Şimdi Ara

SSD Sıcak Fırsatlar [ANA KONU] (948. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
19.018
Cevap
715
Favori
1.715.520
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
90 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 946947948949950
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Saol kingston iyi gibi bakalım uyarmı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hicks kullanıcısına yanıt

yani olur alsam da.. degıl mı

sanırım benım anakart pci3.0 desteklıyor pekı bunlar pcı 4.0 mıSSD Sıcak Fırsatlar [ANA KONU] 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi murat1981pls -- 3 Nisan 2024; 23:27:56 >
  • İkidir Sata SSD bakıyorum , tam karar veriyorum illa olumsuzluklar.
    Burada da çıkmış kioxa. Fiyat performans iyi aslında ama ilk yıldan sonra biz düşüşleri yazmışlar. Kaynak: donanımarsivi,technopat

Aslında ürün belli de 128,256 GB tarafında fiyat yok Samsung Evo. 512 de eski bilgisayarlar için maliyetli.

Hadi bory,izoly,Alpin vb geçtik , hilevel,hikvision vb iptal. WD green, sandisk plus benzer.Adata yine sorun.kioxia tamam derken hız düşüşleri.

Kaldık ya alt orta instenso ,Alman denilse de orta, Kingston, kioxia.

Veya WD blue 256 GB 1200 TL,512 GB 1400 TL gibi, sandisk ultra 512 GB 1300 TL gibi satıldı geçen, Samsung Evo 512 GB 1700 TL satıldı, taksit olayı cazip hale getiriyor bunları ama işte temel bilgisayara fazla. Ultra ve Evo 256 neredeyse 512 ile aynı fiyat.

M.2. ngff tarafında daha avantajlı tabi özellikle OEM kullanılmamış SSD satışı bile fiyatları düşüyor.

Benzer segmentte yazmadığım markalar benzer zaten.

Fiyatlar yaklaşık, burada arşivlik dursun.

• murat1981pls kullanıcısına yanıt

Teorik olarak PCIe 3.0 x4 okuma/yazma max. 4000mb destekler, PCIe 4.0 da olsa çalışır, buna göre bakın. SSD Sıcak Fırsatlar [ANA KONU] 

• Hicks kullanıcısına yanıt

hocam arkadasın lınkını verdıgı 4 adet ssd bunlarınn hepsi pci4.0 mı?

ve benım anakartım için en verimli slot hangisidid(ilerde am5 sisteme gecmeyı dusunuyorum)

SSD Sıcak Fırsatlar [ANA KONU]
  • merhaba twinmos ssd nasıldır muhasebe bürosu için

• @reko
    Sorun olacağını sanmıyorum, anakart marka model nedir? İkinci ssd olarak kullanılacaksa Patriot da düşünülebilir kendinden soğutuculu, İncelemelere baktığımda dramli de görünüyor(bir tercih sebebi olabilir). Tabi takılacak yerde, ssdnin üstüne ekran kartı denk gelmiyorsa ya da anakartın soğutucu bloğu, kaplaması vs yoksa.

@murat1981pls
    Önerdiklerimden bir tek Patriot Gen3 diğerleri Gen4. Ama Gen4 olanlar da doğan görünümlü şahin gibi. Etikette Gen4 ama gerçek hızlar Gen3 seviyesinde. Ha günlük ve oyun kullanımında hiç farketmezsiniz. Gerçek Gen4 ssd bakıyorsanız bunlar var.
    2925 TL
    https://www.tebilon.com/kioxia-1tb-exceria-pro-serisi-nvme-m2-ssd-7300mb-s-6400mb-s-lse10z001tg8/
    3538 TL
    https://www.tebilon.com/kingston-1tb-kc3000-nvme-m2-7000mb-6000mb-yazma-hizi-skc3000s-1024g-ssd/

Üstteki m.2 slotu daha performanslı olanı, Gen3 x4 desteği var. Alttaki slot, anakartın çipsetinden bağlanıyor, o yüzden Gen3 x2 (B450 çipsetin kabiliyetinden dolayı) çalışıyor. Günlük kullanımda, açılış hızında hissedilir fark olmaz (iki slot arasında). Ama büyük boyutlu dosya kopyala yapıştır yaparken fark görülebilir.

@levoank
    Şu 2.5 inç sata ssd olanları mı kastediyorsunuz?

• a-f-h A kullanıcısına yanıt

çok aydınlantım tesekrler.

• Arkadaşlar benim bilgisayarımın sistemim

MLD M300 500GB NVME 2280 Gen3x4 M.2 SSD (3300MB Okuma / 3100MB Yazma)

üzerine kurulu.

Ancak oyun falan yükleyince hemen doluyor.

Şu an yeni bir HDD almam gerek.

Anakartımda başka port yok. Tek NVME giriş yeri var.

1 TB SSD mi almalıyım yoksa bu kartı elden çıkarıp 1 TB NVME mi almalıyım karar veremedim?

• Poyrito P kullanıcısına yanıt
    Laptop mı masaüstü mü? Masaüstü ise anakartın markası nedir hocam?

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • amaat A kullanıcısına yanıt

üstad masaüstü.

