Şimdi Ara

1000 lira bütrçe ile parça takviyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
543
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhaba arkadaşlar.bi arkadaşım sistmeini yenileyecek ve ekran akrtı ve kasası iyi durumda,en azından ekran akrtı şimdilik yeterli kasasıda 600 watt.anakart işlemci ram ve hdd almayı dü,şünüyorum ancak karar veremedik.özellikle intelin herh ahrfe bi anakart çıakrması kafamı karıştırdı.siszden hem amd hemde intel olmak üzere anakart,işlemci,ram ve hdd önerileri bekliyorum.işlemciye soğutucuda olaiblir çok uçuk olmamak kaydıyla

• Ekran kartı ne ?
    DDR3 ram var mı ?
    Sabit disk varmı ne kadar ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: melikulupinar

Ekran kartı ne ?
    DDR3 ram var mı ?
    Sabit disk varmı ne kadar ?

anakart,işlemci,ram ve hdd önerileri bekliyorum
    ekran akrtı ve kasası iyi durumda,en azından ekran akrtı şimdilik yeterli kasasıda 600 watt

sorularınızın cevabını daha sormadan vemiştim dikaktli okursanız.ha ekran akrtının modeli gt 9800.
  • Üzgünüm ben 600 wattan başka bir şey göremedim !!!
  • boyle bırseyler alınabılır yanlız 9800gt boyle bır sıstemde cok dusuk kalır

İşlemci: AMD FX-6300 AM3+ 14MB 3.5GHz Altı Çekirdekli Çarpan Kilitsiz İşlemci - 158,98$ - 286,16 TL (KDV Bizden!)
    Anakart: Asrock 970 Extreme3 AMD 970 AM3+DDR3 SATA3 USB3 ATX Anakart - 85,89$ - 154,60 TL (KDV Bizden!)
    Bellek: GSkill RipjawsX 8GB(2x4GB) DDR3 1600Mhz CL9 Dual Kit PC Belleği - 76,56$ - 137,81 TL (KDV Bizden!)
    HDD: Seagate Barracuda 1 TB 7200 RPM 64 MB Ön Bellek 3,5" SATA III DISK (ST1000DM003) - 91,98$ - 165,56 TL (KDV Bizden!)
    SSD: Corsair Force GT Serisi 120GB 2.5" Sata3 555-515MB/s SSD - 163,75$ - 294,75 TL (KDV Bizden!)

Havale, World/Bonus 12, Axess 8 taksit ve diğer kartlar tek çekim fiyatlari:
    USD TOPLAM: 577.16$ (KDV Bizden!)
    TL TOPLAM: 1038.89 TL
    TeknoBiyotik PC

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pegasus1881 -- 25 Şubat 2013; 14:37:36 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: pegasus1881

boyle bırseyler alınabılır yanlız 9800gt boyle bır sıstemde cok dusuk kalır

İşlemci: AMD FX-6300 AM3+ 14MB 3.5GHz Altı Çekirdekli Çarpan Kilitsiz İşlemci - 158,98$ - 286,16 TL (KDV Bizden!)
    Anakart: Asrock 970 Extreme3 AMD 970 AM3+DDR3 SATA3 USB3 ATX Anakart - 85,89$ - 154,60 TL (KDV Bizden!)
    Bellek: GSkill RipjawsX 8GB(2x4GB) DDR3 1600Mhz CL9 Dual Kit PC Belleği - 76,56$ - 137,81 TL (KDV Bizden!)
    HDD: Seagate Barracuda 1 TB 7200 RPM 64 MB Ön Bellek 3,5" SATA III DISK (ST1000DM003) - 91,98$ - 165,56 TL (KDV Bizden!)
    SSD: Corsair Force GT Serisi 120GB 2.5" Sata3 555-515MB/s SSD - 163,75$ - 294,75 TL (KDV Bizden!)

Havale, World/Bonus 12, Axess 8 taksit ve diğer kartlar tek çekim fiyatlari:
    USD TOPLAM: 577.16$ (KDV Bizden!)
    TL TOPLAM: 1038.89 TL
    TeknoBiyotik PC

9800 düşük kalması sadece bütçe ile alakalı.sonradan eklenir ekran kartı.bu arada hem ssd hem hdd iyi olmuş

