Şimdi Ara

1.6 tdci Mondeo mu, 2.0 Accord excutive mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
1.139
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaslar bir aksilik olmazsa yarin 2007 3.20i mi satiyorum.Butcem maksimum 65 bin civarinda olacak ve alacagim araci en az 2-3 yil kullanmayi planliyorum.Aractan beklentilerim oncelikli olarak konfor ve guvenlik ancak ozellikle uzun yolda arac yukluyken sollamalarda ve ara hizlanmalarda sikinti olsun istemiyorum.Daha once kullandigim 1.6 benzinli mondeomdan tek sikayetim buydu.3.20 i performansta cok iyi ancak konfor bana gore cok kotu.Aileye pek uygun degil.2 aracinda kasa yeniliyor olmasi da ayri bir soru isareti.Cok deger kaybetsin istemiyorum.Passat dusunmuyorum, piyasasi asiri yuksek, o parayi hakettigini dusunmuyorum.Accord lpg ye uyumlu ve sorunsuz otomatik bir arac, ancak 2000 motordan dolayi vergisi yuksek.2009-2010 alabiliyorum. mondeo 1.6 dizel, vergi dusuk ancak manuel vites, 2011-2012 alabiliyorum.Siz olsaniz hangisini secerdiniz? Aciklayarak yorum yapabilirseniz sevinirim.40 yasinda tek cocuklu bir kardesinizim.Yani arac ucsun, kacsin, yanlasin derdim yok :) Tesekkurler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi panisher -- 6 Temmuz 2014; 18:12:33 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ulkemizdeki Accord ve abd japon pazarindaki accord birbirinden farkli biraz. Aslinda bizim accord diye bildigimiz arac acura tsx diye geciyor abd de falan. Mondeo da cok hoş ama Accord daha özel bir otomobil. Bence ikisini de denemeden almayin ayrica bir onceki kasa mazda 6 da incelenebilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: balkanxp

Ulkemizdeki Accord ve abd japon pazarindaki accord birbirinden farkli biraz. Aslinda bizim accord diye bildigimiz arac acura tsx diye geciyor abd de falan. Mondeo da cok hoş ama Accord daha özel bir otomobil. Bence ikisini de denemeden almayin ayrica bir onceki kasa mazda 6 da incelenebilir.

Evet, acura oldugunu biliyorum accordun ama keske ordaki motorlarla kullanabilsek, dakka durmam o zaman :) Accordun yalitimi da ayri bir soru isareti benim icin.Salidan itibaren Ankaradaki ilanlara saldircam, efendi birileri denk gelirse de kullanirim artik.Tesekkur ederim yorum icin.

• Ben olsam kesinlikle accord u seçerdim.Tabiki bu benim tercihim.Nedese mondeolar bana çok hantal bir araç gibi geliyor.Mesela yolda accord görünce dönüp bakıyorum.Çok şık bir araç.Ama biraz vergisi fazla.Ben olsam accordu alırım lpg ile uyumu + otomatik.Performans yönündende canınızı sıkmaz.
  • persia06 kullanıcısına yanıt
    Tesekkur ederim.Tam tersine accorda yapilan elestirilerden en serti belkide performansinin dusuk olmasi malesef.Tabi bu durum torkunun dusuklugunden ve vites oranlarindan kaynaklaniyor.Ara hizlanmalarda mondeo 1.6 olmasina ragmen tork sayesinde belki de accorddan iyidir diye yorum yapiyorum kendimce.

• makyajlı mondeo gayet iyi yürür bence 115 hp 270nm yokuşlar sıkıntı olmaz
  • jimhendrix kullanıcısına yanıt
    Sizin yorumlariniz da cok onemli ama iki aracida killanabilirsem objektif yorumumu paylasirim.Tesekkurler yorum icin.

• Mondeo candır gerisi heycan
  • panisher P kullanıcısına yanıt
    TDCİ 1.6 T-vct gibi olmaz yüksek vites rollde fena deildir.Mantıklı olan mondeo
  • quote:

Orijinalden alıntı: panisher

Arkadaslar bir aksilik olmazsa yarin 2007 3.20i mi satiyorum.Butcem maksimum 65 bin civarinda olacak ve alacagim araci en az 2-3 yil kullanmayi planliyorum.Aractan beklentilerim oncelikli olarak konfor ve guvenlik ancak ozellikle uzun yolda arac yukluyken sollamalarda ve ara hizlanmalarda sikinti olsun istemiyorum.Daha once kullandigim 1.6 benzinli mondeomdan tek sikayetim buydu.3.20 i performansta cok iyi ancak konfor bana gore cok kotu.Aileye pek uygun degil.2 aracinda kasa yeniliyor olmasi da ayri bir soru isareti.Cok deger kaybetsin istemiyorum.Passat dusunmuyorum, piyasasi asiri yuksek, o parayi hakettigini dusunmuyorum.Accord lpg ye uyumlu ve sorunsuz otomatik bir arac, ancak 2000 motordan dolayi vergisi yuksek.2009-2010 alabiliyorum. mondeo 1.6 dizel, vergi dusuk ancak manuel vites, 2011-2012 alabiliyorum.Siz olsaniz hangisini secerdiniz? Aciklayarak yorum yapabilirseniz sevinirim.40 yasinda tek cocuklu bir kardesinizim.Yani arac ucsun, kacsin, yanlasin derdim yok :) Tesekkurler.

