Şimdi Ara

1300 TL Telefon

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
723
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar en fazla 1300 tl verebilirim.Telefon olarak mi5 32 gb düşünüyorum,siz ne önerirsiniz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• telefonlar hakkında pek bir bilgim yok fakat bunu gördüm
    https://forum.donanimhaber.com/m_121796379/tm.htm

Açıkcası bende S4 Avrupa versiyonunu kullanıyorum.4 yıl felan oldu . Android 4.4 e geri rom attım.Bir de batarya aldım kullanıyorum.Şuanda tek sıkıntısı kamerası hoşuma gitmiyor.
  • Ben sinir krizi geçirmek üzereydim telefon almaya çalışırken. En son mi5'i farkedip deli gibi araştırdım ve inceledim telefonu. Ertesi günde aldım zaten. Araştırdığım kadarıyla kimsede hiç bir kronik sorun görmedim ama kullanalı 1 hafta olduğu için kendim o konuda birşey diyemiyorum. Telefon performans açısından kusursuz diyebilirim, batarya açısındansa ekran suresi aşırı olmamak la birlikte gayet iyi ama zaten çok seri sarj olmakta. Yani şarza takılı bırakmak zorunda hissetmiyorum akşamları. Sabah takıyorum ve alelacele derse yetişmek için hazırlanıyor ve telefonunalip basıp gidiyorum ve bu yaklaşık bir haftadır böyle. Ayrıca telefon oyun oynarken gram ısınmıyor diye bilirim modern combat 4 ve csr 2 de denedim.hatta csr 2 sardi biraz beni saatlerce ısınmadı. Lakin şarj olurken biraz fazla ısınıyor, galaxy s4 kullaniyordum en az 2 kat diyebilirim. Şarzdayken dizi izleyebiliyorum ama oyun oynarsam, yarım saat sonra 45 dereceyi geçti uyarısı alıyorum. Hızlı şarjdan olsa gerek diye düşünüyorum.Parmak izi sanırım piyasada ki en iyisi olsa gerek (iphone 7 yi bilmiyorum gerçi). Ve telefon miui arayuzune sahip ve çok sık güncelleme alıyor.Hatta developer rom kurarsan (resmi bir rom garanti dışına çıkarmaz diye düşünüyorum) her hafta aynı gün düzenli olarak güncelleniyor. Daha sayarım böyle çok fazla güzel yani var telefonun, selfie kamerasının gorus acısı gibi oyüzden onları atlayıp direk kötü yanlarına geçiyorum. En büyük sıkıntı google klavye, nefretlik klavye. Mağaza daki diğer klavyeleri daha denemedim ama xda forumdan baktım acaba Samsung klavyesi portlanabilirmi diye ama pek mümkün görünmüyor. Ayrıca 32 gb lik sürümü benimkinin aksine seramik değil cam o yüzden daha dayanıksız deniyor ama genede değebilir çünkü seramik aşırı derecede parmak izi tutuyor, kılıfsız kullanamıyorum zaten bu yuzden.

Edit: bu yazı bu telefonda google klavye kullanarak yazıldı ve yazanın anası ağladı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Chestburster -- 15 Kasım 2016; 13:16:12 >

• Aşağıdaki telefonları öneririm. Ben redmi note 3 pro alıcam bütçeme göre :)
    http://www.epey.com/akilli-telefonlar/karsilastir/45238-52006-52007-61287-61574/lenovo-vibe-p1-pro_samsung-galaxy-c7_samsung-galaxy-c5_samsung-galaxy-j7-prime_xiaomi-redmi-note-3-pro/

Edit : @Chestburster arkadaşın gibi bende Mi5 alıcaktım fakat dayanıksız denilmesi ve 4.5g için 800 band olmamasından dolayı çekmemesi gibi problemlerden dolayı vazgeçtim. 450 TL de cebime kaldı :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Acemi85 -- 15 Kasım 2016; 13:49:44 >

• galaxy on7 ye bakın derim.

• Chestburster kullanıcısına yanıt
    Hocam çok teşekkür ederim hangi hatsınız?4g kullanabiliyor musunuz

• quote:

Orijinalden alıntı: Acemi85

Aşağıdaki telefonları öneririm. Ben redmi note 3 pro alıcam bütçeme göre :)
    http://www.epey.com/akilli-telefonlar/karsilastir/45238-52006-52007-61287-61574/lenovo-vibe-p1-pro_samsung-galaxy-c7_samsung-galaxy-c5_samsung-galaxy-j7-prime_xiaomi-redmi-note-3-pro/

Edit : @Chestburster arkadaşın gibi bende Mi5 alıcaktım fakat dayanıksız denilmesi ve 4.5g için 800 band olmamasından dolayı çekmemesi gibi problemlerden dolayı vazgeçtim. 450 TL de cebime kaldı :)

