Şimdi Ara

1500 TL Civarı Stereo Bookshelf Sistem

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
0
Favori
1.748
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhabalar, sadece müzik dinlemek için raf tipi 2.0 bir sistem kurmak istiyorum. İlk etapta amfi vs gerektirmemesi benim için çok iyi olacak. Bu işe her yeltenen gibi benim de tavsiyelere ihtiyacım var :)

Bütçem 1500-2000 tl arası. Bu fiyata eğer gerekecekse amfi vs de dahil olmalı. Kullanım şeklim, orta büyüklükte bir odada uzaktan dinlemek şeklinde olacak. Bilgisayar yanına falan koymayacağım yani, ve sadece ama sadece müzik dinlemek için kullanacağım. Müzik üretmeyeceğim, sadece dinlemek için alıyorum. Tür olarak %40 house, trance, minimal, downtempo elektronik müzik, %40 blues, caz, klasik, %20 de diğer türler şeklinde düşünebiliriz. son 5-6 yıldır edindiğim müzik zevkine göre böyle bir tablo çıkıyor en azından. Elektronik müzik dinlerken de bass çok olsun gümbür gümbür olsun istemiyorum kesinlikle, ama kendini farkettirmeli, dozunda olmalı. Kullanacağım zamanın %99'luk kısmında sesi aşırı açmayacağım. Odayı doldursun yeter ses.

Aklımda şu an için sadece paradigm a2 ve audioengine a5 var. Değerli yorumlarınızı bekliyorum :)

• h.fatih kullanıcısına yanıt
    Hocam ilk baştaki promlem 2.0 sistem kurmak istiyorsunuz Ampli gerekmeyecek Düşündüğünüz Paradigm a2, Audşoengine a5 hoparlörleri Ampli olmadan nereye bağlayacaksınız.İkinci olarak müziği nereden dinleyeceksiniz karşısına geçip,bu hoparlörler nereden beslenecek müzik hangi kaynaktan çalacak???...
  • aydinsakaryali A kullanıcısına yanıt
    Kaynak genelde wifi agina bagli ufak bi media center, bazen macbook, bazen telefonum olur diye dusunuyorum. Bazen soundcloud, bazen di radiodan muzik dinlerim. Cogunlukla da sevip indirdigim kaliteli mp3 veya flac albumleri. Amacim tak cikar yapmadan bircok aygitla baglanip muzik dinleyebilmek. Bunun icin paradigm'in urettigi bluetooth bir alici bile varmis.

Esasen kaynagin sesi cok etkilediginin ben de farkindayim, ama su an icin standart bir cikis ile en iyi kalitede ses verebilecek sistemi ariyorum. Bilmiyorum acaba imkansizi mi istiyorum :)

Araya baska ekipman gerekecekse butcem dahilinde alabilirim ama.

Su anki ses sistemim edifier s530. 2000 tl butce ile bundan kat kat iyi bir sistem kurabilirim herhalde?
  • Istediginiz kriterlere uygun olarak T sinifi amfi,Smsl dac ve Castle Knight 2 hoparlor ve stand onerebilirim.Bahsettigim sistemi bir sure kullandim ve dinleyenleri sasirtan bir performansi vardi.Ozellikle caz performansi ciddi anlamda iyiydi.Asiri bass beklentisi icinde almazsaniz sizi memnun edecektir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: h.fatih

Merhabalar, sadece müzik dinlemek için raf tipi 2.0 bir sistem kurmak istiyorum. İlk etapta amfi vs gerektirmemesi benim için çok iyi olacak. Bu işe her yeltenen gibi benim de tavsiyelere ihtiyacım var :)

Bütçem 1500-2000 tl arası. Bu fiyata eğer gerekecekse amfi vs de dahil olmalı. Kullanım şeklim, orta büyüklükte bir odada uzaktan dinlemek şeklinde olacak. Bilgisayar yanına falan koymayacağım yani, ve sadece ama sadece müzik dinlemek için kullanacağım. Müzik üretmeyeceğim, sadece dinlemek için alıyorum. Tür olarak %40 house, trance, minimal, downtempo elektronik müzik, %40 blues, caz, klasik, %20 de diğer türler şeklinde düşünebiliriz. son 5-6 yıldır edindiğim müzik zevkine göre böyle bir tablo çıkıyor en azından. Elektronik müzik dinlerken de bass çok olsun gümbür gümbür olsun istemiyorum kesinlikle, ama kendini farkettirmeli, dozunda olmalı. Kullanacağım zamanın %99'luk kısmında sesi aşırı açmayacağım. Odayı doldursun yeter ses.

