Şimdi Ara

1$'lık mikroskop Foldscope ile Fen bilimleri eğitiminde devrim yaşanabilir (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
1
Favori
774
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • böyle bir şey okullarmızdaki eğitim kalitesini baya artıracak
    çok iyi olmuş tebrik ederim
  • 2$a internet sitelerine düşse birkaç tane birden alırım.
    Birini söküp lensini telefona takmayı denerim, biriyle evde takılırım diğerini okula götürüm vs.
    Şaka gibi fiyat.
  • Sırf destek için 10$ bayılırım bilim candır

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aylar öncesinde TED konferansında tanıtımını izlemiştim bunun. Cidden çok çok iyi bir proje. TED kullanan arkadaşlar alt yazılı olarak izleyebilirler.
  • 600 x büyüute yapan dökme demir miktoskopum var dünya para vermiştim,2000x büyutme inanılmaz bişey 5 tane alayım yedekleme yapayım
  • çok iyi

• aaaaaa keşke türkiyeye gelse

• ya yemeyin beni bune abi bi halta benzemiyo

• yanlış anlamayın ama çok hazırcısınız o kadar çok araştırdımki zor buldum ne olduğunu birşeyi atlamışım ne biliyormusunuz oda hazırcı olmak ne yapcağını bilmemek herkez buna sahip olabilir herkez nasıl yapcağınızı anlatim hemde bu foldscope denen olayı birebir anlatıcam hepiniz yapın harika ucuz mikroskopunuz olsun dua edin banada yeter nedim şimdi google açın tmm mı how to make foldscope yazın ve ilk linki tıklayıp dosya gelicek indirin pdf dosyası dosya içinde adamlar oldukça ayrıntılı bir biçimde ne yapcağımızı anlatıyor malzeme ztn kağıt istediğin renk de çıktı al asıl önemli malzeme biryerden dokümanda okudugum kadarı ile ball lens diyor artık tüükiyede varmı nasıl geçiyor bilmiyorum yuvarlak veya top lens vs gibi birşey olmalı bundan bulun ortasına yerleştirin ve alt bölüm ztn uygun ölçekte lamel kesin edin inceleyeceğiniz sıvıyı yerleştirin ve bakın lensden oldu bitti ayrıca alt bölümüne led diyot tabiki beyaz led ile minik bir pil ışıklandırma yapcaksanız o kadar basit devreki yapamamak mümkün değil birşey daha söylemek isterim youtube da ise çok basit mikroskop yapımları var tabiki bunlar kimisi lazedr diyot içindeki lens ile yapmış akıllı telefonunuzun kamerasına sabitleyin oluyor kimisi dvd yazıcıların kafasındaki lazer diyotun lensini çıkartıp yapmış bunuda how to make microscope yazarak pek çok kaynak bulabilirsiniz iyi günler dilerim hepinize umarım faydalı olabilmişimdir... duanızı eksik etmeyin selametle kalın :)

• Ben bunlardan satın almak istiyorum, imkanı olan arkadaşlar getirip ticaretini yapmasını şiddetle tavsiye ederim, kesinlikle çok satar, ben de almak istiyorum, haber verin buradan getirticek olan arkadaşlar, 2000x büyütme yapan mikroskoplar çok pahalı, bende bilim meraklısı biriyim, lütfen iletişime geçelim bende yapıcakdım ama ball-lens denen zımbırtı türkiyede bulamadım, alibaba.com gibi çin sitelerinde var ne yazıkki, ilginen arkadaşlar için detaylı ingilizce döküman adreside verim buyrun..
    https://www.google.com.tr/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0CBsQFjAAahUKEwjwxfvH4pTJAhXCWiwKHdCjBIA&url=http%3A%2F%2Fwww.mbari.org%2Fearth%2F2014%2Fresources%2Ffoldscope.pdf&usg=AFQjCNFpDHZHnm7V8jfh1-kKTDd8773DBA&sig2=z-jT8mZ2ckcvI8zMQg3ZSg

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.