Şimdi Ara

1500 TL Oyun Sistemi Toplandı,önerileriniz?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
1.079
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. Monitör hariç 1500 TL'lik bir sistem alacağım,kafamda bir sistem oluşturdum, acaba sizin de önerilerinizi alabilir miyim?

-AMD Phenom II X6 1055T
    -Gigabyte 880GA-UD3H
    -HI-LEVEL 2*2 GB DDR3 1600MHz RAM
    -SAPHIRRE AMD RADEON HD6870
    -Samsung 7200 rpm 1TB 32 MB HDD
    -Samsung 22x DVD-RW
    -Thermaltake V9 600W PSU Kasa

Kaba olarak alacağım parçalar bunlar. Değiştirmemi önerdiğiniz bir parça ya da parçalar var mı? Cevaplarınız için şimdiden çok teşekkürler..

• Ramleri Kingston ve 1333mhz yapın %1-1,5 fark için işkence çekmeyin 1600mhz alarak bir şeye yaramıyor, Gigabyte ile Hi-Level'i ben çalıştıramadım zamanında çok uğraştırdı...

http://www.vatanbilgisayar.com/kingston-pc31333_4gb_cl9_kit-4gb-ddr3-1333mhz-cl9-dual-kit-ram-%28kvr1333d3n9k24g%29/productdetails.aspx?I_ID=40301

Kasayı kaliteli psu'ya sahip bir ürün seçin, T.Take'in 600w olan psu'lu kasalarında "Litepower" serisi vardır, PEAK 600w'tır, sürekli 500w verir, ancak sisteme yeterli gelir.

Xigmatek var 600W psu'lu kutulu ürün veriyorlar;
    http://www.vatanbilgisayar.com/xigmatek-asgard-ii+600w-psu-asgard-ii-pure-black-edition-600w-midt-atx-siyah-kasa/productdetails.aspx?I_ID=48227

NRP-PC SERİSİ 80PLUS 600W GÜÇ KAYNAĞI FİYATA DAHİL (Kasa ile verilen psu bu)
    http://www.vatanbilgisayar.com/xigmatek-nrp-pc602-nrp-pc-serisi-80plus-600w-guc-kaynagi/productdetails.aspx?I_ID=46568

Kasanın da ön tarafına bir tane 12cm'lik fan eklenince gayet iyi olur, içeri üfleyecek şekilde takılmalı; arkada egzost fanı var.
    http://www.vatanbilgisayar.com/xigmatek-xsf-f1251-xsf-serisi-120mm-extreme-silent-fan/productdetails.aspx?I_ID=45717

Kasanın resmini koymamışlar ama, Asgard II serisi ile benzer tipte, eğer beğenirsen kasayı psu için tercih edebilirsin, yine de zevk meselesi olduğundna çok karışmakta istemem.

• Çok teşekkür ederim LEON-X, çok açıklayıcı yazmışsın gerçekten. RAM konusunda haklısın, 1333 üzeri randıman alamayacağımı gözden kaçırmışım gerçekten. Kasa önerisi için de çok teşekkür ederim, ancak gel gör ki Asgard II gerçekten de sevemediğim bir kasa. Şöyle bir sistem topladım:

- AMD PHENOM II X6 1055T
    - Gigabyte 880GA-UD3H
    - 2*2 GB Kingston DDR3 1333MHz RAM
    - VTX Radeon HD6870
    - Samsung 1 TB 7200 rpm 32MB HDD
    - Thermaltake Element T Kasa + 700W Litepower PSU

Şimdi nasıl olmuş sizce?
  • Rica ederim hocam, sistem güzel görünüyor...

Kasa dediğim gibi zevk işi görsellik ve soğutma önemli, alacağın kasanın fiyatı sanırım 280 TL civarı, istersen +30 TL fark ile çok daha kaliteli kasa alabilirsin ve uzun süre de kafan rahat eder.

http://www.vatanbilgisayar.com/xigmatek-cpc-t90db-t71-utgard-pure-black-edition-80plus-700w-midt-atx-siyah-kasa/productdetails.aspx?I_ID=42538

700w 80+Psu'lu soğutma ve malzeme olarak kaliteli bir kasa, fan kontrolcüsü de var üzerinde, incelemeni öneririm 310 TL üstelik, zaten kaliteli kasa + psu bu fiyata geliyor.

http://www.techpowerup.com/reviews/Xigmatek/Utgard/1.html

• Xigmatek Utgard TT Element T'den daha mı iyi sence? Cidden soruyorum bu soruyu, çünkü Utgard'a bakamadım henüz canlı olarak, yarın gidip bakmayı düşünüyorum. TT'in ürünlerine karşı oldum olası bir sempatim var, ilk PC'min kasası TT olduğundan olsa gerek, kasa konusunda koşulsuz güvendiğim bir firma. 700 W Litepower da bu sistemde hiç zorlanmaz gibi düşünmüştüm.
  • kardeş bu topladığın pc ne kadar yaptı ? Leon-x peki 1.700 olsaydı fiyat bu sistemi nasıl upgrade yapardın ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: PeeDee

Xigmatek Utgard TT Element T'den daha mı iyi sence? Cidden soruyorum bu soruyu, çünkü Utgard'a bakamadım henüz canlı olarak, yarın gidip bakmayı düşünüyorum. TT'in ürünlerine karşı oldum olası bir sempatim var, ilk PC'min kasası TT olduğundan olsa gerek, kasa konusunda koşulsuz güvendiğim bir firma. 700 W Litepower da bu sistemde hiç zorlanmaz gibi düşünmüştüm.

