan askıya çıkacak eger itirazınız hakkını ardından plan iptali için mahkemeye gideceksiniz. Şuan bir şey söylemek anlamsız Dop kesintisi ve imar planlaması özünde kardeş ama farklı şeyler. Belediye arazinizin %40 kadarına kesinti yapabilir Buna 3194.sayılı Kanunun 18.maddesine deniyor, arta kalan kısmını ise kamulaştırabilir. En iyisi belediyeyi dikkatli talip etmek ve duruma göre itiraz yada kabul etmek.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.