Şimdi Ara

0 km jetta için mutlaka alınması gereken aksesuar-donanımlar

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
7.689
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

0km 1.2 tsi highline jetta teslim almak üzereyim..

Yeni jettada olmazsa olmaz aksesuar, parça, donanım vs nelerdir.

Masraf edecek durum kalmadı ama Tecrübeli arkadaşların yardımıyla eksiksiz teslim almak istiyorum.

Teşekkürler.

• Highline ne aksesuarı alacan..Al krallar gibi bin gerekli herşey var...Sakın serviste alarm takalım derlerse taktırma;)
  • Alarmımı tavsiye etmiyorsunuz yoksa serviste taktırmayımı?
    Kaucuk paspas, bagaj havuzu benim aklıma gelenler,
    ama kullananların ihtiyaç duyduğu başka bişeyler mutlaka vardır..
  • Serviste taktirma disarda cenmax tak cok istersen tabii bu arada bendeki de higline bagaj havuzu gereksiz eger cok kullanmiycaksan bagaji
    Saygilar
  • Sorum Sırf jetta için değil, benim gibi eski bir araçtan ilkkez sıfır otomobil alanlar için
    bakım koruma ergonomik kullanım gibi amaçlar için yapılması alınması gereken her ne varsa onu kastetdim.
    Teşekkürler.
  • Ben kendi sahsi yapacaklarimi siralayim:
    Film,boya koruma,ihtiyac dahilindeyse jant lastik
    Saygilarimla
  • quote:

Orijinalden alıntı: bd01bd

Sorum Sırf jetta için değil, benim gibi eski bir araçtan ilkkez sıfır otomobil alanlar için
    bakım koruma ergonomik kullanım gibi amaçlar için yapılması alınması gereken her ne varsa onu kastetdim.
    Teşekkürler.

Aracınız hayırlı olsun, kazasız belasız binmenizi dilerim..

Ben de nisan ayında sıfır Passat almıştım. VW serviste aracı teslim almadan önce 60 cm kaput filmi ve boya koruma yaptırdım. Kaput filminin uzun yolda faydasını gördüm, ister istemez taş geliyor araca ve film çizilmeyi engelliyor. Ayrıca isterseniz koltuk döşeme koruma, vinil koruma da yaptırabilirsiniz, ben her ikisini de yaptırmadım çünkü fiyat ekledikçe uçuyor ne yazık ki..

Aracınızı alırken 2 yıl garanti uzatmayı da yaptırın ve 4 yıl aracınız garanti kapsamında olsun. VW sadece 2 yıl garanti veriyor.

Aksesuar ve ek donanım olayına gelince, aracınız zaten Highline donanım olduğundan donanımınız yeterli olacaktır diye düşünüyorum. Öncelikle kullanıp, ihtiyacınız gerçekten var mı ona göre karar verin. Ben bir hevesle bir dünya para verip buzdolabı, elektrik süpürgesi falan almıştım 12 V ile çalışan ve en özellikli olanlarından. Süpürgeyi 2-3 kere kullandım, dolabı da 1 hafta:) Ama hala taksitlerini ödüyorum... İlk önce aracınızı kullanın, araca birşey almadan önce.

Bir de şunu belirteyim sonradan eklenen ekipman oldukça pahalı olabiliyor. Passat siparişinde arka cama elektrikli, arka yan camlara da manuel perde ekletmek mümkün olabiliyor ve fiyatı vergi dahil 800 TL civarı. Ben aracımı alırken sıra beklememek için elde olan araçlardan almıştım ve bu opsiyon yoktu o nedenle bunu ekletememiştim. Aracımı aldıktan sonra serviste yaptırmak istedim, işçilik hariç 3000 TL istediler..

Selamlar,
    Mehmet.

• Çok Teşekkürler Mehmet bey.

Söylediklerinizi dikkate alacağım.

Bende siparişle almadığım için özel istek yapmadım. Rengi hoşuma gidiyor, donanımda dediğiniz gibi
    yeterli.

Boya korumaya şimdilik gerek yok dediler, sıfır araçlarda boya koruma varmıdır.. (opak ş.beyazı)
  • quote:

Çok Teşekkürler Mehmet bey.

Söylediklerinizi dikkate alacağım.

Bende siparişle almadığım için özel istek yapmadım. Rengi hoşuma gidiyor, donanımda dediğiniz gibi
    yeterli.

Boya korumaya şimdilik gerek yok dediler, sıfır araçlarda boya koruma varmıdır.. (opak ş.beyazı)

Hayır yok. Boya koruma yaptırmazsanız kuş pisliği, ağaç reçinesi, böcek ölülerini suyla yumuşatıp hemen temizlemeniz gerekiyor. Yoksa bunlar güneşin ve içerdikleri kimyasalların etkisiyle boyaya etki ederek zarar veriyorlar. Boya koruma yapmanız durumunda bir kaç gün idare edebiliyor.. Nano boya koruma yaptırırsanız en uzun etkili olanı o.

Ben boya koruma ve kaput filmini Doğuş Oto'nun içinde aracımı henüz teslim almadan yaptırdım ve kampanyaları vardı o nedenle fiyat uygundu Sonax, Ziebart gibi firmalara nazaran. Film 2 yıl, boya koruma ise 60 yıkama garantili. Sonra yenilemek gerekecek tabi..

• Kardeş konuşulanların içinde tek ihtiyacın bağaj havuzu...Diğerlerinin faydası falan olduğunu düşünmüyorum..Belki cam filmide olabilir...

