Şimdi Ara

1080p 60hz maximum ayarlık ekran kartı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
1.165
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 1080p 60hz de bütün oyunları ultra oynatabilecek en ucuz ekran kartı hangisi ? araştırmalarıma göre gtx770 oynatabiliyor, birde size sorayım dedim.

• quote:

Orijinalden alıntı: EquilibriumMojo

1080p 60hz de bütün oyunları ultra oynatabilecek en ucuz ekran kartı hangisi ? araştırmalarıma göre gtx770 oynatabiliyor, birde size sorayım dedim.

ultra istiyorsan r9 290 yada gtx 970 falan alınabilir r9 280x tarzı bir ekran kartıda işini görür
  • gtx770'in 2gb versiyonundan bahsediyorsan bütün oyunları ultra oynatamaz.4gb olanından bahsediyorsan o da pahalı.dediğin şeyin en ucuzu olmaz en az amd 290 alman lazım.
  • 2 3 monitörde oynamayacağım dandik bir 1080p 60hz monitörde oynayacağım neden şu andaki amd nin en iyi 3. kartını alıyorum. gavurların overkill diye bir tabiri var o olmasın diye uğraşıyorum.
  • r9 280x
  • EquilibriumMojo E kullanıcısına yanıt
    Bütçenizi belirtmemişsiniz.İşlemciniz hakkında bilgi yok.Güç kaynağınız yazmıyor.Nasıl tavsiye bekliyorsunuz?Tavsiye verenler neye göre tavsiye veriyor?
  • r9 280 dual x te isini görür

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • bütçe nedir? en önemli faktör sonuçta :) bence biraz daha bekleyin, yeni kartlar yolda.. senin istediğin ayarlardaki kartların fiyatı daha da düşecektir..
  • Tüm oyunları ultra oynamak istiyorsanız r9 290 olması lazım en az.
  • quote:

1080p 60hz de bütün oyunları ultra oynatabilecek en ucuz ekran kartı hangisi ? araştırmalarıma göre gtx770 oynatabiliyor, birde size sorayım dedim.

her oyunu ultrada acar ancak azda olsa zorlanır ama 1080p ıcın gayet yeterlıdır

http://www.vatanbilgisayar.com/sapphire-r9-280-dual-x-gddr5-3gb-384bit-amd-radeon-dx112-ekran-karti.html
  • yardımlarınız için teşekkürler almam gereken kartı buldum. 1080p ultra ayarda oyun oynamak için alınacak karthttp://www.techpowerup.com/reviews/ASUS/R9_280X_Direct_Cu_II_TOP/1.html
  • quote:

yardımlarınız için teşekkürler almam gereken kartı buldum. 1080p ultra ayarda oyun oynamak için alınacak karthttp://www.techpowerup.com/reviews/ASUS/R9_280X_Direct_Cu_II_TOP/1.html

ben dedigin kartta son ayar ryse, watch dogs ve cod:aw oynayamadim bence sistemini yaz dedikleri gibi.eger dusuk sistemse ne kart taksan para etmez.
  • @AC Kiriklar gibi bir tane aklı yerinde insan yok arkadaş... Adamın belki güç kaynağı falan yerlerde, elinde patlayacak PC, biraz akıl mantık.

Sistemini detaylıca yazarsan ona göre mantıklı bir şeyler önerilebilir @EquilibriumMojo

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi B3lmondo -- 24 Şubat 2015; 20:43:01 >
  • B3lmondo kullanıcısına yanıt
    neyine göre önerilecek.

işlemci fx6300 ( darboğaz yapacağına inanmıyorum )
    ram 8gb 1600mhz cl9
    güç kaynağı ( 500watt yeni karta göre değişecek )
    anakart 970a-ds3 ( dandik ama çift ekran kartı takmayacağım için idare eder )
    monitör ASUS 24" VS248H

bütçe ekran kartı + güç kaynağı = 3000TL
  • fx6300 overclock yapmazsan darboğaz yapar.
    8320+280x vapor-x tri-x kullanıyorum 8320 bile oc siz olmuyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Merhaba,

Yeni nesil / yeni nesile geçiş (AC UNITY, FARCRY 4 vb. gibi) oyunlarında zaten şu an full + full bir şekilde 1080P@60Hz'de bile sabit 60 FPS'de oynayabileceğiniz bir ''tek'' ekran kartı piyasada bulunmuyor. Ya x2 olan modeller ya da CF - SLI gibi çözümler lazım. Bunları ''ultra'' kavramını yazdığınız için yazıyorum. Zira ultra'nın manası aslında full + full demektir.

Tabii ki gereksiz birkaç ayarı kapattığımız zaman GTX 770 vb. kartlarda FHD@60Hz'de iş yapmaktadırlar. Ancak işlemcinizi 4.5 Ghz'a OC'leseniz bile GTX 770 - R9 280X üzerini aşmayın derim. Darboğaz yapmayacağını düşünebilirsiniz ama maalesef eldeki veriler bize darboğaz olacağını söylüyor. Özellikle minumum FPS kısmında canınız sıkılacaktır. Bundan dolayı; aslında mantıklı tercihlerden birisi R9 280 almanız olabilir. OC ile R9 280X'i aratmaz ve işlemciniz ile de iyi bir ikili olurlar.

R9 290 - GTX 970 gibi kartlarda alabilirsiniz, kendi tercihinizdir tabii. Ama oyunlarda ayar açtığınız zaman, işlemcinin ekran kartını beslemediği noktalarda dediğim gibi minumum FPS'ler yüzünden yine ayar kısmak durumunda kalırsınız. R9 280X - GTX 770 - R9 280 gibi kartlar aldığınız zaman, zaten ekran kartı kaynaklı ayar kısacağınız için işlemciniz de ekran kartını beslemiş olacaktır.

• teşekkürler cevabınız çok açıklayıcı olmuş.
    Rica ederim.

Alacağınız kart hayırlı olsun şimdiden.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.