Şimdi Ara

1000Mbps Ev interneti ve TP-Link Router Hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
293
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Bir konuda yardımınıza ihtiyacım var. Evimde 1000Mbps fiber internet kullanıyorum. Amacım ethernet kablosuyla interneti evin üst katında bir odaya çıkarıp orada ekteki router yardımıyla hem ayrı iki bilgisayara ethernet ile internet bağlamak, hem de üst katta kablosuz intertet kullanmak. Bir teknoloji mağazasında bu problemi anlattığımda bana bu cihazı önerdiler .

(https://www.google.com/aclk?sa=l&ai=DChcSEwj7ppqgopeCAxWHNQYAHcU2AD8YABAFGgJ3cw&gclid=CjwKCAjwv-2pBhB-EiwAtsQZFCJMiQEmzlnbWbCkvVKpZWdmS-w8PxzChSSO8pGtz9Mmm4b0xYMyExoCQwUQAvD_BwE&sig=AOD64_3x4ni7b8De-rOuMfQaizRLSMWafw&ctype=5&q=&ved=0ahUKEwj_3pSgopeCAxWUQvEDHcnDD1IQww8I6Aw&adurl=)

Cihazı aldım bağlantıyı yaptım.(asıl modemden cihaza ethernet ile geliyor. Router üstünden ethernet kablosuyla bilgisayarlara gidiyor) fakat bilgisayarlarda ve telefonlarda 100mbps üstünde hız alamıyorum bu cihazın herhangi bir ayarı vs. var mı acaba yapmam gereken. Denilene göre bu router 1000mbps hıza kadar destekliyor. Kendi modemim 2.4ghz çalışıyorsa 300 küsüre kadar, 5ghz çalışıyorsa 900 küsüre kadar deniyor ama ben 100 mbps üstünü alamadım hiç. Cihazı devre dışı bırakıp modeme bağlandığım zaman 900mbps civarı hız alabiliyorum.

• Bunu size önerenin kafasına tükürmek lazım. Sizin yeni aldığınız routerın fiziksel ethernet portları 100 mbit, yani hiçbir koşulda 100 mbit üstü internet sizin ana modeminizden bu satın aldığınız router'a gitmiyor. İade edin, gigabit lan portlu bir router alıp o şekilde denerseniz sorununuzu çözeceksiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tst- -- 28 Ekim 2023; 14:36:6 >
  • Teşekkürler hocam. Önerebileceğiniz bir marka model var mıdır acaba?

• Veya kablosuz çok önemli değil. Bunun gibi bir ürün benim işimi görür mü? Sadece ana modemden gelen tek ethernet kablosunu bu şekilde çoğaltıp iki bilgisayarda hız kaybı olmadan alabilir miyim?

amazon
    RJ45 Splitter Fişi RJ45 Adaptörü 1 ila 2 Ethernet RJ45 Çoğaltıcı Keystone Bağlantı Cat7 Cat6 Cat5e PC Dizüstü Bilgisayar
    https://www.amazon.com.tr/Splitter-Adapt%C3%B6r%C3%BC-Ethernet-%C3%87o%C4%9Falt%C4%B1c%C4%B1-Bilgisayar/dp/B079CKDT74/ref=sr_1_6?keywords=ethernet+kablo+%C3%A7o%C4%9Falt%C4%B1c%C4%B1&qid=1698504946&sr=8-6

• ucelmb U kullanıcısına yanıt

hayır bu işinizi görmez. bunda iki cihazı aynı anda kullanazsınız. size şu altta vereceğim linkteki üründen gerekiyor. gigabit switch. bütün portları gigabit.

ama ben sizin yerinizde olsam o cihazı iade edip gigabit portu olan bir router alırdım. şu an lazım olmayabilir ama ilerde lazım olursa bu sefer ikinci bir masrafa girersiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yavuzdeger -- 29 Ekim 2023; 21:40:14 >

• Teşekkür ederim hocam önerileriniz için

• yavuzdeger Y kullanıcısına yanıt

ben bunun poe olan modelini aldım. dediğiniz gibi 1 gbit veriyor. sarı yanarsa 100 mbit yeşil yanar ise 1gbit net gittiğini gösterir.

1gibt için en az cat5e kablo alınması gerekiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rambetiko -- 30 Ekim 2023; 23:25:21 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.