Canlı Yayın
Apple yeni iPad’leri tanıtıyor - Türkçe Simultane Çeviri ile Canlı Yayın
Şimdi Ara

>1000 TL sistem tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
854
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Henüz kendi sistemimi toplamamışken geçenlerde benden isteği olan sevdiğim bir abim için sistem topluyorum

Öncelikle kullanım amacı oyun değil ancak ne olur ne olmaz arada canı oyun ister mahrum kalmasın diye ilk olarak apu sistem geldi aklıma ancak apu hakkında bilgim sıfıra yakın (ne kadar güç tüketirler , ekran kartı hızı ve hafızası ne kadardır vs.)

Genellikle internette gezip dizi/film izlemek chat yapmak için kullanılacak.

SSD ye gerek yok.
    HDD olarak geniş geniş kullanabileceği 1 TB lık WD Blue düşündüm 7200 RPM ama maliyet aşarsa 5400 RPM e yönelebiliriz.

Kasanın görünüm açısından hiçbir önemi yok psu su sisteme yetsin yeter.

Ram max 8 GB olsun muhtemelen 4 GB fazlasıyla yetecektir.

APU işlemcilere şöyle hızlı bir bakış attım ve AMD A8-7600 X4 4M 3.8Ghz FM2+ olabilir diye düşünüyorum.

Sistemi topladığım abimi gerçekten çok severim arkadaşlar ona karşı mahçup olmak istemiyorum yardımlarınızı bekliyorum.

Bütçe 1000 TL altı ancak fayda sağlayacaksa + 75-100 lira daha koyabiliriz herhalde.

• Kullanim amaci oyun değilse mutlaka ssd ekleyin mekanik diskler normal kullanimda adamı kanser eder bilgisayara geçeyim bir sistem toplarım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Harry Belafonte

Merhaba

Henüz kendi sistemimi toplamamışken geçenlerde benden isteği olan sevdiğim bir abim için sistem topluyorum

Öncelikle kullanım amacı oyun değil ancak ne olur ne olmaz arada canı oyun ister mahrum kalmasın diye ilk olarak apu sistem geldi aklıma ancak apu hakkında bilgim sıfıra yakın (ne kadar güç tüketirler , ekran kartı hızı ve hafızası ne kadardır vs.)

Genellikle internette gezip dizi/film izlemek chat yapmak için kullanılacak.

SSD ye gerek yok.
    HDD olarak geniş geniş kullanabileceği 1 TB lık WD Blue düşündüm 7200 RPM ama maliyet aşarsa 5400 RPM e yönelebiliriz.

Kasanın görünüm açısından hiçbir önemi yok psu su sisteme yetsin yeter.

Ram max 8 GB olsun muhtemelen 4 GB fazlasıyla yetecektir.

APU işlemcilere şöyle hızlı bir bakış attım ve AMD A8-7600 X4 4M 3.8Ghz FM2+ olabilir diye düşünüyorum.

Sistemi topladığım abimi gerçekten çok severim arkadaşlar ona karşı mahçup olmak istemiyorum yardımlarınızı bekliyorum.

Bütçe 1000 TL altı ancak fayda sağlayacaksa + 75-100 lira daha koyabiliriz herhalde.

Monitör var mı? Sadece kasa mı yoksa?

Eğer pahalı gelirse, Kingston HyperX Fury 240 GB SSD yerine Samsung 850 Evo 120 GB seçebilirsiniz.

• sdd olsa daha iyi olur ama istemiyorsanız bu sistem işini görcektir ets2 gta 5 gibi oyunları rahat calıştırıp oynatır

• BARIŞ55 B kullanıcısına yanıt
    Sistem için teşekkürler hocam sinerjiden toplamanız daha bi güzel oldu. Öncelikle sadece kasa monitör yok.
    Mini ITX olması özellikle hoşuna gidecektir diye düşünüyorum ancak ısınma problemi yaşarmı apu sistemde ? Ek olarak işlemci soğutucu almaya gerek varmı daha doğrusu apu ya ekstra soğutucu takılıyormu onuda bilmiyorum ama.
  • DJWORD kullanıcısına yanıt
    Sistem için teşekkürler hocam.

Anakart 2400 MHz Ram 1333 Mhz bana biraz alakasız geldi hocam yanılıyorsam düzeltin.

