Şimdi Ara

11/22/63 (2016) (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
406
Cevap
21
Favori
13.665
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Dizide, Observer bekliyordum aslında, O şapkalı adamların arasına karışsalar kimse farketmez Hele September olursa tam olur.

Resimleri eski kocası çekse de bence birileri Jake'in peşinde. George'u dinledikten sonra arabasına giderken arka planda mavi bir araba vardı, sonra evine giren adamı da düşünürsek birşeyler dönüyor.
  • 1X4

Güzel bölümdü.Jake Sadie'nin kocasına iyi ayar verdiMarina da bille ilerleyecek gibi lee yakalamazsa iyi
  • şu mandal olayını anlatacak var mı ?
  • abrams var dediler zaman yolculuğu dediler geldik :) Şaka bir yana bir baktım da zaten mini dizi imiş hemen listeye alalım .
  • Emple kullanıcısına yanıt
    Anladığım kadarıyla o adamında hazzı o demekki Mandal takıyor.

1x4

Film çok durağan geçti fakat billde baktı boş duracağıma marineye sulanıyım dedi ve çok fevri kendisi sanırım bir işler açıcak. Bu arada sadie eve girince bir adam daha geziyordu o adam kimdi?acaba baştaki çıkan adamdı sanırım adam bir gözüküyor kayboluyor. Leede bence bir sıkıntı yok gibi ters köşe olcak bence.
  • Dizinin konusuyla ilgili anlamadığım bir durum var, muhtemelen daha önce konuşulmuştur ama önceki sayfaları okumaya fırsatım olmadı. Konuşulduysa kusura bakmayın.

1960>günümüz>tekrar 1960'a gittiğinde olaylar sıfırlanıyorsa, 60lı yollarda lee'yi öldürüp günümüze dönsün, jfk suikastını engellemişse kalsın işte 2016'da. Engelleyememişse tekrar 1960'a dönüp her şeyi sıfırlasın.

Bu tarz bi olay neden yapılmıyor bilen aydınlatabilir mi lütfen, bu olay kafamı çok kurcaladığı için diziye hakettiği değeri veremiyorum

• Fredo ve Michael olayı beni benden aldı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MessiTugi

quote:

Orijinalden alıntı: Ss4Gogeta

Dizinin konusuyla ilgili anlamadığım bir durum var, muhtemelen daha önce konuşulmuştur ama önceki sayfaları okumaya fırsatım olmadı. Konuşulduysa kusura bakmayın.

1960>günümüz>tekrar 1960'a gittiğinde olaylar sıfırlanıyorsa, 60lı yollarda lee'yi öldürüp günümüze dönsün, jfk suikastını engellemişse kalsın işte 2016'da. Engelleyememişse tekrar 1960'a dönüp her şeyi sıfırlasın.

Bu tarz bi olay neden yapılmıyor bilen aydınlatabilir mi lütfen, bu olay kafamı çok kurcaladığı için diziye hakettiği değeri veremiyorum

Suçlu olup olmadığından kesin emin olmadığın birini vurabilir misin? Tamam geri dönersin herşey sıfırlanır ama bunun bir de psikolojik boyutu var. Herşey sıfırlanıp tekrar orada olacağını bilmen vurmanı kolaylaştırmaz

Gerçi şöyle bi düşününce lee'nin bu işi -yaptıysa- tek başına yapmadığını düşünüyor ve arkasındaki kişileri bulmaya çalışıyor. Bu açıdan bakınca biraz da olsa mantıklı geliyor ama ne bileyim denenebilir bence yine de

• quote:

Orijinalden alıntı: WISDOM

Sarı kartlı adam her bölüm bir yerde görünüyor, Fringe'deki observerlara benzettim ben. Bu sefer son sahnede evin içindeydi.