T.Take'i bende severim ama bu "Litepower" serisini beğenmiyorum malesef, imzamda da T.Take psu var mesela, bazı kasalarını da beğenirim, ama sen bu Xigmatek'e bak ona göre karar ver, Xigmatek'in bu kasası oldukça güzel canlı görünce de beğeniceğine inanıyorum

@balsh0t

Konuna son güncellemeyi yaptım bakabilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LEON-X -- 24 Kasım 2010; 2:29:04 >

• @LEON-X

Anladım, bakacağım yarın Vatan Bilgisayar'dan kasalara, umarım içime siner Utgard, yoksa bir de +PSU derdi çıkacak, fiyat zaten arttı bir miktar.

@balsh0t

1585 TL KDV dahil tuttu yukarıdaki sistem. Eğer Utgard ile alırsam 1570 tutacak.
  • e peki leon-x in bana düzdüğü sistemle hemen hemen aynı pclerimiz niye böyle bi 150-200 lük fark oldu onu bulmaya çalışıom benm topicde uygun olmayan başlık diye geçio topic in adı en sonda leon-x in verdiği pc var onu düşünüyorumda ne farkı var 2mzn pc nin ona bi bakarmısın kardeş hatta benm hdd sennknden yine düşük fiyat farkı pahalı ekran kartı işlemci ramler aynı kasa ve sogutucumu fark koyuyor acacaba
  • @balsh0t

12 takitli alacağın için fiyatlar arttı, bir de Inventus dedin oradan yazdım, haliyle orası da biraz pahalı yer.

@PeeDee

Utgard'ı beğenirsin hocam, incele iyice kasayı, üstte de link verdim az çok fikir verir ama canlı gör ve iki kasayı karşılaştır, kola gelsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LEON-X -- 24 Kasım 2010; 2:49:47 >
  • leon-x direk peki böyle sipariş toplayıp edebilceğim bi yer varmı inventus gibi millet inventus u çok övmüş test etme olayları falan varmış güvenilir diye ondan dedim bende inventusu , birde şimdi sen inventusa göre yazdın pc yi heryerde farklı farklı şeyler yazıo ondan karşıyor biraz sen ne dersin bu işe ?
  • Inventus'tan yazdığımı al, 500gb hdd çok önemli değil, işini görür nasılsa, sonradan alır takarsın bir kaybın yok, bu işlerle haşir neşir olmadığını düşündüğümden sana düzgün bir servis hizmeti veren yerden sistemi alman daha iyi olur çokta kafanı yorma yoksa gider paranı sokağa atarsın dediğimi dinlemeni öneririm.

• quote:

Orijinalden alıntı: LEON-X

Inventus'tan yazdığımı al, 500gb hdd çok önemli değil, işini görür nasılsa, sonradan alır takarsın bir kaybın yok, bu işlerle haşir neşir olmadığını düşündüğümden sana düzgün bir servis hizmeti veren yerden sistemi alman daha iyi olur çokta kafanı yorma yoksa gider paranı sokağa atarsın dediğimi dinlemeni öneririm.

benim topic e bi yorum attım kardeş karşılaştırırsan ben kaçıcağım bi ellerine sağlık
  • @carloska

Dostum teknobiyotik'e girmez olaydım, Aerocool XPredator kasayı görünce içim bir garip oldu, sistemimin toplam fiyatı yine arttı, çok teşekkür ediyorum sana :) :)

@LEON-X

Yardımlarınız için çok teşekkür ediyorum. Bugün Utgard'ı gördüm, ancak nedense ısınamadım kasaya, galiba Xpredator alacağım. :)
  • quote:

- AMD PHENOM II X4 965
    - Gigabyte 880GA-UD3H
    - 2*2 GB Kingston DDR3 1333MHz RAM
    - VTX Radeon HD6870
    - Samsung 1 TB 7200 rpm 32MB HDD
    - Thermaltake Element T Kasa + 700W Litepower PSU

bende bu şekilde toplamayı düşünüyorum birter işlemci farklı. sizce performansa sorun olurmu ?
  • gayet güzel olmuş fakat thermaltake kasaları gereksiz yere pahalı olr daha uygun alternatiflere bakabilirsin.. teknobiyotik sitesinde güzel kasalar vr
  • Arkadaşlar biraz cahilce olabilir, kusuruma bakmayın, bir soru soracağım.

http://www.gold.com.tr/urunozelyeni.asp?ID=92147&ad=C.MASTER-RC-922M-KKPL-GP-500W-ATX-Bilgisayar-Kasalari

Linkteki kasanın power supply'ı yukarıda yazdığım sistemi besler mi? Herhangi bir sorun çıkma olasılığı var mıdır?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.