Şimdi Ara

0 diye 2.el harddisk almışım lütfen yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
680
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar 24.07.2012 tarihinde bir bilgisayarcıdan sistem topladım bütün parçalar sıfır kutusunda garantisiyle geldi fakat hdd ne kutu ne garanti vardı,6 aydır kullanıyorum acayip bir sesi var acayip yavaş ama bilgisayarcı uzak diye üşeniyorum götürürken minibüsde falan düşürürüm bir parçasına bişey olur diye korkuyorum,modeli samsung hd753lj allahın belası bir hdd,bu gün recovermyfiles 5.2.1 programında hdd taradım,2009 a dair fotolar videolar,filesler,exeler falan çıktı,aynen 2010 a dair falan resmen 2.el takmış dimi adam,ben 0 olsun her parça dedim,faturayada toplu fiyat girmiş şimdi bilgisayarcıya götürsem ne demem gerekiyor ?

• Lütfen yardım
  • Aldığınız yere gidip şansınızı deneyin derim ama büyük ihtimal kullandığınız recovery programına b*k atacaktır yanlış gösteriyor bunlara güvenme diye
  • o fotoğraflardan bir iki tane kurtarabilirsen götür göster. bunlar bana ait değil de. önce emin ol tabi mümkünse.

kavga etmek istemiyorsan önce "benim bilgisayarın parçaları sıfırdı, bu hdd yanlışlıkla ikinci el olanla karışmış sanırım. bunu alın bana sıfır bir hdd verin" de.

laftan anlamazsa "Allah senin belanı ..." deyip gelmekten başka çaren kalmaz. çok çirkef olabiliyorlar küçük dükkanlar maalesef.

ben de insanlara pc topluyorum. ikinci el parça varsa kesinlikle sıfır diye satmam, dolandırıcılıktır, haramdır diye.
    şu şu parçalar ikinci el ve daha ucuz, istersen onları da sıfır alayım şu kadar fark ver derim en azından.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SasabtrmS

Aldığınız yere gidip şansınızı deneyin derim ama büyük ihtimal kullandığınız recovery programına b*k atacaktır yanlış gösteriyor bunlara güvenme diye

Teşekkürler hocam,windows xp e ait fotolar var,eski senelere ait video benim indirmediğim videolar falan çok şey var,bi bok atamaz hocam o kadar yürekli değildir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MaDMaxiBo

o fotoğraflardan bir iki tane kurtarabilirsen götür göster. bunlar bana ait değil de. önce emin ol tabi mümkünse.

kavga etmek istemiyorsan önce "benim bilgisayarın parçaları sıfırdı, bu hdd yanlışlıkla ikinci el olanla karışmış sanırım. bunu alın bana sıfır bir hdd verin" de.

laftan anlamazsa "Allah senin belanı ..." deyip gelmekten başka çaren kalmaz. çok çirkef olabiliyorlar küçük dükkanlar maalesef.

ben de insanlara pc topluyorum. ikinci el parça varsa kesinlikle sıfır diye satmam, dolandırıcılıktır, haramdır diye.
    şu şu parçalar ikinci el ve daha ucuz, istersen onları da sıfır alayım şu kadar fark ver derim en azından.

hocam bu programda kaydetme falan var heralde,sabahta böyle taramaya bıraktım pc reset attığımda sıfırlandı nasıl olucak bilmiyorum internettede hep eski nesil kullanmışlar.

hocam zaten bütün parçalarda kutu garanti varken hdd nin kutu garanti hiç birşeyi yoktu sadece sistemde takılıydı.

hocam küçük dükkan değil istanbulun her semtinde bayileri var.

hocam,adamın o kadar parası var hala böyle adilik,haram işlemeye utanmıyolar,allah belanı versin demem hocam zorla değiştiricem,yada para iadesi alıcam,faturayada toplu fiyat girmişler,tek tek girmemişler,kavga çıksın hiç farketmez

Hocam para iadesini kabul ederse,işlemciyi aldığım zamandakimi fiyata göre yoksa şuanki sıfır fiyatınamı göre fiyat verir. faturaya çünkü toplu fiyat girdiğinden dolayı,6 ayda geçmiş.

