Şimdi Ara

0555 450 50 50 Dolandırıcılığa karşı Dikkat!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
1.851
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
27 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar bugün 70 yaşındaki annemi 555li bir numara arayıp Vakıfbank'tan aradığını kartların değişeceğini söyledi ve bazı işlemler yapmamız gerektiğini söyledi bende telefonu hoparlöre aldım dinliyorum bir dünya kart özelliği anlattı gerçekten inandırıcı şekilde, bende aynı zamanda Google da araştırıyorum adamın bahsettiği yeni çağ kartları ile hiç bir bilgi yok aslında içimden bir ses dolandırıcı diyor ama kart bilgisi falan sormuyor adresimizi biliyor bende açık vermesini bekliyorum derken artık mobil bankacılığın değiştiğini ve baska bir uygulamadan canlı destek olarak Vakıfbank'ın destek vereceğini söyledi ve uygulama olarak teamwiever quicksupport indirmemi istedi bende orada anladım olayı, muhtemelen uygulamayı bilmeyen insanlara indirtip teamwiever üzerinden bağlanıp telefonda konuşurken arka planda EFT yapıp bankadaki paraları aktarmaya çalışacaklar. Ben yine saygı çizgimi bozmayıp size güvenemem beni banka numarasından ararlarsa konuya devam ederim dedim. Öyle yapalım o zaman ulaşırız size diyip kapattı karşı taraf, daha sonra bankayı aradım böyle bir gelişme kart yenileme vs. olmadığını söylediler ve Vakıfbank sizi normal hattan aramaz dediler. Bende konuyu burada paylaşmak istedim bilginiz olsun arkadaşlar. Bankalar sizi 444lü ya da 850li numaradan aramadan herhangi bir bilgi paylaşımında bulunmayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tamerasker -- 11 Mart 2021; 16:11:19 >

• Yaşlıları kandırmak çocuk oyuncağı gerçekten. Adam nerden bilsin teamspeakerı, resmi bişey sanıp indirecek.

• Sistemdeki zayıfların elimine edilmesine karışmayın kardeşşm😁

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-00112CF5F

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster

tencere markası ayol

• Omisis046 kullanıcısına yanıt

• şeytanın aklına gelmez bu çünkü oldukça kötü bir numara.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 0850 li numaralara da güvenmeyin. her gün en az 2 spam call geliyor 0850 lerden. kullandığınız bankanın/firmaların vs. numarasını rehberinize ekleyin, geri kalanları engelleyin gitsin. ben öyle yapıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi waltran -- 14 Mart 2021; 9:20:7 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.