Şimdi Ara

MERKEZİ YERLEŞTİRME PUANINA GÖRE YATAY GEÇİŞ VE ÖRNEK DİLEKÇE - ANA KONU (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
8.415
Cevap
192
Favori
579.819
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Üniversiteyi aradım bugün 2-4 Ekim tarihinde YÖK'den yeni bir karar gelmiş.Dediğine göre sadece aynı bölümler arası geçiş yapabiliyormuşuz.Ben makine okuyorum yine makineye geçebiliyormuşum(Çok saçma).Aydınlatırsanız sevinirimm.
  • Beyler lutfen bi yardim edin forumda yeniyim ve konu acmayi bilmedigim icin buraya yaziyorum vs vs..

Ben marmara tip da okuyorum ilk yilim ve lanet ettim
    Simdi ben herangi bi uninin insaat bolumune nasil gecerim bilgisi olan varsa simdiden tesekkur ederim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fyilmaz

quote:

Orijinalden alıntı: cabatli1903

şimdi ben tm2 puan türüyle eğitim fakültesi sınıf öğretmenliğene yerleştim.
    1)Tm2 puan türündeki farklı fakültelere tercih edebilirmiyim?(iktisat fakültesini tercih edebilirmiyim tm 2 ile alan bölümü)

2)Tm2 deki diğer eğitim fakültesi bölümlerini tercih edebilirmiyim?(eğitim fakültesinden sınıf ğretmenliğinden farklı bir bölüm tercih edebilirmiyim)

3)Tm2 puan türünden farklı bir puantürü ile tercih edebilirmiyim?

Şimdi arkadaşlar aynı puan türünden öğrenci alan bölümlere geçiş yapılabileceği konusunu direk YÖK iletişim merkezinden aldığım bilgi ile buraya yazdım. Yani bu bilgiyi yökteki kişi söylemeseydi yazmazdım ha sonradan yök görüş değiştirip bir hafta sonra arayanlara aynı bölüm olması lazım diyorsa onu bilemiyorum ancak şunu söyleyebilirim ki şuanda selçuk üniversitesi bu görüşe göre hareket ediyor yani selçukta aynı puan türünden öğrenci alan bütün bölümlere geçiş için başvurulabiliyor. Ayrıca geçenlerde Gazi Osman Paşa Üniversitesi bu konuyla ilgili internet sitesinde duyuru yaptı ben onlara da mail atıp görüş sordum ordan gelen cevaptada aynı puan türünden öğrenci alan bölümlere geçiş yapılabileceği yönünde cevap geldi. Bu durmda olan arkadaşlar var ise yani farklı bölüme geçmek isteyen size okul olmaz dese bile siz dilekçenizi yinede verin yani sözle halletmeyin işi mutlaka yazılı dilekçe ile talepte bulunun sonuçta size bir cevap verilmek zorunda ve bu cevap hukuka ve ilgili yönetmeliğe uygun olmak zorunda yukarıda da yazdım telefonda olamz demek kolay ama işi resmi yazıya geldi mi kimse o kadar cesaretli olamaz en azından onlarda araştırır sorar ona göre bir cevap hazırlar, o yüzden mutlaka yazılı dilekçe ile başvurun olmazsa olmaz ama yinede iş resmiyete binsin. Kaldı ki yönetmelikte aynı diploma programı demiyor sadece diploma programı ifadesi var o yüzden farklı diploma programıda burdan anlaşılabilir.

Yök ten bana verilen cevaba göre tm2 ile öğrenci alan bütün programlara başvurabilirsiniz. Farklı bir puan türü ile öğrenci alanlara ise malesef başvuramıyorsunuz gibi görünüyor keşke olsaydı güzel olurdu.

oo iyi oldu ozaman... birden fazla üniversiteye başvurabiliyormuyuz birde faks ile halletsek olurmu illa kargoyada elden mi ulaştıracaz???

• fyilmaz kullanıcısına yanıt
    beyfendi tm3 pdr den tm3 psikolojiye geçiş varmı şimdi açıklamanızdan var anladım doğrumu @fyilmaz @fyilmaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ayfer197 -- 10 Ekim 2013; 15:06:32 >
  • @ayfer197
    ben yökü aradığımda aynı puan türünden öğrenci alan bölümler arasında geçiş olur demişti yök eğer bu konuda fikir değiştirdi ise bunu bilemem size olur da deseler olmazda deseler dilekçenizi oluyomuş gibi yazın gönderin mutlaka incelenip cevap verilmek durumunda.

@cabatli1903
    Evet birden fazla fakülteye başvurabilirsiniz sonra istediğinize kaydolup diğerlerinden feragat edersiniz. Faks ile sıkıntı çıkabilir siz kargo ile gönderin.

@glorfiendel95
    Tıp ile inşaat aynı puan türünden öğrenci alıyor ise puanınız yeten ve geçmek istediğiniz mühendislik fakültelerine dilekçeyi buna uygun doldurup yollayın olursa da olmazsa da şansınızı denemiş olursunuz. Arkadaşların yazdığına göre son bir haftada sanki aynı bölüm olmak zorunda gibi bir kanaat ortaya çıktı sanırım yökten de bu yönde görüş gelmiş ama siz yinede oluyormuş gibi yazın mühendislik fakültelerine gönderin. Ayrıca eğer marmara tıp yerine başka bir tıpa geçmek isterseniz birde o şekilde dilekçe hazırlayın belgeleri ekleyip onuda geçmek istediğiniz (puanınız yeten) tıp fakültelerine gönderin yani birine başvurmak diğerine başvurmaya engel değil her iki ihtimalide değerlendirin.

