Şimdi Ara

1. Yılında Discovery Değerlendirmem

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
396
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Evet arkadaşlar discovery ile neredeyse 1. yılımı dolduruyorum. Genelde telefonlarım 5-6 ay içinde bozulurdu. Discoveryi de 4-5 ay idare etsin diye almıştım ama kullanılmaz duruma gelmedi bir türlü. Telefonda çok sık oyun oynamam. Genelde internet haberleşme müzik için kullanırım. 1000+ tl verip discovery'den geçtiğime değecek telefon göremiyorum.

- 1 yıldır ekran koruyucusu ve herhangi bir kılıf kullanmadım, defalarca düştü, 2 defa gögüs hizasından betona düştü bana mısın demedi. Ama inceliğinden dolayı her düşüşünde bu sefer gitti dedim.
    - Telefon cebimde anahtar kulaklık gibi her türlü ekranı çizebilecek materyalle birlikte kullanıldı. Buna rağmen ancak ışığa tutup görebildiğim kılcal çizikler var.
    - 6. Ayında şarj soketi bozuldu. Telpaya 50 tl bayıldım. Servis süresi 20 gündü. Çevremden yaklaşık 10 kişi aldı telefonu ve benden başka 2 kişide daha soket problemi çıktı. Diğerleri şimdilik sağlam.
    - Şarj olarak her seferinde günü çıkardım diyebilirim. Normalde hep 3g+ mail senkronizasyonları açık kullanıyorum. Çok yoğun kullanacağımı düşündüğüm zamanlarda 2g yi aktif ediyorum.
    - Telefonu 600 liraya aldım ve alırken herhangi bir güncelleme beklentim yoktu. Telefonun arada sırada da olsa güncelleme alması biraz süpriz oldu. Yazılımsal olarak herhangi bir problem yaşamadım. Telefon gerçekten stabil ve forumda durmadan sorun yaşayan insanların da biraz kendilerinde problem olduğunu düşünüyorum. Yaklaşık 40 tane uygulama / oyun kurulu telefonda skype- whatsapp - outlook- gmail - viber - twitter- facebook senkronizasyonları mevcut ve telefon kasmıyor. Formatlanıp benzer şekle getirilen arkadaşımın s3'ü menüde bile kasıyor.
    - Telefonun yanında gelen kulaklığı kanal içi kulaklık kullanamadığım için hiç kullanmadım. Senheizer mx-370 ile kullanıyorum 1 yıldır ve dts desteği ile ses mükemmel olmasa da kabul edilebilir kalitede. Fakat kulaklık girişi B type olduğu için herhangi bir mikrofonlu kulaklığı kullanamıyoruz telefonda bu da eksisi.
    - Kamerası iyi olmasa da ihtiyaçları karşılıyor. Zaten cep telefonlarındaki mercimek kadar sensörlerden arşivlik fotoğraflar beklemek biraz ütopik olur.
    EK:
    - GPS'i kutusundan çıktığı gibi kullanıyorsanız 5 dakikayı buluyor gps bağlanması, ama ayarkardab gos epo yardımı ve a-gps'i aktif edince 30 saniyeyi geçmiyor.

Objektif olarak 1 yıllık discovery değerlendirmem bu kadar. Umarım hala almayı düşünen (2gb ramli, sanal tuş olmayan ve 700 lira fiyat bandında telefon varsa piyasada discovery pek mantıklı değil) arkadaşlara yardımcı olur umarım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K@sToR -- 15 Haziran 2014; 23:29:49 >

• K@sToR kullanıcısına yanıt
    Güzel ve objektif bir değerlendirme olmuş telefon fiyatina göre gerçekten iyi ama şimdi daha ucuza moto g almak daha mantıklı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • K@sToR kullanıcısına yanıt
    Sapa sağlam daha nice yıllara diyelim o zaman :))
  • Şuanda bana göre huawei ascend g700 tam bir f/p. ama discoveryi bende bi 5 ay kullanmıştım telefon gayet iyiydi şarj soketi hariç güzel bi inceleme olmuş
  • Teşekkürler arkadaşlar. Genel olarak ben de memnunum telefonumdan ama sıkılmaya başladım yavaştan değiştirme çanları çalmaya başladı
  • insallah dahada uzun kullanirsin kardesim güzel inceleme olms :)

• Bende 8 ay kullandim, babama devretrim.
    Telefonda oynadigim en yuksek oyun (boyut olarak) real drift, 50mb civari.
    Memnunum.

• quote:

Orijinalden alıntı: DevrimSeven60

Bende 8 ay kullandim, babama devretrim.
    Memnunum.

Ben 3 GB lık oyun oynadıgım oldu discovery de

• quote:

Orijinalden alıntı: leblebitozu0

quote:

Memnunum.

3 gblik oyun mu var telefonlarda

• quote:

quote:

quote:

Memnunum.

Xcom enemy unkown 3.6 gb

• Sony fanları gelmemiş hayret bu konuya.

• quote:

quote:

quote:

Memnunum.

2 GM mış yanlış yazmışım

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.gameloft.android.ANMP.GloftN3HM&hl=tr&referrer=utm_source%3Dgoogle%26utm_medium%3Dorganic%26utm_term%3Dnova+3

• Telefonu Ekim 2013 ten beri kullanıyorum. Çok şükür hiç bir sorun yaşamadım. Belki ilk android telefonum olduğundandır ama ben gayet memnunum. Her ne kadar başta soket arızası olmak üzere sorun yaşayanlar olduysa da telefon fiyatına göre sınıfının en iyisi. Bence GM Discovery'nin en büyük artısı iyi özelliklere sahip bir telefonun da ucuz olabileceğini göstermesi. İyi ki doğdun GMD...

• ben de bu telefonu ilk alanlardan birisiyim. hala kullanıyorum çok şükür hiçbir problem yaşamadım. şarj aletinin ucu geniş olduğu için aldığımdan beri başka bir şarj aletiyle kullandığım için şarj soketi de bozulmadı.

satıp 1000 lira üstü bir telefon almaya gerek görmüyorum. her türlü ihtiyacı karşılamaya devam ediyor. bir tek gps uydularına bağlanmasında sıkıntı yaşıyorum. 5 saniyede bağlandığına da şahit oldum fakat genelde bağlanması çok uzun sürüyor.

bu bakımdan aldığıma pişman etmediği için ve ödediğim paranın hakkını verdiği için helal olsun diyorum.

• GPS uydularını geç bulma sorunu maalesef tüm MTK işlemci telefonlarda var.Youtube'ta anlatılan bir kaç ayarı yaparsanız düzelebiliyor.
  • Güzel ve açıklayıcı olmuş anlatımınız

• Hocam telefonun saglam olduğunu düşünüyor musunuz? Bi kac kere dusurdum de pek saglam gekmiyor ya bana her dusurmede bi tarafi dökülecek dagilacak gibi geliyor. Uzun sure kullanamicam diye tirsiyorum acikcasi. Belki de cok hafif olduğundan boyle hissediyorum bilmiyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben discoverynin efsane olduguna inanıyorum. Su an g2 var ama gmd zevkini alamıyorum.

• Lirikal Militan kullanıcısına yanıt
    Aynı sorun bende de var. Her düşüşünde bu sefer gitti diyorum ama hepsinden tek parça çıktı :D
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.