Şimdi Ara

100 Yıllık Terör Bugün Bitti! Silah Bırakma Süreci Başladı. (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.578
Cevap
13
Favori
53.641
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
141 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Kabuska

quote:

Orijinalden alıntı: Theologist

quote:

Orijinalden alıntı: Kabuska

10 bin küsür gerillası(ve kat be kat destekçisi) olan dış destekli bir örgütün tek amacı Kürt halkının geleceği ise; silah bırakacaklarına inanırım. "Onlar dış destekli, Kürt halkını umursamıyorlar, Kürt halkının arkasına sığınıp başka işler çeviriyorlar" diyorsanız şayet; bu örgüt en güçlü zamanlarında silah falan bırakmaz.

Zaten Kandil "TC bırakmıyorsa biz de bırakmayız, silah bırakırsak pazarlık kozumuz kalmaz, Kürt hareketi de bir devlettir neden silah bırakalım" gibi açıklamalar yapıyor. PKK silah falan bırakmayacak; yapacağı tek şey silah ateşlememek olacak. Bunu neden yapacağı ise sorusu en önemli konumuz. Ayrımı iyi yapalım lütfen.

Ira'da aynı Bask'da aynı statatüdeydi, bence eşdeğer çünkü onların silah almasının sebebi temel haklarının engellenmesiydi, Kürtlerin de birincil silah almasının sebebi ana dillerinin yasaklanması çünkü 1930'lu yıllarda Dersim ve Doğu illerinde büyük zulümler olmasına rağmen silah almadılar 1980'lerde silahlandılarsa bunun sebepleri vardır.

Kimsenin doğuştan gelen haklarına el konulamaz buna en büyük miras Dil dahildir.

O zaman PKK kendi halkının mücadelesini veren bir barış teşkilatı diyebilir miyiz? Bu durumda Türk askeri Nazi ordusu, Türk halkı da Nazi destekçisi gibi bir şey oluyor. Şehitlerimiz de şehit değil aslında, barbar tarzı bir şey.(Evet demogoji yapıyorum. Bunu kastetmediğinizi biliyorum; umarım kastetmemişsinizdir. Ancak yazdıklarınız böyle düşünmeye itiyor insanı.)

Konuya gelelim:

Takvimler 21. yüzyılı gösteriyor, ancak Türk halkı henüz 18. yüzyıla geçebilmiş değil. Kürt halkı için durum biraz daha kötü. Bizler henüz demokrasi-insan hakları-cumhuriyet-özgürlük-eşitlik vb. kavramların mücadelesini vermedik. Bu kavramların ne olduğundan dahi bihaber olan bir topluluğuz biz. O yüzden bizler dilimiz yasaklandı diye silah falan almayız elimize. Lütfen bunu kendimize yapmayalım, Türkiye'deki hiçbir topluluk bu kavramlar için mücadele verecek ideallere sahip değil. Bizi tek yumruk yapabilecek tek şey İslam'dır. Yani Kürt halkının ancak dinini yasaklamış olsaydık silah alırlardı ellerine. Şu anki PKK'nın ve Kürt hareketinin özgürlükle falan alakası yok. Hatta Kürt halkının özgürlüğü-dili-kimliği kimsenin umrunda bile değil.

Son kısma sonuna kadar katılıyorum demegoji kısmı ise darbe hükümetlerinin nazi politikalarından anlaşılıyor.

Darbe hükümetlerinin köyleri yakıp, gençlerin silahlanması için elinden geleni yaptıklarını zaten bilmeniz için orada ve zamanında yaşamanıza gerek yok. Çıkardıkları yasalardan halkı nasıl bölmeye çalıştıklarını çok açık ve net görebilirsiniz.

Bu da darbe hükümetlerinin bu bölücü yaklaşımının onları oraya getiren Amerika ve İngilterenin baskıları ile mümkün olur ancak.

Mısır'daki darbeyi sizce kim sağladı? Aynısı Türkiye için de geçerliydi.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Börte Çene

https://twitter.com/pervinbuldan/status/571600647977639936
    http://www.radikal.com.tr/politika/cozum_surecinde_kritik_viraj_hdp_heyeti_akdoganla_gorusuyor-1303234

akp ve hdpnin farkı yok yineliyorum bunu;

Çatışmalar olsun, kanlar mı dökülsün yine?

dökülen şehit ve sivillerin kanı yerde mi kalsın peki ?

