Şimdi Ara

11 Yaşındaki oğluma sistem tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
0
Favori
955
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Pek anladığım bir konu değil o yüzden değerli destekleriniz ve yönlendirmeleriniz çok önemlidir. Yorum yapacak olan herkese şimdiden teşekkürler.

20K civarında bütçem var, diğer kısmıyla da ekran alacağım. Belki esnetip 25K lara çıkabilirim...

Fifa ve Pes tarzı futbol oyunlarına meraklı şu aşamada onları oynayacak ama ileride başka şey oynamak ister takılıp kalmasın, abartı uçuk görselli oyunları açamasada olur o seviyede makinalar bütçeme uymaz zaten diye düşünüyorum.

Şahsi iş için kullandığım bilgisayarım i7 ama masaüstü modellerinde gördüğüm kadarıyla bu bütçeyle i7 alınamıyor, i5 yada i3 olması sıkıntı çıkartır mı yada AMD baksam da olur mu ne dersiniz ?

Toplamadan anlamam açıkcası, o yüzden vatan-teknosa yada adres verirseniz yüzyüze gidip satın alabileceğim bir yer daha mantıklı olur. Biz çocukken kadıköyde bir bilgisayarcı vardı adını hatırlamıyorum oraya gider toplardık şuan hala yaşıyorlar mı bilmiyorum öyle bir mekan var mı misal. Eski çağlarda kaldık kısaca :)

Fikir verir yönlendirirseniz gerçekten memnun olurum.

PS5 alalım diyorduk ama okul çağı, hocaları ödev vs verecek hem onları halleder hem istediğinde oyun oynar o yüzden masaüstüne kaydık.

• Bu tarz bir bilgisayar uzun yıllar işinizi görecektir. AMD veya intel tercihi çok da önemli gelmiyor bana. Sadece yazılımsal sıkıntılardan dolayı ben de ekran kartı olarak nvidia tercih ediyorum. Onun dışında işlemci ve anakartın bu seviyelerde çok da önemi yok bence.

11 Yaşındaki oğluma sistem tavsiyesiwww.qp.com.tr
    QP Rock Oyun Bilgisayarı
    https://www.qp.com.tr/qp-rock-oyun-bilgisayari
  • Anladığım kadarıyla direkt gidip alayım mantığı ile hareket ediyorsunuz Yani hiç başım ağrımasın,kafamda soru işareti, tereddüt,kaygı vs. olmasın diyorsunuz.

O zaman direkt vatana gidin. Hiç internetten sip.vereyim,bekliyeyim vs. istemiyorsunuz zaten. Şu makina, sizin oğlan gibi 2-3 tanesine bile yeter. Fiat da sizi asla üzmeyecektir. Oğlan,tepe tepe kullanır,tabiri caizse.

Sadece 26 tl fark ile ramleri 2 x8 GB yaptırın.

16397 TL.

www.vatanbilgisayar.com
    AMD R5 5500-SAPPHIRE RX 6700-MSI A520M-A-ADATA 500GB SSD-16GB RAM fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da
    https://www.vatanbilgisayar.com/amd-r5-5500-sapphire-rx-6700-msi-a520m-a-adata-500gb-ssd-16gb-ram.html

Bi de aşağıdaki makinada işlemci seçme şansınızda var. 1400 tl fark ile işlemciyi ryzen 5600 yaptırırsanız,tadından hiç yenmez.

www.vatanbilgisayar.com
    AMD R5 5500 - SAPPHIRE RX6700 - GIGABYTE A520M-K - CRUCIAL 500GB SSD-16GB RAM fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da
    https://www.vatanbilgisayar.com/amd-r5-5500-sapphire-rx6700-gigabyte-a520m-k-crucial-500gb-ssd-16gb-ram.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metin abi 65 -- 18 Ağustos 2023; 0:8:36 >

• a-f-h A kullanıcısına yanıt

itopya'yı başka başlıklarda araştırırken buldum araştırınca baktım beylikdüzünde bize yakın yerde bir tane var.

Cuma günleri kampanya mı oluyor birşeyler gelebilir demişsiniz o yüzden sordum.

Buradan da gidip hazır sistem birşey satın alabiliyor muyuz temsilcilerle görüşerek.

• quote:

Orijinalden alıntı: metin abi 65

Anladığım kadarıyla direkt gidip alayım mantığı ile hareket ediyorsunuz Yani hiç başım ağrımasın,kafamda soru işareti, tereddüt,kaygı vs. olmasın diyorsunuz.

O zaman direkt vatana gidin. Hiç internetten sip.vereyim,bekliyeyim vs. istemiyorsunuz zaten. Şu makina, sizin oğlan gibi 2-3 tanesine bile yeter. Fiat da sizi asla üzmeyecektir. Oğlan,tepe tepe kullanır,tabiri caizse.

Sadece 26 tl fark ile ramleri 2 x8 GB yaptırın.

16397 TL.

www.vatanbilgisayar.com
    AMD R5 5500-SAPPHIRE RX 6700-MSI A520M-A-ADATA 500GB SSD-16GB RAM fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da
    https://www.vatanbilgisayar.com/amd-r5-5500-sapphire-rx-6700-msi-a520m-a-adata-500gb-ssd-16gb-ram.html

Bi de aşağıdaki makinada işlemci seçme şansınızda var. 1400 tl fark ile işlemciyi ryzen 5600 yaptırırsanız,tadından hiç yenmez.

www.vatanbilgisayar.com
    AMD R5 5500 - SAPPHIRE RX6700 - GIGABYTE A520M-K - CRUCIAL 500GB SSD-16GB RAM fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da
    https://www.vatanbilgisayar.com/amd-r5-5500-sapphire-rx6700-gigabyte-a520m-k-crucial-500gb-ssd-16gb-ram.html

Allah razı olsun adamsın, tam aradığım site buradan birşey seçip mağazalarına gitsem aynı şeyi oradan da hazırlatıp direkt alabiliyor muyum biliyor musun kral ?