• dün arkdaşla konuştumhdd kafa atıyor diyodu ama sorun yokmuş hdd de.ekran akrtınınd afanını temizleidk şimdilik idare eder duurmda.sistemide döne döne şuna geldik sizce nasıkl?dvd rwsi kafayı yemiş :) kendi çağında takılıyor o yüzden bi tane ekledik.vatanda şehirmizde var biarzda o yüzden seçtik.arkadaş ilerde alacğım donanım olsun diyo da.durumu açıkladım bi soekt değşirse kalırsın diye ama teknolojiyi faceden öteye gidemeyen olunca yapcak bieşy yok.bu sisteme h77 serisi bi anakart yeterli olur mu acaba?amd de düşük anakartlar ht2,0 destekliyordu ve işlemci tam kullanılamıyordu.bu tür bi sorunu yoksa rahatlıkla h77 alaiblirm.hoş şuanki amd athlon x2 6000 4gb ram ve kırpılmış 9800 gt ile cof duty mw3 ü fulhd de rahatlıkla oynatıyor.alaağımız sistme hayli hayli götürecektir intelde bir de pcexpress 3.0 durumu var.yukardada dediğim gbi teknolojiden çok anlamyor haliyle laf da anlatmak zor oluyor.amd seçmemsinin bir nedeni de bu yoksa fx 8350 ile neredeys aynı fiyata aynı performans geliyo

1000 lira bütrçe ile parça takviyesi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi formulamurat -- 1 Mart 2013; 10:07:00 >

• ram i 4 x 2 yapın tek 8 gb yerine. 2.si o cooler master işlemci soğutucusuna para vermeye gerek yok stok fan işlemciyle beraber geliyor zaten götürür arkadaşını.

Arkadaşın sadece facebook'a mı girecek? o zaman bütün bu i5ler fln gereksizliğin Allah'ı çünkü..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Atraus

ram i 4 x 2 yapın tek 8 gb yerine. 2.si o cooler master işlemci soğutucusuna para vermeye gerek yok stok fan işlemciyle beraber geliyor zaten götürür arkadaşını.

Arkadaşın sadece facebook'a mı girecek? o zaman bütün bu i5ler fln gereksizliğin Allah'ı çünkü..

bir kaç oyununu gösterdi bana grafikleir ağır dedi ancak bi call of duyt black ops 2 etmez.yaşadığı sorun ekran akrtının fanındanmış onu temizleyince adma döndü ama fii tarihinden kalma sistemi var.anakart işlemci ram 3lemeis ile güncellenecek.sistemi zorlanmadan hem işlemcide hemde ekran akrtında bluray oynatabiliyor.oyunlar haliyle çok olamıyor kart kırpılmış versiyon.bilirsiniz işte dx 11 diyorsun anlamıyor ama crysis için illaki gerekli deiynce ,saki teknolojisinden anlıyormuş giib, tamam ozaman diyor.yapack bişey yok ranmleri 2x4 tyaparız :) bendede i5 2400 var .keşke harii soğutucu alsaydım diyorum bazen.sesi belli oluyor ve yaprak sayısı az fanda.olmadı 2 fan alırız soğutucu yerine aksaya takarız

• quote:

Orijinalden alıntı: formulamurat

quote:

ram i 4 x 2 yapın tek 8 gb yerine. 2.si o cooler master işlemci soğutucusuna para vermeye gerek yok stok fan işlemciyle beraber geliyor zaten götürür arkadaşını.

bir kaç oyununu gösterdi bana grafikleir ağır dedi ancak bi call of duyt black ops 2 etmez.yaşadığı sorun ekran akrtının fanındanmış onu temizleyince adma döndü ama fii tarihinden kalma sistemi var.anakart işlemci ram 3lemeis ile güncellenecek.sistemi zorlanmadan hem işlemcide hemde ekran akrtında bluray oynatabiliyor.oyunlar haliyle çok olamıyor kart kırpılmış versiyon.bilirsiniz işte dx 11 diyorsun anlamıyor ama crysis için illaki gerekli deiynce ,saki teknolojisinden anlıyormuş giib, tamam ozaman diyor.yapack bişey yok ranmleri 2x4 tyaparız :) bendede i5 2400 var .keşke harii soğutucu alsaydım diyorum bazen.sesi belli oluyor ve yaprak sayısı az fanda.olmadı 2 fan alırız soğutucu yerine aksaya takarız

Soğutucu alacaksa bence en az bi 70 - 80 tl verip biraz fark görebileceğe bir ürüne para vermesi daha mantıklı. Birde işlemciyi 3570K yapsanız daha iyi olur. Bende overclocktan fln anlamıyorum ama ileride sistemin performansı düşer gibi olursa en azından overclockla biraz daha perfromansını arttırırım diye düşünüyorum. İlla ki birileri yardımcı olur zaten overclock konusunda.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: formulamurat

quote:

Soğutucu alacaksa bence en az bi 70 - 80 tl verip biraz fark görebileceğe bir ürüne para vermesi daha mantıklı. Birde işlemciyi 3570K yapsanız daha iyi olur. Bende overclocktan fln anlamıyorum ama ileride sistemin performansı düşer gibi olursa en azından overclockla biraz daha perfromansını arttırırım diye düşünüyorum. İlla ki birileri yardımcı olur zaten overclock konusunda.

ne bende nede o arkadaşda oc yapacak bilgi var çevremde deyok.bu konuda kısır durudmayız

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.