2 ve 3.bölümde hiç gözüktü mü?
  • quote:

Orijinalden alıntı: muhterem11

quote:

Orijinalden alıntı: WISDOM

Sarı kartlı adam her bölüm bir yerde görünüyor, Fringe'deki observerlara benzettim ben. Bu sefer son sahnede evin içindeydi.

2 ve 3.bölümde hiç gözüktü mü?

11/22/63 (2016)
     11/22/63 (2016)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• fredo ve kardeşi michael
  • sarah gadon bitiriyor beni.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ss4Gogeta

Dizinin konusuyla ilgili anlamadığım bir durum var, muhtemelen daha önce konuşulmuştur ama önceki sayfaları okumaya fırsatım olmadı. Konuşulduysa kusura bakmayın.

hiç düşünmemiştim yahu harbiden.Stephen King'de düşünmemiştir kitabı yazarken .

Resmen hikayenin bugunu buldun arkadaş , şimdi izlerken ciddi ciddi sıkılarak izlerim ben diziyi

• Ss4Gogeta kullanıcısına yanıt

• Knisath kullanıcısına yanıt

Lee'yi öldürmesi için yine 2 yıl beklemesi gerekicek ve bu 2 yıl süre zarfı az değil. Rusyaya o savaş döneminde gitmesi imkansız. Bence stephen king bunu sizden önce düşündü ^^
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • quote:

Orijinalden alıntı: W7K2D

Lee'yi öldürmesi için yine 2 yıl beklemesi gerekicek ve bu 2 yıl süre zarfı az değil. Rusyaya o savaş döneminde gitmesi imkansız. Bence stephen king bunu sizden önce düşündü ^^

lee'ye gerek yok ki , lee'yi azmettirenler , kennedy'nin ölmesi için ön ayak olanları da öldürebilirdi.

Ya da kendisi Kennedy'e başarısız bir suikast girişiminde bulunur veya birilerine azmettirirdi , Kennedy'nin koruması sıklaştırılırdı böylece Kennedy suikastinden vazgeçilmiş olurdu.

Dolayısı ile 2 yıl beklemesine gerek kalmıyor arkadaşın tezi ile
    .

o arkadaşa teşekkür etmek lazım cidden , diziyi izlerken ki ilk keyfi alamam bundan sonra

• quote:

Orijinalden alıntı: Knisath

quote:

lee'ye gerek yok ki , lee'yi azmettirenler , kennedy'nin ölmesi için ön ayak olanları da öldürebilirdi.

Ya da kendisi Kennedy'e başarısız bir suikast girişiminde bulunur veya birilerine azmettirirdi , Kennedy'nin koruması sıklaştırılırdı böylece Kennedy suikastinden vazgeçilmiş olurdu.

.

o arkadaşa teşekkür etmek lazım cidden , diziyi izlerken ki ilk keyfi alamam bundan sonra

O kadar kolay değil ki geçmişi değiştirmek.Hatırlarsan ilk cafede oturup hamburger yerken vs. geçen 5 dakikalık sürede Al gidip 2 yıl kadar kalmıştı orada.Geldiğinde ise kanser olmuştu.Nedenini de geçmişte sakat kalan bi kızın trafik kazasını engellemeye çalışması ve geçmişte yapılmaya çalışılan değişikliklerin böyle sonuçlara neden olabileceğine dair bi konuşma yapmıştı.Tam içeriğini hatırlayamadığım için böyle yüzeysel yazabildim.Al'ın evinde detayları anlatırken yaptığı konuşma sahnesini açarsanız görürsünüz.

Eğer Jake gidip öldürürse Lee'yi ve JFK suikastini o yapmadığı için engelleyemezse geçmişi değiştirmeye çalışmanın üzerinde yaratacağı etkilerden ötürü ikinci bir şansı olmayacak.O riski alamayacağı için nokta atışı yapmak zorunda

2.bölümü 39. dakikadan itibaren tekrar izlerseniz orada yapıyor konuşmayı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Taarin -- 9 Mart 2016; 15:59:26 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Taarin

quote:

Orijinalden alıntı: Knisath

quote:

.