Neredeyse hepsi en fazla 16 gb ram 2x16 yani 32 yaptıramıyor muyum ? Hoş gerek var mı ilerde ağırlaşmasın derdim.

I5 yada Ryzen5 şuna öncelik ver dediğin birşey var mı , İşlemci Numarasında F ile bitenlerin farkı ne oluyor , şunları bil şunlara dikkat et dediğin birşeyler varsa beni hap bilgilerle doldurursan sevinirim üstadım, bilinçsiz gidip keklenip gelmeyelim.

• Bazen indirim dönemleri oluyor.
    Bazen bazı youtube kanalları ile ortak sistem çıkarıyorlar. İnstagramdan falan duyurusunu da yapıyorlar, ama fiyat bilgisi vermiyorlar diye biliyorum
    Aslında bu düşünürek yazdıydım, 48 binlik bir sistem geleceğini düşünmemiştim.
    https://www.itopya.com/vokhighpowerintelcorei513400fmsigeforcertx4070tiventus3xoc12gb32gbddr51tbnvmem2_h23959

İtopyada da gözüme çarpan bir sistem olmadı açıkçası.
  • Nerdeyse her yer montajlayip gonderiyor, itopya bi tik pahali olabilir gaming.gen,gencer gaming,inventus,sinerji vs buralara bakabilirsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi n201 -- 18 Ağustos 2023; 21:22:22 >
  • oqi kullanıcısına yanıt
    Ne bu 32gb ram aski zaten ram yetmezse o kartta yetmez o zamana,sistem pahali olmus dedigim yerlere baktiniz mi ,
  • n201 kullanıcısına yanıt

Kral baktım hepsine google'dan ümraniye üsküdar vs karşıdalar. Bana yakın olsun ki bi sıkıntı çıkınca mekan basabileyim bunlar bana yaramaz, itopya olurdu ona da pahalı dedin elimde vatan kalıyor sadece o da baya yakın bana.

Vatanda topladığım 23K civarı olanı bu dediğin yerlerde dahamı ucuza getirebilirim eğer öyle ise hafta sonu gidip oralara bakayım en kötü ordan sipariş veririz bişe olunca karşıya geçeriz yapacak bişe yok :)

Ne gerek var fazla para vermeye. İşlemciyi ryzen 5600 yapınca ,İntel 12400F ile aynı performanstta olyor zaten. AMD nin RX 6700 E.kartı da , RTX 3060ile denk,hatta bi tık üstte. 180000 tl ye alacağın makinaya ,23000 TL verilirmi hiç.11 Yaşındaki oğluma sistem tavsiyesi 

Vatana gidip,beğendiğin makinayı söyliyeceksin Onlar hazırlar,teslim ederler.

Bu nasil adreside yakin gibi size
    https://pckolik.com/urun/ghost-oyun-bilgisayari-geforce-rtx-4060ti
    İtopyada da bu var
    https://www.itopya.com/-mentor-robber_h20190

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi n201 -- 18 Ağustos 2023; 22:7:59 >

Süper bu çok daha yakın diğerlerine göre fakat üstteki abimizin paylaştığı https://www.vatanbilgisayar.com/amd-r5-5500-sapphire-rx6700-gigabyte-a520m-k-crucial-500gb-ssd-16gb-ram.html şu bilgisayarın ryzen 5600 seçilisi ile aralarında ciddi farklar var mı bu gerçekten çok uyguna geliyor diye soruyorum.

Fark var tabi de 5 bine deger mi ihtiyac var mi mesele vatandakide alinir 3 bin civarina monitor cekersiniz 21-22ye kasa+monitor gelmis olur

5K fark yaratan, değer mi dediğiniz donanım hangisi/hangileri yazarsanız çok sevinirim üstadım ona göre karar vereyim.

Monitörle bu fiyatlara işi bitirirsem harika olur gerçekten.

• RX 6700 lü sistemi vatandan alın geçin derim.Belli ki bütçeniz dar Kendinizi gereksiz yere zorlamayın .11 yaşındaki bi çocuk için RX 6700 bile fazladır.

Bakınız. Mis gibi kart.

Resme tıkayın,netleşr.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metin abi 65 -- 18 Ağustos 2023; 22:58:43 >
    Temelde ekran karti anakart farki var da iste ne kadar mantikli , Metin abi hakli bence 6700 bile fazla gelebilir anca ustune yukardaki hp monitoru alir isi 21.5 a kapatirsiniz.
  • metin abi 65 kullanıcısına yanıt

Ana kartı diğeriyle değiştiriyim mi üstadım ? ASUS PRIME A520M-K A520 Soket AM4 AMD Ryzen DDR4 4600MHz (O.C.) M.2 Anakart

Ram GSKILL 16GB (1x16) RipjawsV Siyah DDR4 3200Mhz CL16 1.35V Tek Modül Ram bunu seçip 2 tane alabilir miyim ana kartta yeri vardır değil mi ?

SSD 1TB alayım bende kullanırım Crucial 1TB P3 Serisi NVMe M.2 SSD (Okuma 3500MB / Yazma 3000MB) bu iyimidir ?

Kasayıda bunu alayım diyorum RAMPAGE X-HORSE 850W 80 PLUS BRONZE 4x120mm RAINBOW FAN USB 3.0 MidT ATX KASA

18.484 TL oluyor ana kartı değişmezsem onuda değişirsem 19K

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.