Şimdi Ara

0 araca yapılacaklar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
650
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkdaşlar aracı alalı bir ay olmadı ama yagmur du felan aracın paspasları hatta kapı kenarları çamur içinde kaldı. ayrıca sanki boyası da ilk aldığım gün gibi gelmiyor. ben bu araca neler yapmalıyım bana bir tavsiye ve bunların kaça tutacağını bildirirseniz sevinirim.
    araç golf

yani boya koruması yaptırayım mı ya parlatıcı felan bilmiyorum işte.

paspas üstüne yeni bir paspas mı alayım.

camların parlaklığını koruyacak birşeyler varmı.

koltuk kılıfı alayım mı ön koltuklarda hava yastığı var kılıflar buna engel olmaz mı.

jantlar 2 gün içinde simsiyah oluyor buna yapılacak birşey var mı.

ben aracın temiz görünmesini severim bu yüzden bana verecek tavsiyeleriniz için şimdiden çok teşekkür ederim.

• temiz görünmesi için titiz kullanacaksın, ve temizleyeceksin.

başka çaren yok
  • bence daha fazla geç kalmadan boya koruması yaptırmalısınız..

paspas olarak, kauçuk kış için oto aksesuarcılarda satılan daha basit paspaslardan kullanabilirsiniz yağmur çamur da daha çabuk temizlenir.

koltuk kılıfı ben tavsiye etmem çünkü yan airbagleri engeller, ama onlara uygun da duyguduma gore ozel kılıflar çıkmıştı o tarz bulabilirseniz onlar da olabilir ( şahsen orjinal hali en güzeli pislenirse temizletilir )

jantlar için, tam marka bilmesem de parlatıcı şampuan tarzı ürünler var oto aksesuarcılarda bunları rahatlıkla bulabilirsiniz, sıkıp sildiğinizde gıcır gıcır oluyor.

umarım fikir edinmenizde yardımcı olabilmişimdir.

Bu arada, aracınız hayırlı olsun kazasız belasız..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Roy -- 1 Ekim 2006; 16:28:17 >
  • arkadaşım sana kendi uyguladığım bir kaç tavsiye.

bir kere halı pas pas varsa hemen değiştir kauçuk al. halı pas pas hemen kirleniyor artı ıslandımı koku yapıyor. yani halı pas pasın varsa ya çok özenli kullanacaksın arabaya binmeden ayakkabılarını sileceksin yada kullnmayacaksın. ben kauçuk pas pas tercih ettim otoparkta bi su tutturuveriyorum tertemiz oluyor.

ikincisi.; ben aracımı aldığım hafta ziebatta gidip gövde altı yalıtımı yaptırttım. uygulamada aracın altını zifte bezeyen bir madde ile komple kaplıyorlar. yani alttan bakınca hiç çıplak sac görünmüyor. bütün alt kısım davlumbazlarda dahil siyah maddetle kaplanıyor. bunun ne avantajı var. birincisi ses yalıtımı sağlamakta; ikincisi malum kışın yolara tuz vb döküyorlar aracın altı sürekli ıslak kalıyor taşlar vb sürtüyor aracın altı çiziliyor bu çizikler yıllar zarfında çürüklere dönüşüyor. bu madde aracın altını kapladığı için hem tuz vb gibi aşındırıcı maddelere karşı direnç oluşturuyor hemde bu paslanmaları daha başlamadan önüne geçmiş oluyorsun. tahmini 250 ytl olması lazım.

eğer arabana ayırabileceğin 6 ayda 2 saatin varsa git bir marketten en pahalı cilayı al. arabanı güzelce yıkat. kuruduktan sonra hem bir egzersiz olur sana hemde paran cebinde kalır aldığın cila ile arabanı kendin cilalala. çok değişik cila ürünleri var. ben sonaxın ürünlerini kullnıyorum. turkle wax ta oldukça iyi bir marka.

yan hava yastığı olan bir araca koltuk kılıfı takılamaz kılıf olayını unut. 2 yılda bir koltukları temizlettirirsin olur biter.

jantların sipsiyah olması fren balatalarının yeni olmasından yani mercedestede aynı şey olur şahindede balatalar biraz kullnılınca geçer.

camların daha temiz kalması için gene bauhaus praktiker gibi yerlerde satılan yağmur kaydırıcılar var. bunlar hem toz tutmasını azaltıyor hemde yağmurlu havalarda görüşünü arttırıyor.

eziyetine katlanırım diyorsan bence sen branda kullanmalısın.

mesela ben aracın dış görünüşüne o kadar aldırmam. sonuçta yıkatıyorum eve gelinceye kadar gene aynı hale geliyor.

ama sen temiz görünsün istiyorsan en etkili çözüm branda kullnmak.

hayırlı günler.

