Şimdi Ara

112 daireli bi sitenin kablosuz ağ kurulumunu ankarada kime yaptırabiliriz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
998
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • otuduğum siteye kablosuz ağ kurdurtmak istiyoruz ancak ankarada bu işi hangi firmalar yapabilir. bulamadım yardımcı olursanız sevinirim

bu site 56 daireli 14 katlı bloklar şeklinde ve toplam iki blok 112 daire kullanacak
    her bina kablosuz olarak dağıtılacak ve kullanıcı bazında sınırlandırılacak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mata2006 -- 23 Mart 2007; 16:42:19 >

• kablosuz cok masraflı olur bilginize
  • bina içerisinde kablo kanalları ve vericileri takabilecek yer var. fakat bu işi kablolu yapacak olursak dairelerde de kablolalama yapılması
    gerekiyorki o da şu an daire sakinleri oturduğu için çok pretik olmayacak.
  • kablosuz ağ için geniş çaplı bi anten alın

geniş sahalara yayılması ıcın

ama herkesın ewıne bi alıcı alması lazım

maliyetli olur

:) zor iş

kolay gele
  • oturanlarda laptop var bu saatten sonra alacak olanlarında artık 1000 ytl civarına bile laptop alınabildiğini düşünürsek alımları laptop şeklinde olur. laptopların içerisinde kablosuz alıcı bulunmaktadır. bina içesinde desktop makine kullananlar kablosuz bağlantı almak için pci kart almaktan kaçınmamaktadır bu şekilde 5 yada 6 kişi çıkacağını zannediyorum. benim derdim bina içerisinde oturanların ne ile nasıl alacaklarından ziyade. nerelere access poit yerleştirilebilir. her kata bi anten takılması mı gerekir. bunu bilinçli olarak yapabilecek bi yer tepeye bi tane anten alıp arkasına modem bağlayıp telefon fişini takmayı bende yaparım
    (ama her dairede düzgün çekermi ?. dairelerden biri emule veya buna benzer bişey açtığında diğerlerinin bundan çok etkilenmemei gerekli.
  • kendin yapabilirsin.
    Çok basit

Şimdi 2mbit kablo internet alıcaksınız sanırım.
    herkes kullanmayacağına göre yeter sanırım
    kablo modemden çıkışını
    Dlink DI-624
    Dlink DI-624S
    Dlink DI-724U

modellerinden birini bulup bağlayın
    daha sonra her apartmanın çatısına
    Dlink dwl-2100 koyun
    bunu repeater modunda çalıştırıp üstteki wireless routeri seçin.
    Şimdi apartman kaç katlı bilmiyorum ama
    çatıdan sonra her 3 katta bir dwl-2100 ü yeniden koyun.
    bunların çıkış gücünü arttırıp 7dbi anten takmalısınız.
    Her bir dwl-2100 ü bir önceki dwl-2100 e tanıtmanız gerek.
    Bu şekilde yapın diyelim apartman 6 katlı
    çatıya bir tane 3. kata da bir tane koymanız yeter.
    Diğer apartmanlarda da bu şekilde yapmalısınız. Çatı katında olan wireless mutlaka routere bağlanmalı diğer wirelesslere değil.
    Bir kaç ipucu.
    kanalı kesinlikle 1 yapın mesafeyi arttıracaktır.
    Çıkış gücünü 30dBm yapın. Böylelikle komşularınıza sinyal çok rahat gidecektir.

• 112 dairelik bir site için kablosuz ağ kurmak hertaraf elektromanyetik kirlilik olacak oradaki çoluk çocuk ileride allah korusun...

• evet her daireninde en az 3 cep telefonu olduğunu düşünürsen 336 telefon (bunlar sulu olan modeller elektromanyetik dalga içermiyo)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.