Şimdi Ara

10.000-13.000 arası binek araç tavsiyesi ve yorumları

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
1.853
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • mrb lar forumda konularda okudukça boguldum gibi :)
    ama aklıma yatacak gibi olanları yazıyım sizdende gelecek önerilerle bi araç ashibi olucağım inş şimdiden herkeze tşk ler

araçda aradıgım özellikler
    1 standart az yaksın ( ev iş arası kullanıcagım günlük 50 km ortalama o yüzden yakıt önemli oluyor )
    2 elden çıkarması kolay olsun
    3 sorun yaşama oranı en az olan veya sorun oldugunda ucuza halledebilecegim
    4 mümkünse klimalı,otomatik cam ve hidrolik direksiyon
    5 2003 model ve üstü olursa 2003 altı olmuyacak demiyorum :) iyi bir araçsa olabilir
    6 sedan veya hack back

düşündüklerim

1 albea
    2 palio
    3 clio
    4 hyundai
    5 toyota

sizce hangi nedenden dolayı hangisi veya farklı bi öneriniz varmıdır

• 13 liraya gel biz senin altına 2002 marea çekelim
  • okadar yol yapcaksan bır kere ya lpg lı olcak ya dızel benzınle kurtarmaz senı=) bence bıraz zorlayıp gusel 1.4 dızel bır fıesta albılırsın parcasıda bol bır usta bulursun bakımlarda gereken parcaları parcacıdan alıp ona taktırırsın hem servıse soyulmazsın hemde cok ekonomık bır aracın olur tavsıye ederım
  • quote:

Orijinalden alıntı: MERTECE

okadar yol yapcaksan bır kere ya lpg lı olcak ya dızel benzınle kurtarmaz senı=) bence bıraz zorlayıp gusel 1.4 dızel bır fıesta albılırsın parcasıda bol bır usta bulursun bakımlarda gereken parcaları parcacıdan alıp ona taktırırsın hem servıse soyulmazsın hemde cok ekonomık bır aracın olur tavsıye ederım

hocam bu fiyata sanki 4 -5 kapı zor gibi sahibinden de baktım bulamadım 1.4 TDCi Comfort bu model e bakıyorum biraz iri yarıyızda :) 3-4 kişi oluyor genelde kullanırken takriben 320-380 kg :) ama hiç aklıma gelmemiş bi araçtı önerebilecegin internette olsun farklı yerde olsun istanbulda veya istanbula yakın yerde olacak şekilde arkadaşlar başka yorum yokmudur bu arada
  • 2003 ve üstü, klimalı,elektrik camlı, az yakan parçası ucuz sorun çıkartmayan ikinci elde sıkıntı yaşatmayacak 10.000-13.000TL arası araç aradığınızı belirtmişsiniz. inşallah böyle bir aracı bulursunuz ya bütçeyi biraz artırın ya da kriterlerinizi gözden geçirin
  • quote:

Orijinalden alıntı: TUFANER

2003 ve üstü, klimalı,elektrik camlı, az yakan parçası ucuz sorun çıkartmayan ikinci elde sıkıntı yaşatmayacak 10.000-13.000TL arası araç aradığınızı belirtmişsiniz. inşallah böyle bir aracı bulursunuz ya bütçeyi biraz artırın ya da kriterlerinizi gözden geçirin

önerebilecegin varsa otomatik camsız klimasız 2003 model altıda olabilir ısrar ettigimiz yok hocam :) bunlarda he olursa ii olur düşünceis ile yazıldı bu kriterler
  • ben pegout düşün derim ama az yaksın diyosan renonun yeni model dizelleri olabilir yalnız onlar bütçeyi biraz aşar..
  • palio veya clio o paraya en iyi araç az yakan hemen elden çıkan bence clio ama lpglisi

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-clio-renault-clio-1-4-rta-lpg-li/detay
  • 2000 - 2001 model toyota corolla tavsiye ederim. rahatlık az yakıt ve tamirci yüzü görmeme hepsi bunda mevcut. 10 yıldır biniyorum artık herşeyini öğrendim diyebilirim. o fiyata alınabilecek en mantıklı araba. 2. tercih olarak 2000-2001 citroen saxo 1.5 dizellerini tavsiye ederim 1 depo ile 1000 km gidiyor diyorlar.
  • Aradığın kriterlerin hepsi burda imzamdaki linke bak sorunsuz masrafsız tam aradaığın gibi bir araba
  • tşk ederim arkadaşlar sanki biraz fiestaya yakın buldum kendimi ama piyasada pahalı sanki biraz ama yinede kararsızlık çok büyük yinede bende... inş iyi bi araba bulabilirim
  • 13bin liraya fiesta bulursan haber ver bende alayım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yıldırım26 -- 14 Haziran 2010; 11:36:28 >
  • en mantıklı seçenek palio 1.2 8 v+lpg bence

http://www.araba.com/2845245/Fiat%20Palio
  • quote:

Orijinalden alıntı: dkerem2

en mantıklı seçenek palio 1.2 8 v+lpg bence

hem 1.2 hemde 8 valfe :) adama git kendini at desen daha iyiydi:)

şaka bi yana palio benzinliler kasasına göre çok yakan araçtır. özellikle 1.2 sinden mucize beklerken . işin içine 8 valfe de girince üstüne bide lpg çektinmi:) araba gidicem die kendini parçalar:) hızlanıyım diye gaazı kökledikce 1.4 palio ile kafa kafaya yakar. tecrübe ile sabittir.

• 2000-2001 ibiza bak derim...ama elden çıkarması biraz zor olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ncap

quote:

Orijinalden alıntı: asabi_troll

quote:

şaka bi yana palio benzinliler kasasına göre çok yakan araçtır. özellikle 1.2 sinden mucize beklerken . işin içine 8 valfe de girince üstüne bide lpg çektinmi:) araba gidicem die kendini parçalar:) hızlanıyım diye gaazı kökledikce 1.4 palio ile kafa kafaya yakar. tecrübe ile sabittir.

1.2 16v albea kullanmıştım(sahip değildim sürdüm sadece)..yakıt konusunda uzun yolda fena değil ama o motor insanı strese sokuyor performans demiyorum ama yokuş çıkarken patlayacak gibi ses çıkartıyor ne bileyim pek sevmedim....ayrıca kasislerden çukurlardan geçerken arabanın her tarafı ötüyor clio daha sessiz bir araç bana göre....

evet dostum. o patlar gibi çıkan sesde yanma odasına hortumla benzin gidiyr:). bide 16 valf sürmüşsün 8 valfe sürsen hem ses. hem yakıt.

o araç için konya gibi olcak dümdüz heryer .yokuş yok. trafik yok dur kalk yok.
    trafikli hafif eğimli tırmanmalı yollarda aman aman

• lada samara
  • quote:

quote:

1.2ler zaten 8v değilmi ? 16 v yok bildiğim kadarı ile birde bu motor pandada vardı çok az yakıyordu 1 depo 35 litre ile 700 km menzili vardı

• quote:

quote:

quote:

1.2ler zaten 8v değilmi ? 16 v yok bildiğim kadarı ile birde bu motor pandada vardı çok az yakıyordu 1 depo 35 litre ile 700 km menzili vardı

pek bilgim yok bu konuda ama :) konu nerden nerelere gitmiş işin içine girince çok kafa karışıyor bu bi gerçek oldu :)) ama fiyat biraz daha artınca 1-2 max 15 olursa fiesta baktım :) yok abi oturdum içine sıgamadım bende doblo var:) kafamın tavana degme gibi bi lüksü yok hiç bi seçenekde fiestada oturdugumda kafam ile tavan aralıgı 3-5 cm ya kalıyor ya kalmıyor ama ii araba imiş az yakıyor :) herkez bundan bahsetti soruşturdugumda tek eksisi bana göre sesi biraz fazla çıkıyor gibi :)) yalıtım ii deildi :)) bu arada sürüş yapmadan diyorum bu ses olayını :) 1-2 çalıştırdım içim ısınmadı :) bıraktım

gelelim palio :) 1,2 olayına istanbulda 2 kişi ile bineceksen palio nun o seçenek olabilir yoksa olmaz bence arkadaşların dedigi gibi yakıt olayı çok sorun 8 v lerde paliyolarda 1,4 arkadaşın kardeşinde var oradan biliyorum ama dizel 1,3-1,5 olursa :) ona lafım yok veya 1,6 16 v e lpg olursa :)) oda oluyor

ibiza ya pek bakmadım :) ama onada bi göz atarım :)

lada samara :D ilk almayı düşündügüm araba idi :)) bu saaaten sonra olmaz artık :)) üstüne gül kokladım onun

son olarak :) düşünecegim yeni bi seçenek
    nissan almera 1,5 luxry elden çıkarması hariçinde pek sorun bulamadım araçda başka
    birde accent yine eski seçeneklerden :) ötekileri biraz gözümden düştü gibi :))

• quote:

quote:

quote:

1.2 16 v motor var ve diğerine göre çok ekonomik ve performanslı yani 16 v tavsiye edilir...

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.