Şimdi Ara

İstanbul'da İngilizce konuşmamı geliştirmek (ayrıca sosyal anskiyetimi üzerimden atmak)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
165
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Ben üniversitede dillerle alakalı bir bölüm okudum ancak çekingen&sosyal anksiyetisi olan biri olduğum için yeteri kadar konuşma pratiği yapmadım.

Bir kaç hafta önce psikatriste gittim kendisi bana turistlere gönüllü rehberlik falan yapmamı söyledi.

Ben artık bu korkumun üzerine gitmek ve ayrıca İngilizce konuşmamı geliştirmek istiyorum. Bana turistlerle konuşabileceğim/rehberlik edebileceğim bir grup, etkinlik veya başka tür bir yöntem önerebilir misiniz??

• Hocam, yabancı gacı düşürmek de yardımcı olabilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Pratik icin pratik calismaz kardeş. Olayım tabii bir şekilde meydana gelmesi lazım.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • AREryilmaz kullanıcısına yanıt

Nasil olacak bu??

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Üniversiteye devam ediyor olsaydın, erasmus grupları vs. üzerinden yabancı öğrencilerle iletişim kur derdim. Mezuniyet sonrası biraz daha zor olacak sanırım İngilizce konuşabileceğin bir ortama girmek.

Ben İstanbul'da yaşarken yaptığım hobi sayesinde 1-2 yabancıyla tanışmıştım, iyi arkadaş olmuştuk. Belki o şekilde bir çözüm bulabilirsin.

Bu turist rehberi işine pek sıcak bakmıyorum ben açıkçası. Ben turist olsam, işi rehberlik olmayan biriyle değerli vaktimi harcamak istemezdim açıkçası.

• Discord üzerinde bir sürü ingilizce pratik sunucusu var. Katıl birine pratik yap sesli/yazılı vs.

• Real RocknRolla R kullanıcısına yanıt

Hocam rehberlik fikrini gittiğim psikolog söylemişti hani çekingenliğini at diye, ondan söyledim. Bir de rehberlik derken herhalde turistlere adres tarif et, yardımcı ol vb. demek istedi sanırım. Başka yöntemler de olur.

Görünüşe göre İstanbul'da yaşayan yabancılarla (expat, erasmus öğrencisi) tanışıp, onlarla buluşmaya çalışayım en iyisi.

Bunun dışında XpressMusic34 arkadaşın dediği gibi evde de İngilizce pratik sunucularına katılırım.

• hammerdown H kullanıcısına yanıt

Sunucu daveti istersen özelden yaz hocam

• hammerdown H kullanıcısına yanıt

Language Exchange grupları da bulabilirsin diye düşünüyorum. İngilizce pratik karşılığı Türkçe öğrenmenize yardım edebilirim gibi.

• Sağolun arkadaşlar.

• Ben de Almanca çalışıyorum bir süredir, sırf metal sevdam yüzünden. Yoksa artık vize almak ortalama biri için imkansız.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.