Herkes ssd öneriyor artık almak farz oldu :) Samsung 750 Evo 120GB 540/520MB MZ-750120BW SSD yide ekliyorum sisteme.
  • Webdenal üzerinden şöyle bir sistem topladım bir göz at, onun dışında 1333 mhz ram önerisi gördüm apu sistemlerde ram hızı baya önemli lütfen araştırmadan öneri yapmayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Me[S]uT -- 19 Temmuz 2016; 21:14:32 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Harry Belafonte

Sistem için teşekkürler hocam sinerjiden toplamanız daha bi güzel oldu. Öncelikle sadece kasa monitör yok.
    Mini ITX olması özellikle hoşuna gidecektir diye düşünüyorum ancak ısınma problemi yaşarmı apu sistemde ? Ek olarak işlemci soğutucu almaya gerek varmı daha doğrusu apu ya ekstra soğutucu takılıyormu onuda bilmiyorum ama.

Mini itx değil mini atx hocam o anakart.

Kasa mini itx destekliyor ama.

Seçtiğimiz APU eski nesil soğutucuya sahip olduğu için soğutma performansı iyi düzeyde olmayacaktır fakat bu demek değildir ki kömür gibi yanacak.

Wraith soğutuculu modellerde biraz pahalı. En ucuzu bu;

http://www.teknobiyotik.com/amd-a10-7860k-x4-soket-fm2-3-6-ghz-turbo-4-0ghz-4mb-r7-vga-islemci-ad786kybjcsbx.html

• Me[S]uT kullanıcısına yanıt
    Sistem için teşekkürler hocam.

En hoşuma giden sizin öneriniz oldu.

Şuan için HDD çıkarırsak 1000 tl ninde altına inmiş oluyoruz hatta kasayı daha ucuz birşey bulabilirsem 50-60 lira daha düşebiliriz diye düşünüyorum.
    HDD takviyesi sonrada yapılabilir günlük kullanım için 120 GB SSD başlangıçta yeterli olabilir.Hatta belki onu 240-250 GB ada çıkarabiliriz bu indirimleri yaptıktan sonra.
    Benim merak ettiğim asıl konu PSU ne kadarlık bir PSU yeterli gelir bu apu işlemci için ?
  • Aceleniz yoksa amazondan alın ssdyi
    Canım ülkemizde 120gb fiyatına amazonda pny 240gb ssdler mevcut, pny da kaliteli markadır

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  •  >1000 TL sistem tavsiyesi

Webdenal da daha ucuza geliyor sinerjiye göre.
    Oradan şöyle bir sistem hazırladım.
    Hem ram den hem HDD den kıstık ama hem bütçenin altında kaldık hemde herşeyden almış olduk :)
    Bu sistem için yorumlarınızı bekliyorum.
  • Harry Belafonte kullanıcısına yanıt
    Hocam apu alacaksanız A10 7850k nın altı apu almayın.
    240 GB depolama da yetecekse uygun fiyatlı bir SSD alın.
    Msı A68 anakart zaten sabit bir öneri.
    Ramleri çift kanal 2400 mhz veya 2133 mhz alın.

350 Wattlık bir psu yeterli olacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Çikizen -- 19 Temmuz 2016; 23:53:54 >
  • Normal kullanim icin demis zaten bütçe buna el veriyor 4gb ramde yeterli belki ilerde yanina 4gb daha takarsiniz, psu bu sistem icin fazla bile

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Me[S]uT -- 20 Temmuz 2016; 0:21:32 >
  • Harry Belafonte kullanıcısına yanıt
    fiyata ve anakart uyumluluguna bakarak yaptım ama + 20 - 30 tl verip 2400 mhz bir rem alabilirsin
    Samsun 750 evo sdd yazma ve okuma hızı düşüktür onun yerine +50 tl verip 850 evo alırsan daha iyi olur
  • arkadaşlar kendime bi kasa toplamak istiyorum film izlemek lol cs go gibi oyunları oynamak için 1000 tllik bütçem var pek anlamam bu işlerden yardımcı olacak birileri var mı monitörde dahil yaklaşık 1100-1200 lük bütçem var
  • Kardesim eger oyle bir sistem toplarsan banada yazar misin bende su gunlerde ariyorumda

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.