Şimdi Ara

11. nesil Core işlemcilerinin fiyatı sızdı: Fiyat artışı yolda (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
66
Cevap
1
Favori
4.571
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yıl olmuş 2021, hala Afrika'da bir köye yetecek kadar güç tüketimi olan, hayvan gibi ısınan 14nm+++++++++ Intel işlemci almayı planlıyor insanlar.
  • Kısaca yazayım.Bunlar para verip alınmaz.İşlemci başına yazdığın rakamları verseler yine alınmaz.Elektrik parasından göçer insan.

• 44 PCIe lane deyince "oha olamaz öyle birşey, intel yapmaz öyle bir güzellik" dedim. Intel in kendi sitesinde 20 lane olarak gözüküyor işlemci.
    https://ark.intel.com/content/www/us/en/ark/products/212047/intel-core-i7-11700k-processor-16m-cache-up-to-5-00-ghz.html

• fiyat artışı yolda haberini görünce wtf? dedim ama 11400f çok iyi değilmi fiyatı

• 5600x 200 dolara düşer mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İ3 ve çarpan kilitli i5, i7 fiyatları özellikle (11400f-11700f) çok uygun. Amd fiyat düşürmesi lazım yoksa orta ve alt seviye tamamen amdnin elinden gider. Amd fiyat düşürmezse bekle bizi intel geri geliyoruz. 

• mav1li kullanıcısına yanıt

aga kurulu düzenimiz var diyen almancıya döndüm amd sayesinde. ama bu sefer de indirim yapmazsa benden günah gider b450 ryzen 5 2600 sistemi bozup intel geçecem yeter yediğim darboğaz. hala utanmadan 400 dolara 5600x satıyorlar. bf6da patlayınca görecem ben o 3700xten 5600xe geçip amdyi primleyenleri

• 1 yıl oluyor 3600x almıştım. tomahawk max ile, intelin bu fiyatları rekabet getirir diye düşünüyorum, 5600 veya x 200 usdye gerilerse işime gelir. Gelmese de 11600kf düşünebilirim

• forumun çoğu yerinde alma alma diye milletin çırpındığı rx 5600xt'nin belkide en iyisi strix t6g yi 3100 Tl ye almıştım. kart anormal serin ve sessiz çalışıyor. Yine sakın para virme 11nci nesil çıkınca yerle yeksan edecek fiyatları düşecek denen 5900x'i ise 6000 küsür liraya satın almıştım. şu anda sistemimin hiçbir sorunu yok ufak tefek sıkıntıda varsa bios ve driver güncellemeriyle çözüldü.

ekran kartımın şu anki fiyatı 8000 TL.

https://www.epey.com/ekran-karti/asus-rog-strix-radeon-rx-5600-xt-top-edition.html

işlemcimin şu anki fiyatı 8500 TL.

https://www.epey.com/islemci/amd-ryzen-9-5900x.html

ben bu işlemciyi niye aldım ? çok çekirdek performansı için.... intel 11nci nesil çok çekirdek performansında bu klasman ürünle benim işlemcimi geçebiliyor mu ? geçemiyor. ayrıca i9'un güç harcamasını ısınmasını v.s.leride testler netleşip ortaya çıkınca göreceğiz.

• quote:

Orijinalden alıntı: eskikarateci

5600x 200 dolara düşer mi?

200 dolar olmasa bile 220-230 dolara gerilemesi lazım şuan rekabetten uzak.

• AMD tarafında R5 5600X 3 bin tl den düşer mi şuan 3 bin tl den satılıyor. 2500 bandına falan iner mi acaba ?

• Bilmediğimden soruyorum,artık celeron,pentium,i3 üretilmiyor mu ? veya 100 dolar altında işlemci ?

• quote:

Orijinalden alıntı: WatchAndLearnn

AMD tarafında R5 5600X 3 bin tl den düşer mi şuan 3 bin tl den satılıyor. 2500 bandına falan iner mi acaba ?

Herkes aynı soruyu soruyor, ben de bekliyorum bu gidişle fiyatı düşmeden stoklar bitecek  bu kadar rağbet varken sanırım fiyatı düşmeyecek

• oLgan kullanıcısına yanıt

Bitse nolcak seneye yeni işlemci çıkarır üstüne de koyar baya. Onu alırız her sene güncelleniyor bu işlemciler ekran kartları vs  

• Tepe modellere bakılırsa intel gene kullanıcı yolma peşinde. 400$ nere 540$ nere. 2 si de 8c cpu. 8c ve 12c olan 5800x ile 5900x arasında 100$ fark var. (449$-549$)

Alt modellerde güzel fiyatlar gördüm. Ya da illa 8c isteniyorsa düşük hızlı 320$ lık 11700 de güzel olabilir. İncelemelerde herşey ortaya çıkacak zaten.

Cpu alacaklar varsa beklemelerinde yarar var.

Benim anladığım şu ki tepe modellerde herhalde şu yeni çıkardıkları thermal velocity boost a güveniyorlar. O boostları sağlamak için ne tip bir soğutucu gerekli onu incelemelerde göreceğiz.

(Atıyorum bu boost nh-d15-u12a gibi tepe soğutucularda erişilebilecek mi(ya da biraz daha düşük cooler lar da işin içine dahil olabilir sanki) yoksa 280mm üstü aio alıp fanları %100 civarına mı çekip test etmek gerekecek. Buraları çok önemli.)

Benim intel hakkındaki yorumlarım az çok belli. Önceki konularda da görmüşsünüzdür. Artık zorunda olmadıkça intel almam.

Ama güzel bir cpu çıkacağını düşündüğün seri var mı derseniz 12.nesil de değil 13. nesil 10nm cpuları güzel olabilir gözüküyor.

Tabii o zamana büyük ihtimal 5nm zen4 ler çoktan çıkmış olup zen5 ler gelecektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi defaulticus -- 19 Mart 2021; 12:34:31 >

• eskikarateci kullanıcısına yanıt

5600Xin bf6 falan gelecek oyunlarda patlama ihtimali yok.

2600le 5600u karistirma zen3ler baya rekabetci 2600 doneminde amdnin intelle kapisacak islemcisi yoktu.

• 14 nm ne Intel kardeş

• WatchAndLearnn kullanıcısına yanıt

10600KF 1700TL üstüne soğutucu bile alınıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: WatchAndLearnn

Bitse nolcak seneye yeni işlemci çıkarır üstüne de koyar baya. Onu alırız her sene güncelleniyor bu işlemciler ekran kartları vs  

3.nesil inteldeyim fiyatlar düşse de pc toplasam diye bekliyorum :(

• ahmettsezis kullanıcısına yanıt

AMD sistem toplayacağım da artık bu yaz mı olur seneye mi olur bilemiyorum.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.