Şimdi Ara

Focus (dizel) vs Corolla (benzinli) ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
808
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar 2015 sonrası, 50.000 km altında, otomatik araba bakıyorum. Bütçem 80-90 bin lira.

Dizel Focus ile benzinli Corolla arasında kaldım. Corollanın dizel yarı otomatik şanzımanları sıkıntılı olduğu için sadece benzinlisine bakabiliyorum. Tavsiyeleriniz?

• İkisi arasında tartışma götürmez Focus, iki aracı da kullanıp aksini iddia eden olacağını sanmıyorum. Yalnız otomatik şanzıman kavrama biterse biraz pahalı 8-9 civarlarından bahsediliyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Corolla benzinli tam otomatik mi?
    Focus genel olarak daha kaliteli araç. Sorunsuzlukta ise Corolla biraz daha önde.

• Focus al pişman olmazsın.
    İki aracın da dizeline biniyorum.
    Corolla kötü değil lakin ikisi arasında Focus daha kaliteli bi araba.
    Sürüşü bile eğlencelidir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • İkisi arasında focus tercih ederdim, 2015 sonrası dizel focuslar yağlı kronik sorunsuz çift kavrama, yakın zamanda bir arkadaşın 2012 model powershifti için servise kavrama fiyatı sorduk, 4500 tl fiyat verildi, neredeyse diğer markaların manuel kavrama fiyatı kadar.

• Çift kavrama riskine girmeyin.

Benzinli, tam otomatik Toyota Coralla + Lpg
  • siz ciddi misiniz ya arkadaşlar? herkes çift kavramanın fiyatını yazmış şimdiden :/

her iki aracı da birkaç gün kullandım daha önce. focus'un sürüşü, vites geçişleri vs. bana çok güzel gelmişti. corolla sorunsuz ve iç atmosferi krem rengi ile daha ferah olduğu için aklımı çeliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: stalker_artyom

siz ciddi misiniz ya arkadaşlar? herkes çift kavramanın fiyatını yazmış şimdiden :/

her iki aracı da birkaç gün kullandım daha önce. focus'un sürüşü, vites geçişleri vs. bana çok güzel gelmişti. corolla sorunsuz ve iç atmosferi krem rengi ile daha ferah olduğu için aklımı çeliyor.
    hocam cogunluk yazıyorsa kesinlikle kulak as derim ikinci el otomatik ocagına incir agacı dikebilir
  • Bence tartışmasız focus alınır binilir.

• Focus iyidir, dizel çok ciddi avantaj.
  • Focus dizel çok iyi bir araç. Uzun yolda d sınıfına yakın güven hissi var. Diğerleri gibi 180'e çıkınca fırtınalar kopmuyor. Üstelik anormal atak bir motoru var. 120 değil de 130/140 hp gibi.
  • forumda dediğiniz focus'un çift kavramalı şanzıman hakkında yazılanları okudum. pek hoş şeyler yazılmamış. yani ben 10 yıl hondaya bindim sanayi nerede bilmiyorum.sadece serviste 60.000 km'de bir şanzıman yağı değişirdi. şanzımanın kavrama yemesi, baskı balatanın bitmesi filan hayatımda ilk kez duyduğum tabirler. sanırım corolla'ya yönelicem.
  • Dizel manuel Focus 3 yada 3.5

İst-Ant arası otoparktan otoparka 5 saat

Bu sürüşte içerisi nasıl dersen, bir yandan da kahveni içebiliyorsun. Akıyor gidiyor araba.

Antalya havalimanına misafirleri bırakıp istanbul havalimanından almışlığımız vardır Focusla

• sorunsuzluk, genişlik corolla. performans yol tutuş focus.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Dizel otomatik corrolla performanslı bir model değil ama gitmiyorum demez. Örneğin 1.2-1.6 80-110 beygirlik benzinli eski tip araclar gibi yormaz.

Sanzimani eğer manuel arac gibi vites değişimlerinde ayağınızı gazdan çekerseniz sarsmaz. Zaten özünde manuel arac. Bir süre sonra manuel aracta nasıl vites değiştirmeye alışıyorsanız bu aracta da buna alışıyorsunuz ve düşünmeden yapıyorsunuz.

Genellikle düzgün bir kullanımla balatasi 120-130 bin km gidiyor.

Motorda yağ yakma olduğu söylensede ben bir sıkıntı yaşamadım. Hatta bu motorda enjektör, dpf, turbo ve benzeri sorun yaşayanda duymadım.

Focus daha iyi bir araç. Dizel olması ve daha tok bir araç olması ile daha avantajlı. Ama bugun corrolla alırsanız 20-30 sene sonra corrolla yine bugunku araçtır. Ama Avrupa araclar icin bu söylenemez. Corrolla nin ve Toyota’nın avantajlı olduğu yön budur. Dünyada en çok satan arac olmasının nedenide budur.

• tabiki focus alınır 2 araç arasında kaldıysanız corollaya göre içi bir tık daha dardır fakat diğer her yönden daha üstün bir araçtır yol tutuşunda sürüşünde lider bence, malzeme kalitesi de daha üstün. şu çift kavramadan bu kadar korkmayın hele de büyük şehirlerde yaşamıyorsanız hiç korkmayın manuel araç sürer gibi yavaş yavaş araç devrini buldura buldura sürün hiç bir şey olmaz.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.