8 senedir Accord kullanıcısıyım.suan 3 senedir gücel kasa Accord kullanıyorum.kafana takılan soru işaretleri varsa cevaplayabilirim.bende yeni kasayı bekliyorum çıkınca satıcam aracımı

1.6 tdci Mondeo mu, 2.0 Accord excutive mi? gel artık
     1.6 tdci Mondeo mu, 2.0 Accord excutive mi?

• Cok basit.LPG takacaksaniz accord, lpg takmam diyorsaniz mondeo.

Mondeo kesinlikle kalitesiz bir arac degil.

• cezare kullanıcısına yanıt
    Accordla ilgili en temel soru isaretim performansla ilgili.Aracin ara hizlanmalari nasil, ozellikle yukluyken sollamalarda sikinti oluyor mu? Bir diger konu ise japonlarin yol sesi alir seklindeki soylem accord icin dogru mudur? Mondeonun konforunu, yol tutusunu, ses yalitimini cok iyi biliyorum ve bence cok basarili.Objektif olarak bilgilendirirseniz memnun olurum.Tesekkurker.

• quote:

Orijinalden alıntı: panisher

Accordla ilgili en temel soru isaretim performansla ilgili.Aracin ara hizlanmalari nasil, ozellikle yukluyken sollamalarda sikinti oluyor mu? Bir diger konu ise japonlarin yol sesi alir seklindeki soylem accord icin dogru mudur? Mondeonun konforunu, yol tutusunu, ses yalitimini cok iyi biliyorum ve bence cok basarili.Objektif olarak bilgilendirirseniz memnun olurum.Tesekkurker.

60—70km\s kadar biraz ağır kalıyor sonra uçak oluyor.sokak aralarında kavşaklarda kıvrak ve dur kalklarda ivmelenmesi mükemmel.yüklüyken hatta yağışlı havalarda kamyon tır sollarken tam gaz yüklen roketleme sayesinde karşından araç bile gelse hiç korkma dostum.direksiyonu hızlandıkça sertleşiyor.viraj gabileyeti tutuşu yüksek hızlarda çok iyi.hafif yokuşlu yollarda ayagını gazdan çektinmi sanki vites boştaymış gibi akıyor araç.frenleri mükemmel hiç zor duruma düşürmedi beni.yol sesine gelirsek bozuk satıh ve parkeli taşlarda biraz içeri ses alıyor rahatsız edici degil ben bunu ziebarth la yalıtım yaptırdım olay çözüldü.bu aracın kör noktası çoktur.kaldırım veya araç parkaderken biraz dikkat lazım.aracın altı alçaktır köy yoluna gelmez bu araç.yakıt sehir içi 10—11 lt sehir dışı5—6 lt dir.konfor hakkında bir şey diyemem araç beni benden alıyor o derece

• Accord Alın hocam Mondeo'nun performans konusunda ara hızlanmalarda belki 1 tık daha iyidir geri kalan herşey için ben Accord diyorum.Ayrıca Accord'un 2000 Motor olması sebeiyle ciğeri iyi olan bir araç 220 -230 km hızlara rahatlıkla ulaşıyor.
  • Hondacılar basmış yine konuyu geçen açtığın konuda demediklerini bırakmadılardı Mondeo Accord'dan daha iyi dedim diye
  • Su parasini haketmiyor mantigini anlamiyorun passat parasini haketmiyorsa o 320 falan hic haketmiyor o zaman ureticilerinin direk satis fiyatlarina bakarsan anlarsin ..

• Mondeo 2.0 dizel alın , all in one car

• Honda sahiplerinin sahip olduğu kafa yapısından dolayi honda marka araçlardan nefret ediyorum. Eskiden vtec lafını duyunce ufak bir heyecanlanma yaşadım ama artık o azıcık tork üreten ve sinek viziltisi gibi ses çıkaran motorundan uyuz oluyorum. Mondeo.

• Hen 2.0 vergisi ödeyeceksin. Hem tüp taktıracaksın. Hem de ara hızlanmaları hacmine göre berbat olacak. Sizce alınır mı? Diğer tarafta 1.6 tdci varken?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.