Şimdi Ara

1000 tl ile öğrenci yatırımı ???

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
1.469
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Üniversite öğrencisi için 1000-1200 liralik başlangıç parası ile -günlük, haftalık farketmez- hisse al-sat mantıklı mı ? Tavsiyeleriniz neler ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bjk_kaan -- 25 Temmuz 2016; 2:18:57 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• bjk_kaan B kullanıcısına yanıt
    1000TL hissede dibe vurur.Sen birikimine hiçbir şey alıp satmadan devam et bana göre.

• Makas aralığı düşük bir bankada döviz hesabı açıp dolar alım satımı yapabilirsin. Örneğin dolar 2.80 3.00 arası değişiyor bu aralar 2.8 ken alırsın 1000 tl = 357 dolar yapar onu 2.90 ken satarsın 357x2.90=1035 tl ufakta olsa kâr yaparsın bende yakında böyle yapmaya başlıyacağım iyice araştır bu konuyu derim. Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana

• 2.80 imkansız ama o umuzdeki günlerde 2.9xxli seviyelere geleceği söyleniyor sonrasında da dene sonu 3.15-3.20 aralığı bekleniyor. Doları 2.9xxli seviyelerde alıp. Sene Sonu elinden çıkartarak kar edebilirsin. Yatırım tavsiyesi değildir bunlar kendi düşünce ve araştırmalarım, lütfen kararını kendin ver

• quote:

Orijinalden alıntı: bjk_kaan

Üniversite öğrencisi için 1000-1200 liralik başlangıç parası ile -günlük, haftalık farketmez- hisse al-sat mantıklı mı ? Tavsiyeleriniz neler ?

1000 tl ile yatırım yapılmaz.
    git kitap al oku, dışarıda yemek ye, sosyal faliyette bulun vs vs...
  • Web sitesi aç, günde bir iki saatini ayır, içini güzel içerikler ile doldur, bugün değil ama 3-4 ay sonra güzel gelir elde etmeye başlarsın.
  • Hocam uzun vadede bence en mantıklısı altın. Para (özellikle türk lirası vb paralar) sürekli değerini kaybediyor. 5 yıl önce 100 lira ile yaptıkların için şimdi en az 120 lira vermen lazım. Ama altın öyle değil. 10 yıl önce 1 çeyrek bozdurup yaptığınla şimdiki arasında çok bi fark yok. Hatta belki daha çok şey bile yapabilirsin. Bir de kendimi bildim bileli altının uzun vadede kaybettirdiğini görmedim. Ben direk cumhuriyet alırdım. Ama kısa vadesini bilmem o size kalmış.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.