Şimdi Ara

GERÇEKÇİ MÜHENDİS MAAŞLARI 2024 (246. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: swirdless , jacklondon111 Daha Az
2 Kayıtlı Üye ve 16 Misafir (2 Mobil) - 16 Masaüstü2 Mobil
5 sn
5.096
Cevap
202
Favori
1.209.255
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 244245246247248
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

O her şirkette farklıdır hocam 1-1.5 yıl sonra oluşacak şartları ve enflasyon da bunu etkiler. Bence orada verecekleri maaşı şimdiden düşünme. O zaman gelince kendi maaşınla kendi deneymnde farklı firmalarda benzer işi yapanlarla kıyasla. Bu konu o yüzden anlamlı aslında. Bakma sen genelde boş muhabbet( savunmasanayi vs yazılım, tıpvsmuhendislik sidik yarışları) dönüyor ama seyrek de olsa maaş paylaşan duyarlı insanlar sayesinde piyasanın altında kalan arkadaşlar yeni iş bakmaya başlıyor bu da piyasayı ve gelir seviyesini yükseltiyor.

• TURKCELL gnçytnk maaşları hkakında bilgisi olan var mı acaba?

• Sektör içi bilgisizlik ve herkesin çok bildimlik taslaması. İnternette tonla veri varken inatla aynı hatalara düşmeler. Ar-Ge'yi geliştirilen proje üstünde yapmaları. Çalışma yerine yönetici yalamanın ödüllendirilmesi. Vasıfsız işe alımlar. İşe alım süreçlerinin ölümcül uzun olması. Zam oranlarının çok düşük olması, özellikle kazanca oranla.

• Bir savunma sanayii firmasında 5-6 aydır test mühendisi olarak çalışıyorum. Projeleri ekseriyetle C, C++ ve Python ile yapıyorum ancak iş gereği çok fazla seyehat ediyorum. Buradan istifa edip başka bir firmaya geçiş yapmam mümkün mü?
  • Babasınaotostopçekenadam kullanıcısına yanıt

Test mühendisi ne yapar hocam

• Merhabalar, trendyolda yeni mezun ya da 1-2 yıllık yazılımcı maaşlarını bilen var mı?

• Nietzscheisdead kullanıcısına yanıt

60 civarı diye biliyorum

• Oğuzhaan kullanıcısına yanıt

teşekkürler hocam, bu anladığım kadarıyla 1-2 yıllık olanların değil mi?

• Stewartteoremi kullanıcısına yanıt
    Sanırım bedavadan biraz pahaliya calisiyorum ;)
    Brüt değilse efsane brütse iyi
  • Ritalin06 kullanıcısına yanıt

brüt değil

Tahmin ettiğimden çok daha fazlaymış teşekkürler bilgilendirme için.

Trendyolda da kafaya göre ücret var diye anlıyorum Ocak zammından önce yeni mezuna 35-40k arası veriyordu ocakta 40-50 arası zam geldi. Yeni mezun 55-60k arası olmuştur. Arkadaşınız ya yan haklarıda üstüne ekleyip söylemiş-sallamis yada herkes tutturabildiği fiyattan giriyor geçen sene 2 yıl deneyimli arkadaşlar 50k civarına girmişti zamla 75k olmuştur ücretleri, 3 yıl deneyimli olan 60k falandı onunda 90k. Bu şirketinde bir ücret standardı yok o zaman

• Tr de hiç bir şirket 75k yeni mezuna net maaş vermez. İnanmayın böyle şeylere sonra hayal kırıklığına uğrarsınız.
  • cictatanga C kullanıcısına yanıt

salladığını sanmıyorum ama ucuza kapatabileceklerini düşündükleri kişilere daha düşük ücretler teklif ediyor olabilirler. arkadaşım top okulların birinden 3.5 ortalamayla mezun oldu belki onun da etkisi vardır

• quote:

Orijinalden alıntı: Stewartteoremi

salladığını sanmıyorum ama ucuza kapatabileceklerini düşündükleri kişilere daha düşük ücretler teklif ediyor olabilirler. arkadaşım top okulların birinden 3.5 ortalamayla mezun oldu belki onun da etkisi vardır

Arkadaşınız ocakta mı girmişti yoksa bu aylarda mı (çalışma saatleri ve temposunu da merak ettim)

Benim somut örneklerde hep tepedeki okullardan ve aynı sektörden geçmişlerdi

Geri dönüş için teşekkürler hocam arkadaşın Aralık'ta zamlı tarifeden başlamış gibi görünüyor.

• 
Sayfa: önceki 244245246247248
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.