• fyilmaz kullanıcısına yanıt
    biz dokuz eylüle salı günü başvurumuzu yapmıştık bizzat giderek haberleri bile yoktu durumdan zaten bizim derdimiz pdr den psikolojiye geçmek 9 ylül bizim için ideal başka tercih yapmıcaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ayfer197 -- 10 Ekim 2013; 17:15:05 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fyilmaz

@ayfer197
    ben yökü aradığımda aynı puan türünden öğrenci alan bölümler arasında geçiş olur demişti yök eğer bu konuda fikir değiştirdi ise bunu bilemem size olur da deseler olmazda deseler dilekçenizi oluyomuş gibi yazın gönderin mutlaka incelenip cevap verilmek durumunda.

@cabatli1903
    Evet birden fazla fakülteye başvurabilirsiniz sonra istediğinize kaydolup diğerlerinden feragat edersiniz. Faks ile sıkıntı çıkabilir siz kargo ile gönderin.

@glorfiendel95
    Tıp ile inşaat aynı puan türünden öğrenci alıyor ise puanınız yeten ve geçmek istediğiniz mühendislik fakültelerine dilekçeyi buna uygun doldurup yollayın olursa da olmazsa da şansınızı denemiş olursunuz. Arkadaşların yazdığına göre son bir haftada sanki aynı bölüm olmak zorunda gibi bir kanaat ortaya çıktı sanırım yökten de bu yönde görüş gelmiş ama siz yinede oluyormuş gibi yazın mühendislik fakültelerine gönderin. Ayrıca eğer marmara tıp yerine başka bir tıpa geçmek isterseniz birde o şekilde dilekçe hazırlayın belgeleri ekleyip onuda geçmek istediğiniz (puanınız yeten) tıp fakültelerine gönderin yani birine başvurmak diğerine başvurmaya engel değil her iki ihtimalide değerlendirin.

Çok teşekkürler

• sonuçlar ne zaman aciklaniyor daha dilekceyi yazmadim da birde dilekceyi osym merkezlerine elden versek kargoyla degil yinede olur mu?
  • ÖSYM merkezi ile ne alakası var başvurduğunuz fakülte yada yüksekokula vereceksiniz dilekçeyi yarın da vermezseniz zaten süresi büyük ihtimal geçer
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gyan*

sonuçlar ne zaman aciklaniyor daha dilekceyi yazmadim da birde dilekceyi osym merkezlerine elden versek kargoyla degil yinede olur mu?

Geçiş yapmayı düşündüğünüz okula vereceksiniz dilekçeyi. Ben bugün 2 başvuru aldım. Bizim birim için yarın son gün. Basvuracağınız okulun açılış tarihine bakın açılıştan itibaren bir aylık bir süreniz var.
  • Mail attık cevap bekliyoz thk'ya..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ch4ylak -- 11 Ekim 2013; 22:01:22 >
  • Ben universiteyi 1 sene dondurdum. Bu dilekceyi seneye yazsam olur mu? Veya simdi basvuru yapsam olur mu?
  • Ben universiteyi 1 sene dondurdum. Bu dilekceyi seneye yazsam olur mu? Veya simdi basvuru yapsam olur mu?
  • Sorularımı cevapladığınız için çok teşekkür ederim gerçekten çok faydalı oldu benim için.
  • dilekçemi verdim bekliyorum 4 kişi alıncak ve inş giricem 4 kişiye
  • bu arada son gün
  • sonucu açıklanan var mı ? yada bilgiisi olan .
  • quote:

Orijinalden alıntı: Burn in Hell

Ben universiteyi 1 sene dondurdum. Bu dilekceyi seneye yazsam olur mu? Veya simdi basvuru yapsam olur mu?

Yönetmelik sadece bu sene için değil ki her yıl okul başında ilk ay içinde yapabilirsin tabi yine değişmezse :)
  • Thk'ya mail attım konuyla ilgili. Cevap;

Sayın xxx
    Ankara Havacılık Meslek Yüksekokulu, Havacılıkta Yer Hizmetleri Yönetimi programımızın ek yerleştirme taban puanı aşağıda verilmiştir. İlgili Yönetmelik gereği, sizin yerleştirme puanınız bu puana eşit ya da üzerinde ise yatay geçiş başvurusu yapabilirsiniz.

Havacılıkta Yer Hizmetleri Yönetimi (Ücretli) YGS-5 244,17020

Saygılarımla.

Neşe ÖZDEMİR
    THK Üniversitesi
    Öğrenci İşleri Müdür Yardımcısı

Ulan 4 puan yüzünden başvuru yapamıyoz iyimi be.. Bir sene bekle daha offf
  • quote:

Orijinalden alıntı: HiCRaN_

Örgün eğitim için mi geçerli bu durum,açıköğretim içinde geçerli mi?

Açıköğretim yada örgün diye bir kısıtlama yok yönetmelikteo yüzden puan tutuyorsa başvurulabilir.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.