Bağaj havuzuna gelince vw de gelmemişti en son sorduğumda ama gelmişse bile adi plastiğe 75 TL verip kazıklanma..Ben gittim sanayiden oto kumaşı,keçesi türü şeyler satan bir yere 2 m aldım oto döşemesinden;) Onuda oto döşemecide bagaja göre kestirip diktirdim..toplam maliyet 18 TL:)))
    Hemde süper oldu..

Kaput korumasını çıkartıken boyayıda beraber çıkartırsın;)
  • sunroof kesinlikle alma hiçbi işe yaramıyor .. zaten araba klimalı olunca sunroofun bi artısı kalmıyor ,

xenon mercek far yok diye biliyorum ama xenon far varsa mercekli ben onu kesin alırdım :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: yasear_tr

Kardeş konuşulanların içinde tek ihtiyacın bağaj havuzu...Diğerlerinin faydası falan olduğunu düşünmüyorum..Belki cam filmide olabilir...

Bağaj havuzuna gelince vw de gelmemişti en son sorduğumda ama gelmişse bile adi plastiğe 75 TL verip kazıklanma..Ben gittim sanayiden oto kumaşı,keçesi türü şeyler satan bir yere 2 m aldım oto döşemesinden;) Onuda oto döşemecide bagaja göre kestirip diktirdim..toplam maliyet 18 TL:)))
    Hemde süper oldu..

Kaput korumasını çıkartıken boyayıda beraber çıkartırsın;)

Orjinal malzeme ile uzmanı yaparsa kaput filmiyle boya falan çıkmaz. Kaput filminin faydasını bırakın uzun yolu, Ankara'nın göbeğinde gördüm. Daha 2-3 gün önce Ankara'nın göbeğinde Atatürk Orman Çiftliği'nin yakınından geçerken yanımdan iki tane taşlı kum taşıyan kamyon geçti ve pek çok taş sıçrattılar. Kaput filminin üzerinde 7-8 tane oyuk oluştu, eğer film olmasaydı kaputta olacaktı.. Bence 60-70 bin TL'lik bir arabada yaptırmakta fayda var, ama yine sizin kendi bileceğiniz bir iş..

O bölge hiç zedelenmediği için 5-6 yıl sonra renk veya boya kalitesi farkı varmış gibi görünebilir çok dikkatli bakılırsa. O zaman da satmadan önce pasta cila yaptırır, tertemiz teslim edersiniz aracınızı veya alacak alıcı yaptırır..

Selamlar,
    Mehmet.

• quote:

Orijinalden alıntı: TheJudgé

sunroof kesinlikle alma hiçbi işe yaramıyor .. zaten araba klimalı olunca sunroofun bi artısı kalmıyor ,

xenon mercek far yok diye biliyorum ama xenon far varsa mercekli ben onu kesin alırdım :)

Jetta'da Xenon yok.
  • kaput filmi

park sensörü

boya koruma

koltuk döşeme koruma

kauçuk paspas (olmazsa olmaz) (paspaslar toz yuvası olur ek olarak fren bölümü oyulmaya başlar)

krom egzos ucu (varsa)

3m 1 numara cam filmi (klima performansı artar)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K.Kahriman -- 20 Ağustos 2011; 18:11:02 >
  • Park sensörü var ama kılavuzda park asistanından bahsetmiş,

takılabiliyormu acaba otomatik park?

Rns 310 için Telefon sitemi ve Traffic Reporting hakkında bilginiz var mı?
  • quote:

Park sensörü var ama kılavuzda park asistanından bahsetmiş,

Ön arka park mesafe sensörleri ile birlikte ParkPilot veya "Optical Parking System" standard donanım olarak geliyor. ParkAssist II ise opsiyonel bir özellik ve sonradan eklenemiyor, ancak araç öyle sipariş edilirse fabrikada öyle üretiliyor. Bluetooth hazırlığı var standard olarak ancak kullanmak için 1500 TL kadar ek ödeme yapmanız gerekiyor Doğuş Oto'ya..
  • quote:

Orijinalden alıntı: werttr

quote:

Park sensörü var ama kılavuzda park asistanından bahsetmiş,

Ön arka park mesafe sensörleri ile birlikte ParkPilot veya "Optical Parking System" standard donanım olarak geliyor. ParkAssist II ise opsiyonel bir özellik ve sonradan eklenemiyor, ancak araç öyle sipariş edilirse fabrikada öyle üretiliyor. Bluetooth hazırlığı var standard olarak ancak kullanmak için 1500 TL kadar ek ödeme yapmanız gerekiyor Doğuş Oto'ya..

Optical Parking System den kastedilen park sensörlerinin geri viteste devreye girip, (rns310) sesli ve görüntülü uyarı vermesi mi?

Teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı:
    Optical Parking System den kastedilen park sensörlerinin geri viteste devreye girip, (rns310) sesli ve görüntülü uyarı vermesi mi?
    Teşekkürler.

Evet OPC denen sistemde teybin ekranında geri park sensörlerinin konumları bağımsız olarak gösteriliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ntquartex -- 25 Ağustos 2011; 21:19:55 >
  • eğer alacağın jettada dokunmatik ekran varsa kesinlikle gps taktır ben çok pişman oldum 1.4 tsı Comfortline Tiptr. DSG 61.000 tl araba navigasyon 500 tl mi neymiş gerçekten çok pişman oldum tavsiyem kesinlikle taktır
  • werttr W kullanıcısına yanıt
    Nasil yok biz uzaydanmi aldik

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.