Aklımda şu an için sadece paradigm a2 ve audioengine a5 var. Değerli yorumlarınızı bekliyorum :)

Selamünaleyküm

Cüneyt1977 arkadaşımızın önerisi de gayet mantıklı. Amfi filan uğrasmayayım derseniz citronic aktif hoparlörleri bir inceleyin. Forum da konusu var. Sağlıcakla...

• ***radyo*** * kullanıcısına yanıt
    Evet cuneyt beyin sistemi arastiriyorum. Ama dedigim gibi amplisiz olsa daha iyi benim icin. Ampli al, dac al, kablo al, hoparlor al, sonra dayanamayip daha iyi ses alabilmek icin upgrade et sistemi... Bu yuzden Olabildigince basit istiyorum. Paradigm A2 ye de bu yuzden aklim kaydi zaten. Bakalim artik, yorumlariniz icin tesekkurler, biraz marka model arastirip ogrenip bayramdan sonra bir sekilde dinlemek istiyorum.
  • quote:

Evet cuneyt beyin sistemi arastiriyorum. Ama dedigim gibi amplisiz olsa daha iyi benim icin. Ampli al, dac al, kablo al, hoparlor al, sonra dayanamayip daha iyi ses alabilmek icin upgrade et sistemi... Bu yuzden Olabildigince basit istiyorum. Paradigm A2 ye de bu yuzden aklim kaydi zaten. Bakalim artik, yorumlariniz icin tesekkurler, biraz marka model arastirip ogrenip bayramdan sonra bir sekilde dinlemek istiyorum.

Ustat bu urun varken diyerleri sadece teferruat bundan iki cift aldım burda Altan beyin önerisi ile cidden aldığım insanlar çok memnun kaldı ben bile hayret ettim bu kadar guzel çaldığına
    Ve ayrıca diğer bir çok sistem gibi tek hop içerisinde anfi var digerinde yok tarzı değilde her hop lir amfisi kendi bünyesinde e her hop prize ayrı bağlanıyor çok ciddi araştırın bu fiyatta aktif daha iyi bir hop almanıza imkan yok bu sürücü ebatin da bu kabın yapısı nda

http://www.audioavm.com/Citronic-ST-8-mk-II-8-Inch-tek-hoparlor,PR-1564.html

Linkteki fiyat bir adet için geçerli siz iki adet alın 1200 tl eder ikisi geriye kalan paranizla da

M2 tech evo
    Yada
    m2 tech Young Dac

Alın ikinci el bir adet tak cikart derdi olmadan Dac tan çıkışları hoparlöre takın

Laptop
    Tv
    Uydu
    MP3 player
    Ve media Player
    Bunların tamamı Dac a bağlayın

Hem kaynak çıkışınız Dac üzerinden kaliteli olsun

Hem t sınıfı. Yada baska her hangi bir sınıf anfinizle kalabalık yapmayın. Hemde bütçeniz rahat etsin

M2 tech evo 500 tl
    M2 tech Young 1800 tl civarı ikinci el bulursunuz

Diğer arkadaşların bahsettigi ve sizinde düşündüğünüz audioengine a5+. Citronic in bu modeli yanın da sadece pc hoparlör U kalır bilginiz ola

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eraycelik80 -- 2 Ekim 2014; 23:36:37 >

• eraycelik80 E kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam vakit ayırıp yazdığınız için. Ben de forumdaki citronic konusunu gördüm bakıyorum şimdi. Uzun uzun konuşulmuş tartışılmış. Aklıma oldukça yattı tam aradığım gibi bir sistem. Bayram dönüşü bulabilirsem kesinlikle bir yerde dinlemek istiyorum.
  • quote:

Teşekkürler hocam vakit ayırıp yazdığınız için. Ben de forumdaki citronic konusunu gördüm bakıyorum şimdi. Uzun uzun konuşulmuş tartışılmış. Aklıma oldukça yattı tam aradığım gibi bir sistem. Bayram dönüşü bulabilirsem kesinlikle bir yerde dinlemek istiyorum.

Bir yerde bulma ve dinleme imkanınız yok audio avm disinda
  • h.fatih kullanıcısına yanıt
    Ben hi-end ci olarak ve çok daha uçuk sistem kullanıcısı olarak diyorum. Hastalık oluyor ve daha iyilerini dinlemek geliyor. İnsanın içinden dinleyincede elindekileri zararına satıp hemen yeni bulduğunu alıyorsun. Ama hifi ses sistemleride beş para etmez (audioengine a5+ edifier s730 z623 ) evimde kullandım. O sebepten bütçeyi sonuna kadar zorlayıp bir kerede adam gibi sistem kurmalısınızki yoksa upgerada ede ede çok zarar ediyorsunuz. Tecrubelerimle konuşuyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Apache Air Fighter

Ben hi-end ci olarak ve çok daha uçuk sistem kullanıcısı olarak diyorum. Hastalık oluyor ve daha iyilerini dinlemek geliyor. İnsanın içinden dinleyincede elindekileri zararına satıp hemen yeni bulduğunu alıyorsun. Ama hifi ses sistemleride beş para etmez (audioengine a5+ edifier s730 z623 ) evimde kullandım. O sebepten bütçeyi sonuna kadar zorlayıp bir kerede adam gibi sistem kurmalısınızki yoksa upgerada ede ede çok zarar ediyorsunuz. Tecrubelerimle konuşuyorum.