O kadar kolay değil ki geçmişi değiştirmek.Hatırlarsan ilk cafede oturup hamburger yerken vs. geçen 5 dakikalık sürede Al gidip 2 yıl kadar kalmıştı orada.Geldiğinde ise kanser olmuştu.Nedenini de geçmişte sakat kalan bi kızın trafik kazasını engellemeye çalışması ve geçmişte yapılmaya çalışılan değişikliklerin böyle sonuçlara neden olabileceğine dair bi konuşma yapmıştı.Tam içeriğini hatırlayamadığım için böyle yüzeysel yazabildim.Al'ın evinde detayları anlatırken yaptığı konuşma sahnesini açarsanız görürsünüz.

Eğer Jake gidip öldürürse Lee'yi ve JFK suikastini o yapmadığı için engelleyemezse geçmişi değiştirmeye çalışmanın üzerinde yaratacağı etkilerden ötürü ikinci bir şansı olmayacak.O riski alamayacağı için nokta atışı yapmak zorunda

2.bölümü 39. dakikadan itibaren tekrar izlerseniz orada yapıyor konuşmayı

Hatırlıyorum ama şunu gözden kaçırıyorsunuz geçmişte kendisi ile beraber çalışan bir gönüllü buldu ve onun psikolojisine dayanarak çok rahat pis işlerini ona yaptırabilir.Hatta yarışlardan iyi para kazanıp mafya vari adamlar toplayarak geleceğe çok rahat etki ederdi.Yani hali hazırda güzel bir açık yakalamış arkadaş.

Bununla beraber kendisine etkisi olacak hastalıkları vs biliyorsa zaten en kötü ölecektir çünkü bir ülkenin kaderini değiştirmeye çalışıyor.ister orada kalıp yavaş yavaş yapsın isterse direkt öldürüp kaçmak istesin , geçmiş yüzünden olacak olan yine olacak yani orada 2 yıl beklemesini gerektirecek sebebin bugunu bulmuş olduk bir nevi

• Üstteki arkadaşa ithafen şunu da ekleyeyim, geçmişte yapılan her hareketin sonuçları oluyor hatta yaşlı adam kanser oldu evet ama, bizim eleman geçmişte yapabileceği ve geleceği aslında ciddi şekilde etkileyecek bir olay oluşturdu, geçmişten birini yanına yardımcı olarak aldı. Yani bir insanın hayatına doğrudan etki etmiş oldu. Hatta bununla da kalmadı geçmişten birini öldürdü.

Yaşlı adam bi trafik kazasını önleyip kızı felç kalmaktan kurtardı kanser oldu, bizimki geçmişten yanına yardımcı aldı üstüne de geçmişte yaşayan birini öldürdü ve ölmesi gereken 3 insanı kurtardı hiçbir şey olmadı. Ama Lee'nin evine dinleyici yerleştirirken örümceklere yakalandılar

Bilmiyorum ben mi çok düz düşünüyorum acaba, stephen king bu tarz ayrıntıları gözden kaçıracak bi yazar değil çünkü.

• Ss4Gogeta kullanıcısına yanıt

Hocam kitabın kurgusu ile dizi arasında çok büyük farklar var mesela frankı öldürürken yalnız başına frank mezarlığa ailesini ziyarete gittiğinde öldürüyordu yanında ki eleman aslında bu kadar ön planda değildi sadece bir kısımda frankı ilk öldürme denemesi olan cadılar bayramı gecesi 3-4 sayfa ancak gözükmüştü.Bu hastalık ve yakalanma gibi şeyler geçmiş inatçı değişmek istemiyor ondan dolayı sürekli bu tarz engellerle karşılaşıyor.Bu arada sadie bile bambaşka bir hikayesi var kocası ile sonra tanışmaları da baya değişikti j.j.abrams kitaba pek sadık kalmamış gerçi bu kurgu da başarılı.
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.