• aracının bakımını iyi yaptır ve zamanında bu il kılometreler cok onemlıdır biraz motorun kendine gelene kadar araca fazla yuklenme derim
  • arkadaşlar çok güzel açıklamış fakat en basit cevabı sürekli temizleyeceksiniz. Başka yolu yok. Hangi ürünü kullanırsanız kullanın ne sürerseniz sürün TEMİZ kullanıp çok sık TEMİZLEYECEKSİNİZ. Hele ki kalabaık bir şehirde oturuyorsanız.
  • ya merak ettiğim sürekli yıkanan araba iyi olmuyor diyorlar... benim dış görüntüm okadar ii değilidr o yüzden ama içi evim kadar temiz.

altta halı paspas üstte kauçuk pas pas .toz bulamzzsın.
    quote:

Orjinalden alıntı: .C.O.

arkadaşlar çok güzel açıklamış fakat en basit cevabı sürekli temizleyeceksiniz. Başka yolu yok. Hangi ürünü kullanırsanız kullanın ne sürerseniz sürün TEMİZ kullanıp çok sık TEMİZLEYECEKSİNİZ. Hele ki kalabaık bir şehirde oturuyorsanız.
  • ilk msj' da çıkmam gerektiği için pek birşey yazamadım.

araban güzel olsun istiyorsan çoçuğun olsun eşin olsun kim olursa olsun arabana saygı göstersin, kapı eşiklerine bastırma içeirde çikolata vb yedirme en önemlisi sigara içme yada içirtme( korkmayın araba sizi satın almadı)

ama nasıl başlarsa öyle gider, ben arabamı galeriden tertemiz tozsuz poşetli bir şekilde aldım.

ama ilk aldığım gece poşetlerin hepsini söktüm(biliyorum senelerce poşetle binen var) ön koltuklara ortepedik deri koltuk kılıfı aldım.

paspasların altına paspas boyutunda karton kestim üstüne poşet geçiridim. ne karton gözüküyor nede aşağı toz gidiyor.

araba insanın için ısıtmalı güven vermeli, ben çok kişinin aracına bindim, kaloriferi açarsın toz gözüne kaçar, benim arabamda bu kesinlikle olmaz. ,

2 numara boya fırçasıyla petekleri temizlerim. direksiyonun yuvasını heryeri, arabam Allah nazardan saklasın mis gibidir.

çoğu kişi kaç model diye soruyor görünce, bir iki tane çizik vardı onuda pasta ile kapattım. aracım siyah renk ve gıcır gıcır.

ÇBS' nin belco pasta ve cilası var, 6-8 ytl arası bir fiyat onu pamukla aracına uygula ilk halini geri kazanacaktır.

ama fazla sakınma titizlik sakınmak değildir, sakınan göze çöp batar

edit(gereksiz yazdım ksr bakma. imla hatası.)

• arkadaşlar tavsiyeleriniz için teşekkür ederim. ben adana da yaşıyorum. malum güneş yakıcı ve yağmurda şiddetli. arabasına özen gösteren arkadaşların önerilerini beklemeye devam ediyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: küber_ez

ilk msj' da çıkmam gerektiği için pek birşey yazamadım.

araban güzel olsun istiyorsan çoçuğun olsun eşin olsun kim olursa olsun arabana saygı göstersin, kapı eşiklerine bastırma içeirde çikolata vb yedirme en önemlisi sigara içme yada içirtme( korkmayın araba sizi satın almadı)

ama nasıl başlarsa öyle gider, ben arabamı galeriden tertemiz tozsuz poşetli bir şekilde aldım.

ama ilk aldığım gece poşetlerin hepsini söktüm(biliyorum senelerce poşetle binen var) ön koltuklara ortepedik deri koltuk kılıfı aldım.

paspasların altına paspas boyutunda karton kestim üstüne poşet geçiridim. ne karton gözüküyor nede aşağı toz gidiyor.

araba insanın için ısıtmalı güven vermeli, ben çok kişinin aracına bindim, kaloriferi açarsın toz gözüne kaçar, benim arabamda bu kesinlikle olmaz. ,

2 numara boya fırçasıyla petekleri temizlerim. direksiyonun yuvasını heryeri, arabam Allah nazardan saklasın mis gibidir.

çoğu kişi kaç model diye soruyor görünce, bir iki tane çizik vardı onuda pasta ile kapattım. aracım siyah renk ve gıcır gıcır.

ÇBS' nin belco pasta ve cilası var, 6-8 ytl arası bir fiyat onu pamukla aracına uygula ilk halini geri kazanacaktır.

ama fazla sakınma titizlik sakınmak değildir, sakınan göze çöp batar

edit(gereksiz yazdım ksr bakma. imla hatası.)

Araban ne merak ettim. Eğer kendinede arabana baktığın gibi bakıyosan 150 yıl yaşarsın heralde

• araba babamın henüz kendi aracım yok. ama o arabanın neredeyse yarısının parasını ben verdim.

maalesef araç benim üstüme değil. ama ben kullanıyorum. babam unu eledi eleği astı

arabam 2005 model tourneo connect deluxe sedefli siyah 90 hp.

örneğin teyzemin polosu var, onu arasıra alıyorum, kadıncağız arabasını tanıyamıyor.

nedense odam dağınıktır, fakat arabam bilhassa mükemmel denecek kadar temizdir.

düşünsenize araç benim üstümde benim arabam istediğim her şeyi yapardım. babam engel oldu çoğu şeye dinlemedim.

kimsenin tourneosunda olmayan şeyleri 3-5 ytl ye çok beğenilen bir şekilde yaptım.

kabuta geçmeli şerit nikelaj yaptım en ucuna, altındaki ızgaraya 1,5 cm yapıştırma nikelaj, gören soruyor bu arabanın donanımı ne diye.

merak işte biraz olsun anlatabilmişimdir inşallah

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.