Ustat o saydıklarına hifi diyorsan hi end senin için ney merak ettim
  • quote:

Orijinalden alıntı: eraycelik80

quote:

Ustat o saydıklarına hifi diyorsan hi end senin için ney merak ettim

• Apache Air Fighter kullanıcısına yanıt
    Ben daha hic hifi sistem sahibi olmadim ona ragmen bahsettiginiz 3 modelin de hifi ile alakasi olmadigini soyleyebilirim. Sanirim hiend sistemden kastiniz hifi giris seviyeleri
  • quote:

Hi end ci arkadasım ne kullanıyorsunuz
  • eraycelik80 E kullanıcısına yanıt
    usher cp8871 gryphone antelion signature amfi gryphone sonata pre reinyo cdr 777 ve reinyo dap 777

jm lab a yaklaşamasada 8871 lerden antelionlarla berber baya uyum tutturdum
    bu işin sırrıda zaten sistemde uyum olması cremona m ve tri vista 300 gibi dinlediyseniz
    extreme audio da bilinirim diyim daha ayrıntıya girmeyeyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Apache Air Fighter -- 4 Ekim 2014; 18:56:51 >
  • quote:

Ben daha hic hifi sistem sahibi olmadim ona ragmen bahsettiginiz 3 modelin de hifi ile alakasi olmadigini soyleyebilirim. Sanirim hiend sistemden kastiniz hifi giris seviyeleri

hocam benim hifi den kastım şu

hifi 2.sınıf o yazdığım modeller bazı yerleden hifi olarak geçîyor en düşük model

hi end 1. sınıf hi end ürünlerin fiyatları hopörler olarak 3000 civarından başlar

yani bunların belli kriteri yok bazı yerlerdede hiend hifi diye geçiyor
  • quote:

quote:

hocam benim hifi den kastım şu

hifi 2.sınıf o yazdığım modeller bazı yerleden hifi olarak geçîyor en düşük model

hi end 1. sınıf hi end ürünlerin fiyatları hopörler olarak 3000 civarından başlar

yani bunların belli kriteri yok bazı yerlerdede hiend hifi diye geçiyor

Gule gule kullanın guzel sistem
    Beğendim bi amp kullanıyorsunuz bir donem Ufuk tan alicaktim ikinci elde vardı ama kısmet olmadı

Hifi hi end e gelince dediğiniz gibi bir barel yok sahibinden gibi yerler de nerede ise creative e hi end denecek

Bana gore hifi hi end ısı fabrikasyon marketing ürünler le butik ürünler gibi bi ayrım

• quote:

Merhabalar, sadece müzik dinlemek için raf tipi 2.0 bir sistem kurmak istiyorum. İlk etapta amfi vs gerektirmemesi benim için çok iyi olacak. Bu işe her yeltenen gibi benim de tavsiyelere ihtiyacım var :)

Onkyo A-9050 amfi + Heco Victa Prime 302 hoparlör
    1300 TL civarına Onkyo'yu, 700 TL civarına da Heco'yu alabilirsiniz. Onkyo'da dahili Wolfson® 192 kHz/24-bit DAC bulunur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-BD91AF42D -- 5 Ekim 2014; 15:53:14 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-BD91AF42D

quote:

Onkyo A-9050 amfi + Heco Victa Prime 302 hoparlör
    1300 TL civarına Onkyo'yu, 700 TL civarına da Heco'yu alabilirsiniz. Onkyo'da dahili Wolfson® 192 kHz/24-bit DAC bulunur.

Apache aşağıdaki üründen arıyordun sen bulabildin mi bari?

http://forum.donanimhaber.com/m_98099858/f_//tm.htm#98099858

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atalayalper -- 8 Ekim 2014; 21:59:16 >

• quote:

Orijinalden alıntı: atalayalper

Apache aşağıdaki üründen arıyordun sen bulabildin mi bari?

http://forum.donanimhaber.com/m_98099858/f_//tm.htm#98099858
    Ayrıca "Gryphone" diye bir marka yok "Gryphon" var.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.