Avea kullanıyorum 4.5G'yi Tekirdağ Değirmenaltı'nda yaklaşık 50mbit ve 3g ye oranla daha yüksek pingle, İstanbul Cennet'de yaklaşık 100mbit hızda ve 3g ye göre daha iyi yani daha düşük pingle çekme sorunu olmadan kullanabiliyorum (ki zaten Avea'nın diğer telefonlarla farklı değerler vereceğini sanmıyorum). Zaten Band20'nin olmaması çekim alanını etkilemez. Band20 daha az yerde çeker ama daha hızlıdır böylece çektiği yerde Band20'ye geçer (yalnış hatırlamıyorum diye umuyorum). Ayrıca Turkcell'de Avea ya oranla daha uyumlu çalıştığını duydum 4.5G'nin bu telefonda. Hala geçerlimi bilmiyorum ama birtek Vodafone'da 4.5G kullanılamıyor, oda yaklaşık bir yarım saatlik kurcalamayla bu telefonda kapalı olan diğer bantlarda açılıyor, böylece Vodafone'da da kullanılıyor. Bantların açılması konusuna değinirsem, Band20 hariç tüm bantlar açılabiliyor, Band20 ise donanımsal olarak açılmasının önünde hiçbir engel olmamasına karşın hala açılabilmiş değil, şurdan takip edebilirsiniz: [link=]goo.gl/D7Lyl0[/link]
    Açıkçası band20'nin önünde donanımsal bir engel olmadığı için eminimki band20 aktif edilecektir lakin insanlar marttan beri bununla uğraştığını, ve telefonun kaynak kodlarının bile yeni yayınlanıp (1-2 hafta önce), cyanogenmod'ların yeni çıkmaya başladığını düşünürsek band20'nin açılmasının zaman alacağını düşünüyorum ve 2017'nin ilk çeyreğinde bile açılmasına ihtimal vermediğimi belirtiyorum.
    Dayanıklılık konusunun abartıldığınıda söylemeliyim. Ekranda falan bir dayanıklılık sorunu yok, bahsedilen sorun kasanın ortadan zorlayarak kırılmasıki bunu hangi kaza senaryosunda yaşayabileceğinizden pek emin değilim, ve ayrıca seramik versiyonunda bu sorunda ortadan kalkmakta (Ama satılmadığı için sadece garantisiz olarak alabilirsiniz, mesela ben bu forumdan zahter kullanıcı adlı kişiden aldım). Zaten hangimiz kılıfsız kullanıyoruzki telefonumuzu?

• @Chestburster telefonunuz hayırlı olsun öncelikle. Sonradan okudum ki sadece vodafone olanlar sorun yaşıyormuş sizin dediğiniz gibi. Ben telefonu kötülemedim yanlış anlama sadece yazılanlara göre söyledim. Telefonu kullanmadım bile :) En iyi telefon alınmış telefondur güzel günlerde kullanın

@-Uzumaki Naruto- Şu galaxy on 7 SM-G6100 versiyonunu satan yer bulamadım. 3 GB olan versiyonu. Var mı bildiğiniz?
  • quote:

@Chestburster telefonunuz hayırlı olsun öncelikle. Sonradan okudum ki sadece vodafone olanlar sorun yaşıyormuş sizin dediğiniz gibi. Ben telefonu kötülemedim yanlış anlama sadece yazılanlara göre söyledim. Telefonu kullanmadım bile :) En iyi telefon alınmış telefondur güzel günlerde kullanın

@-Uzumaki Naruto- Şu galaxy on 7 SM-G6100 versiyonunu satan yer bulamadım. 3 GB olan versiyonu. Var mı bildiğiniz?

http://www.epey.com/akilli-telefonlar/samsung-galaxy-on7-2016.html
    Bakın.

• quote:

@Chestburster telefonunuz hayırlı olsun öncelikle. Sonradan okudum ki sadece vodafone olanlar sorun yaşıyormuş sizin dediğiniz gibi. Ben telefonu kötülemedim yanlış anlama sadece yazılanlara göre söyledim. Telefonu kullanmadım bile :) En iyi telefon alınmış telefondur güzel günlerde kullanın

Yok canım estağfirullah, yanlış anlama durumuda yok zaten. 4G ile ilgili varlığı bilinen bir sorundan bahsettiniz, bende daha detaylı bilgiye sahip olduğum için (olduğumu düşündüğüm için) sorunu biraz açmak istedim. En iyi telefon alınmış telefondur kısmına ise katılmadığımı söylemeliyim. En iyi telefon araştırılıp alınmış telefondur bence. Zamanında s4 kullanıyordumda custom rom yoktu adam akıllı, çünkü exynos yeni bir işlemciydi ve geliştiriciler stabil rom yapamıyordu bu yüzden. Telefonun ömrü bitti artık rom çıkmayacak yaşa geldi telefon, hala olan romlar gerçek anlamda stabil değil, helede cyanogenmod romlar. Bu benim için büyük hayal kırıklığıydı.

Birde On7'nin 3gb versiyonu varmıydıki? Benim bildiğim kadarı ile On7 1.5Gb On7 Pro 2Gb. Edit: Harbi varmış, bu telefonun 2016 veriyonu çıktığını bilmiyordum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Chestburster -- 15 Kasım 2016; 17:26:12 >

• Önemseyip yorum yapan herkese çok teşekkür ederim.Samsung düşünmüyorum çünkü touchwizi sevmiyorum romla vs uğraşmak istemiyorum.Sanırım Mi5 alacağım.Siyah rengini 1200 1300 tlye bulamaz mıyım?Çoğu yerde yok,satanlar da 1400 tl civarına satıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: rommero33

Önemseyip yorum yapan herkese çok teşekkür ederim.Samsung düşünmüyorum çünkü touchwizi sevmiyorum romla vs uğraşmak istemiyorum.Sanırım Mi5 alacağım.Siyah rengini 1200 1300 tlye bulamaz mıyım?Çoğu yerde yok,satanlar da 1400 tl civarına satıyor.

Teknosada olucak diye biliyorum.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.