MSI B450M-A PRO MAX AM4 DDR4 3466(OC) DVI HDMI M.2 USB3.2 mATX Anakart

Alfais 4391 M.2 Nvme SSD Ngff To Pcie 3.0 X1 Adaptör M Key Kart Çevirici Dönüştürücü
    https://www.hepsiburada.com/alfais-4391-m2-nvme-ssd-ngff-to-pcie-30-x1-adaptr-m-key-kart-evirici-dntrc-p-HBCV000001RTS1?ftid=gfk8ddgpg2f7kbfo&magaza=Evaletim&url_src=ios-product-detail

Şu tarz bir ürünle birlikte m2 kullanmanızı tavsiye ederim. İleride anakart değişirsenizde zaten min 2 m2 slotlu bir anakart alırsınız. Bu saatten sonra sata ssd almanıza gerek yok. Laptop olsaydı mecbur sata ssd ya da taşınabilir ssd tavsiye edecektim. Ama ihtiyaçlarınızı karşılarken birazda ileriye dönük upgrade yapmanızı tavsiye ederim. Yukarıda attığım m2 adaptör tamamen örnek amaçlı. Gidip direkt onu alın demiyorum. Herhangi bir adaptör alabilirsiniz. Tek dezavantajı, m2 ssd niz 7000 okuma yazma hızı olsa bile ortalama 700-800 okuma yazma hızı alırsınız ki sata ssd de max 550-600 okuma yazma alacaktınız. İleride yeni bir laptop ya da masaüstüne geçerseniz dediğim gibi m2 upgrade masrafı yapmazsınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi amaat -- 4 Nisan 2024; 17:11:49 >

• Yalnız B450m-a pro-max özelinde; x1 slotu, x16 slota yakın. Muhtemelen ekran kartının altında kalıyordur. Ya 2.5 inç sata ssd alınacak ya da eldeki Mld satılıp 1-2 TB nvme ssd bakılacak. 2. elde ssdler ne kadar hızlı satılabilir bilemiyorum.
    2099 TL
    https://www.incehesap.com/twinmos-1tb-580-550mb-s-2-5-sata3-tlc-3dnand-ssd-disk-fiyati-70556
    2359 TL
    https://www.hepsiburada.com/patriot-vpn110-1tbm28h-viper-vpn110-1tb-3300mb-3000mb-sogutuculu-pcie-m-2-gaming-ssd-p-HBCV00003RI0VL?magaza=Hepsiburada

Dediğiniz gibi ekran kartının altında kalıyor SSD taktığım yer.

Yine dediğiniz gibi 2.el SSD satmak problem olacak bilgisayar ürünlerinde insanlar ikinci el almaktan çekiniyor.

Bu sebeple SATA SSD alırsam, oyun yüklemelerinde NVME'ye göre bir gecikme yaşar mıyım?

Kimi sayfalar SATA SSD ile NVME arasındaki farkın oyun yüklemelerinde gözle görülmeyecek kadar az bir fark kadar olacağını söylemekte.

Eğer siz de onay verirseniz göndermiş olduğunuz

TwinMOS 1TB 2.5" SATA3 SSD (580MB-550MB/S) TLC 3DNAND (TM1000GH2UGL)

Ürünü alacağım :)

Ben de fark olmayacağı görüşündeyim. Sata ile NVMe ssdlerin arasında veri erişim süreleri olarak dünya değiştirecek kadar fark yok.

Inspiron 15 3525 Kurulum ve Teknik Özellikleri | Dell Türkiye benim notebooka olur mu hocam bu viper olan? Ekstra takma yeri var mı tam anlayamadım ve soğutucu olması yüksekliğini arttırıyor ya leptopta sıkıntı yapar mı?

• Ryo41 kullanıcısına yanıt

Laptopların da belli bir kalınlığı var, bu şekilde laptopın arka kapak tam oturur mu bilemem.

Ryzen 5xxxU serisi işlemci kullanılıyor gördüğüm kadarıyla. Arkadan çekilmiş birkaç görsele baktım da tek m.2 portu var görünüyor (inspiron 15 3525 serisinde). Laptopı açıp bakmak lazım.

Benim de ekran kartının altında kalıyor.bugun taktım oluyor sorunsuz

• murat1981pls kullanıcısına yanıt

Ekran kartının fan olmayan tarafına denk gelen slotlarda iyi kötü bir heatsink kullanılması sağlıklı olur. Dikkat edilmesi gereken nokta SSD kendinden soğutuculu değil ise alınacak soğutucunun sabitlenebilen bir model olması, yapıştırılanlar yüksek ısı da düşme riski taşıyor o alanda. SSD Sıcak Fırsatlar [ANA KONU] 

• Harici ssd arayanlar için ben şunu aldım bayağı hesaplı geldi bana almanyada bile 3500 tl

Normal disklerin 1750 tl olduğu yerde makul geldi amazonda 500 gbı 2500 tl

İntenso 1 tb ssd tx100

https://www.teknosa.com/intenso-external-ssd-1tb-tx100-p-125349676

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sadays -- 4 Nisan 2024; 23:14:52 >
    < Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 946947948949950
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.