Şimdi Ara

1000 serisinde O.C ve bellek markası önemiSamsung bellek kullanan markalar hangileri?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
333
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Arkadaşlar, elinizdeki kartların hangi bellek markasının belleğini kullandığını yazar mısınız? CW var mı onu da ekler
    misiniz?

Ayrıca, ZOTAC en az O.C sorunu olan kart gibi, hatta bir tane bile görmedim. Yabancı sitelerde bile çok ender çıkıyor. Bellek tipine göre mi? Bunu da bilemedim.

Zotac 1070 kartlarda hangi marka bellek var bilmiyorum.

İnternette şöyle geyik dönmüş. Sözde kartların bellek markası micron ise CW olur. Samsung ise olmaz.

Bu saçma gibi geldi bana.

CW bobinlerin iyi sabitlenememesinden oluyor. Güç elemanları veya güç kaçağı da etkiler.

FPS artınca çıkıyor. Kartlar ne halt ediyor? Anlamak çok zor.

• "CW bobinlerin iyi sabitlenememesinden oluyor. Güç elemanları veya güç kaçağı da etkiler. "

micron vramli sapphire kart kullanıyorum cw sesi 2000fpsden sonra duyulur hale geliyor vramle alakası yok sadece belleklerin overclock olayı olmayabilir daha denemedim nedir ne değildir bilmiyorum
  • Bende Zotac Gtx 1070 AMP EXTREME aldım 2 hafta önce, Ramler samsun o.c performansu şuan forumda lider , Diğer bir arkadaş paylaşmış aynı kart ama ramleri micron.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mehmet..Akif

Hayırlı günler.
    Arkadaşlar, elinizdeki kartların hangi bellek markasının belleğini kullandığını yazar mısınız? CW var mı onu da ekler
    misiniz?

Ayrıca, ZOTAC en az O.C sorunu olan kart gibi, hatta bir tane bile görmedim. Yabancı sitelerde bile çok ender çıkıyor. Bellek tipine göre mi? Bunu da bilemedim.

Zotac 1070 kartlarda hangi marka bellek var bilmiyorum.

İnternette şöyle geyik dönmüş. Sözde kartların bellek markası micron ise CW olur. Samsung ise olmaz.

Bu saçma gibi geldi bana.

CW bobinlerin iyi sabitlenememesinden oluyor. Güç elemanları veya güç kaçağı da etkiler.

FPS artınca çıkıyor. Kartlar ne halt ediyor? Anlamak çok zor.

1070 modellerinde micron ram kullanan kartlarda ram için voltaj sorunu var ve cw hakkında birşey duymadım. Voltaj sorunu için nvidia forumlarında cevap geldi sorun Samsung ram kullanan cihazlarda ki biosun aynısı micron da kullanıldığı için sorun oluyormuş nvidia resmi açıklama yaptı yeni biosu sorunları gidermek için en kısa zamanda yayınlayacaklarmış kaynak forum geforce forumu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Northerion -- 2 Ekim 2016; 12:54:13 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bu da gösteriyor ki, samsung bellek kullanan kart almak gerek.
  • Gtx 1080 de ve Titan XP de bellek türü olarak sadece GDDR5X kullanılıyor ve bunun için Micron dışında başka bir markayı göremiyoruz haliyle 1000 serisinde bellek markasının hız aşırtmaya katkısını irdelemek için 1080 ve Titan XP dışındaki kartları incelemek daha sağlıklı olacaktır çünkü bu kartlarda tek bir bellek markası kullanılıyor fakat Gtx 1070 de Samsung ve Micron gibi farklı alternatifler mevcut.Kendi kartımdaki durumu bahsedersem Gtx 1080 kullanıyorum ve haliyle sadece Micron bellek içeriyor, +550 Mhz hız aşırtmada herhangi bir stabilite sorunu oluşturmuyor buda efektif olarak 1100 Mhz hız artışı demek.
  • Aslında hem evet hem hayır. Micron bellek kullanan kartların BIOS'larındaki voltaj grafiği daha düşük ayarlanmış (EVGA forumda yetkili ile konuşurken öğrendim). Bu nedenle yüksek bellek OC yapıldığı zaman dama tahtası gibi görüntü ile ekran donması oluyor. Bunu kendi voltaj grafiğinizi ayarlayarak yapabilirsiniz. Ya da ikincil BIOS daha yüksek OC potansiyeli olacak şekilde ayarlanmış - ki zaten kullanma kılavuzunda "gizli gücü açığa çıkarabilirsiniz ikinci BIOS ile" gibisinden bir yazı var.

Bu şekilde Micron bellekli EVGA GTX 1070 FTW kartımla az önce Pascal serisi kart kullananlar başlığına liderlikten girmek için post attım (çok ukala gibi yazdım kusura bakmayın )
    Son lider arkadaşın da sanırım bellekleri Samsung. Yani günün sonunda ayar yapıp bunu aşabiliyorsunuz ve Micron bellekler çok problem değil bu nedenle alınabilir. Lakin herkesin de bu şekilde ayar yapabilmesini beklemek ya da bununla uğraşmak zorunda kalmamak daha mantıklısı.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.