• quote:

Orijinalden alıntı: bcan402

quote:

quote:

http://www.radikal.com.tr/politika/cozum_surecinde_kritik_viraj_hdp_heyeti_akdoganla_gorusuyor-1303234

Bu nasıl bir anlayış? O kanların üstüne yeni kanlar eklenmekten başka ne işe yaradı intikam duygusu? 30 yılda 40 BİN can gitti.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: bcan402

quote:

quote:

Bu nasıl bir anlayış? O kanların üstüne yeni kanlar eklenmekten başka ne işe yaradı intikam duygusu? 30 yılda 40 BİN can gitti.

devlet terörü yok eder,teröristle anlaşmaz..

bunu mideniz kaldırabiliyorsa bravo size.

bugün pkk yarın başka bir örgüt..elbet onlarla da anlaşırsınız siz.

• Kamilin biri çıkmış yine terör bitti şu oldu bu oldu diye ucuz propaganda yapıyor, seçim öncesi oy hesapları için uydurulan klasik haberler.

Doğu da pkk destekçisi belediyeler hendekler kazıyor sağa sola terör örgütü bayraklatı asılıyor, haraç toplanıyor, kimlik kontrolleri yapılıyor, uyuşturucu /insan kaçakçılığı tam gaz devam hastalıklı mısınız hangi dünyada ne için yaşıyorsunuz çözemedim!

Başlığı açan kamil yazmışya kan akmasın , o zaman senin evini basalım elimizde silah sopalarla tüm malına mülküne el koyalım kan akmasın sen terket o evi nasıl fikir?

• quote:

Orijinalden alıntı: montevo

forudma gördüğüm en saçma başlık ve içerik ilişkisi.sadece çağrı yapmak mı 100 yıllık başarı.alevi denince insanların kini bi anda fırlıyor gözü önüyor ve öldürmek istiyor.hani tutmamıştı.daha dün yaşadım bunu.güzellik tarışmalarındaki kızların dünya barışı istmesi gibi bişey olmuş

Tutsaydı benim akrabam alevi ile evlenmezdi, hiç bir sorun yok toplumda sadece kin ve intikam ateşlenmeye çalışıyor ama başarılı olmuyor. Konuda örneklerini görebilirsiniz.

• Birisi çıkıp hitler gibi Türkiyede sorun çıkartan kim varsa alayını sabun yapacak bu iş anca öyce çözülür başka bir çözün söz konusu değil hele de bu kadar itibarsızlaştıkdan sonra Türkiye Tüm dünyaya tekrar ne olduğumuzu göstermemiz lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alicaptain -- 28 Şubat 2015; 12:55:48 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mavi Siyah

Kamilin biri çıkmış yine terör bitti şu oldu bu oldu diye ucuz propaganda yapıyor, seçim öncesi oy hesapları için uydurulan klasik haberler.

Doğu da pkk destekçisi belediyeler hendekler kazıyor sağa sola terör örgütü bayraklatı asılıyor, haraç toplanıyor, kimlik kontrolleri yapılıyor, uyuşturucu /insan kaçakçılığı tam gaz devam hastalıklı mısınız hangi dünyada ne için yaşıyorsunuz çözemedim!

Başlığı açan kamil yazmışya kan akmasın , o zaman senin evini basalım elimizde silah sopalarla tüm malına mülküne el koyalım kan akmasın sen terket o evi nasıl fikir?

Diyarbakır'da yaşamış biriyim, dediklerin tamamen propaganda amaçlı haberlerin ürünü, bir kaç piyon iş yapıyor medya abartıp servis ediyor, onlarca yıldır bölünmek için çabalandı. Ama başarılı olması mümkün değil. Uzaktan her şey size gösterildiği gibi görünüyor ama öyle değil.

•  100 Yıllık Terör Bugün Bitti! Silah Bırakma Süreci Başladı.
  • Theologist kullanıcısına yanıt
    yazdığımı eksik mi okuyorsun?bitmiş gibi konuşuyorsun ama halen var dedikleirn.
  • Dağda binlerce silahlı adamın var ve aniden silah bırakın diyorsun babanın hayrına demezsin herhalde karşılığında özerkliği aldın, zaten belliydi Hakkari'de şuan devlet yok, polis-asker yan gelip yatıyor, biri yol keserse gidip açman için Genelkurmay'a bildiriyorlar Genelkurmay sahibine bildiriyor izin verirlerse asker gidiyor, kuzenimin yanına gittim aöf sınavına zırhlı araçla gittik, lojmanlar 3 kere roket yedi basında duyamazsınız, siz hangi barıştan bahsediyorsunuz? şehit gelmicekmiş benim sofrasında yemek yediğim adamı ertesi gün görevde vurdular bunun gibi binlerce şehit var şimdi bunun üstüne orayı vereceksiniz, bunu destekleyenler pkk miltanından daha çok tehlikelidir ki ülkede özerklik sonrası iç savaş çıksa pkk'lılardan çok akp destekçileri benim düşmanım olacak çünkü sizin yüzünüzden kör desteğinizden haysiyetsizliğinizden ülke bölünmüş olacak.