şimdiden sağolun

• Öncelikle geçmiş olsun kardeş. Hakkını sonuna kadar ara eğer ki laftan anlamıyorsa kendisini yasal yollara baş vurarak savcılığa verebileceğini ve bu yaptığının kanunda dolandırıcılık olarak nitelendirildiğini söyleyin. ''Bir hdd için aylarca mahkemelerde uğraşmaktansa bana olması gerektiği gibi sıfır bir hdd verin'' dersen kardeşim bak nasıl bir tarafı uçukluyor vermesin de göreyim Elindeki faturanın tek tek parça olarak değil de toplu olarak tek bir fiyat üzerinden çıkartılması biraz kötü olmuş, göz göre göre çakallık yapmışlar. Ama sen yine de yanlarına bırakma, sakin ol mantıklı konuş onları zan altında bırakacak şekilde davran Kolay gelsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SLayer_BoXeR -- 3 Mart 2013; 23:48:27 >

• Resimleri göster 0 hdd iste vermezse haram zıkkım olsum de kapıyı çarp çık

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: CyberneticS

Öncelikle geçmiş olsun kardeş. Hakkını sonuna kadar ara eğer ki laftan anlamıyorsa kendisini yasal yollara baş vurarak savcılığa verebileceğini ve bu yaptığının kanunda dolandırıcılık olarak nitelendirildiğini söyleyin. ''Bir hdd için aylarca mahkemelerde uğraşmaktansa bana olması gerektiği gibi sıfır bir hdd verin'' dersen kardeşim bak nasıl bir tarafı uçukluyor vermesin de göreyim Elindeki faturanın tek tek parça olarak değil de toplu olarak tek bir fiyat üzerinden çıkartılması biraz kötü olmuş, göz göre göre çakallık yapmışlar. Ama sen yine de yanlarına bırakma, sakin ol mantıklı konuş onları zan altında bırakacak şekilde davran Kolay gelsin.

hocam çok sağolun en güzel siz aydınlattınız konuyu çok teşekkürler,tehdit edicem baktım anlamıyor,savcılık meselesini açtımmı bir tarafı atar kesin,bakalım yarın gidicem inşallah bişeyler yapıcaz,tek merak ettğim şey para iadesi yaparsa hangi fiyattan yapar şimdiki 2. el fiyatını yaparsa en fazla 100 lira,ama bu çakal faturaya en az 180 lira girmiştir bu hdd yi,neyse hocam teşekkürler tekrar

• quote:

Orijinalden alıntı: EnesCimen

Resimleri göster 0 hdd iste vermezse haram zıkkım olsum de kapıyı çarp çık

hocam öyle olmaz işte zaten 6 aydır sesine yavaşlığına katlanıyorum biraz daha katlanamam , öğrenciyim zaten parada yok yeni bir parçada alamam,uçak gibi makineye böyle hdd hiç yakışmıyor
  • Hocam hd tune programını indir orada hdd'nin çalışma süresi yazar gün olarak aldığınız tarihten itibaren hesaplayın kaç gün çıkıyor
  • yerine sıfır hdd istersin aynı boyutta.

toplu fatura ise zaten hdd nin fiyatını çıkarma ihtimalin de düşük.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Patronage

Hocam hd tune programını indir orada hdd'nin çalışma süresi yazar gün olarak aldığınız tarihten itibaren hesaplayın kaç gün çıkıyor

Tam olarak nerde hocam
  • quote:

Orijinalden alıntı: **3A**

quote:

Hocam hd tune programını indir orada hdd'nin çalışma süresi yazar gün olarak aldığınız tarihten itibaren hesaplayın kaç gün çıkıyor

Tam olarak nerde hocam

Health kısmında

Power on Hours Count yazar orda kaç gün çalıştığı yazar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Patronage -- 4 Mart 2013; 1:06:37 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MaDMaxiBo

yerine sıfır hdd istersin aynı boyutta.

toplu fatura ise zaten hdd nin fiyatını çıkarma ihtimalin de düşük.

hocam bana sata 3,7200rpm lazım,bu yüzden para iadesi alıcam,üstüne biraz daha koyup güzel güncel bir hdd alıcam
  • quote:

quote:

quote:

Tam olarak nerde hocam

Health kısmında

Powen on Hours Count yazar orda kaç gün çalıştığı yazar

hocam çok teşekkürler.

current:99
    worst:99
    threshold:0
    data:2826
    status:ok
  • quote:

quote:

quote:

Tam olarak nerde hocam

Health kısmında

hocam şimdi bu 2826 günlükmü
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Tam olarak nerde hocam

Health kısmında

o rakamın yanında (xxx days) diye yazar orada kaç yazıyor parantez içi

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Tam olarak nerde hocam

Health kısmında

öyle bir şey yok hocam yanında parantez olarak

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Tam olarak nerde hocam

Health kısmında

he buldum,119 days diyor hocam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi **3A** -- 4 Mart 2013; 1:17:01 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.