• quote:

Orijinalden alıntı: montevo

yazdığımı eksik mi okuyorsun?bitmiş gibi konuşuyorsun ama halen var dedikleirn.

1 Hafta önce oradaydım. 100 150 kendini bilmez ergenin bir kaç yurt dışından emir alanların eserini gördünüz. Ne geliyorsa eğitimsizlikten geliyor, oraya gitmeden bilemezsiniz. Cahillik diz boyu çünkü iyi öğretmen gitmek istemiyor.

alo adana hatlar karıştı
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: SerhatC.

bitti mi herhangi olumsuz bir durumda ortaya çıkmak için pusuda mı bekliyorlar. babam son şarkını yapıp yeni döndü şırnaktan 30 yıldır terörle mücadelinin içindeyiz kendisi inanmıyor.

Evet tam olarak bitti. Bugün büyük gün, 28 Şubat darbeyi hatırlatıyordu artık çözümü ve barışı hatırlatacak.

Medya, dışarıdan yine bölmeye parçalamaya çalışamalar olacaktır ancak bu irade olduğu müddetçe hiç bir şekilde bozulmaz artık bu birliktelik, kararlılık.

Sende bunu yedin ha.? Helal olsun kardeş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: -hepar-

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: -hepar-

10 milyon kurt 70 milyon turku yendi. Dusunsenize dubai kuveyt sudiarabistan gibi arap ulkelerinde ve hatta suriyede yonetim ve yonetimin halki diger irklardan cok daha az oldugu halde hicbir irka biyle bir imtiyaz vermemistir. Turkiye tarihi itibariyle ve iyi niyetle ne zaman bir topluma imtiyaz kapitilasyon verse her daim zararli cikmistir

İmtiyaz dediğin kendi dilini konuşabilmesi.

Kürtçe hala anayasada yasak bir dil.

Sen onu benim pabucuma anlat. Kurtlerin turkiyeyi gayri resmi olarak ele gecirme politikasini resmi olarak tc yi istila etme olarak akp eliyle degistirildi. Sultanbeylinde kurt aileler yiyecek giyicek komur ve hatta para yardimi aliyorlar ustelik zengin olduklari halde. Simdi bu dahada articak kurtler tipki arap devletlerindeki gibi hic calismadan zengin hayat surme yolunda ilerlicek aksi halde baris saglanmaz

Kürtleri yakından tanıyan biri olarak söylüyorum, kandırmak çok çok kolay, kendi dilinden bir şeyler söyleyin hayranlıkla ne derseniz yaparlar, ve ben Kürtlerden iyi konuşan İngiliz ile tanıştım couchsurfing aracılığı ile Diyarbakır'da.!

• quote:

Orijinalden alıntı: Draqonn

quote:

quote:

bitti mi herhangi olumsuz bir durumda ortaya çıkmak için pusuda mı bekliyorlar. babam son şarkını yapıp yeni döndü şırnaktan 30 yıldır terörle mücadelinin içindeyiz kendisi inanmıyor.

Evet tam olarak bitti. Bugün büyük gün, 28 Şubat darbeyi hatırlatıyordu artık çözümü ve barışı hatırlatacak.

Medya, dışarıdan yine bölmeye parçalamaya çalışamalar olacaktır ancak bu irade olduğu müddetçe hiç bir şekilde bozulmaz artık bu birliktelik, kararlılık.

Kaos olmasın kan dökülmesin, bu mudur yani tehlikeli olan? Yoksa Naziler gibi soykırım yapmak mıdır çözüm?

İngiliz ajanlari oraya gecti demek

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Draqonn

quote:

quote:

Kaos olmasın kan dökülmesin, bu mudur yani tehlikeli olan? Yoksa Naziler gibi soykırım yapmak mıdır çözüm?

Alın ülkenin doğusunu güneydoğuyu nolursunuz kaos olmasın kan dökülmesin.

• quote:

quote:

Medyanın yüzde 90ı akp yalakası zaten, yalakası olmasa bile akpden korkuyorlar. Süreçte sıkıntı olsa bile bunu haber yapamazlar zaten, yemez

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.