Şimdi Ara

Bosch VeroCup 300 kahve makinesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
173
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bosch VeroCup 300 Kahve makinesi kahveyi acı yapmaya başladı. Ürün temizliği düzenli olarak yapılıyor. Farklı marka kahve çekirdekleri ile deneme yapıldı yine de kahve acı. Bu olarak hazır su kullanıyorum. Hiç musluk suyu koyulmadı.Yetkili servisten çözüm bulamadım. Bilgisi olan yardımcı olabilirse çok sevinirim. Makine çöp olacak yoksa.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Okanyvr O kullanıcısına yanıt
    Tablet temizliği yapıtınız mı?
    Değirmen kısmını söküp temizlediniz mi?

Espresso ölçüsünü 45ml civarından 35ml civarına düşürmeyi deneyin. Espressoda shot miktarı arttıkça kahvenin acısı daha çok geçer bardağa, ekstraksiyon daha acı olur. Su sıcaklığını ölçme şansınız varmı termometre ile?

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • onatba O kullanıcısına yanıt

Tablet temizliği yaptım. Demleme ünitesini de temizleyip yağladım. Çekirdek öğütücüsünü de söküp temizledim. Suyun derecesini malesef ölçme imkanım yok.

Filtresi varsa filtreyi çıkarıp deneyin hocam olmadı. Normalde acı kahve fazla ekstraksiyonda olabilir. Kahve mitarını kısmayı denediniz mi?

Yada değirmen ayarını biraz iri çekime ayarlamayı denediniz mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onatba -- 10 Ocak 2024; 21:53:9 >

Kahve miktarını kısamıyorum, sertlik ayarı var onu en düşüğe alsam da acı oluyor. Öğütücünün irilik ayarını yükselttim yine de acı. Filtre dediğiniz su filtresi ise filtresi yok hazır su ile yapıyorum kahveyi.

Hocam kahve miktarının ayarı basılı düğmeye basılı tutarak yapılması lazım gibi sanki.

Bkz.https://www.manuals.co.uk/bosch/verocup-300/manual?p=38

Sayfa 38. Trda vardır ayar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onatba -- 10 Ocak 2024; 22:43:32 >

Oradan ayarları yapıyorum an düşükte bile acı veriyor kahveyi.

Çekirdek ne kullanıyorsunuz?

Ristretto almayı deneyin. Değirmeni en ince ayara getirip 25ml shot almayı deneyin hocam.

Termoblok çok ısıtıyor olabilir mi suyu? Ntc sensörünü servis kontrol etmiştir diye düşünüyorum.

tchibo kahve kullanıyorum. Paketin yarısında acı vermeye başladı. Servis ayrı bi sıkıntı hocam çok anladıklarını zannetmiyorum makineden. Sorularıma düzgün cevap bile alamadım. Hiçbir yerde de bu sıkıntı ile bilgi bulamadım. Daha önce başına gelen yok galiba.😅 Bize yeni bir makine yolu göründü sanırım.

Hocam bana makşneden çok kahve ile alakalı gibi geldi. Aynı çekirdeği başka makinede denediniz mi?

tchibo genelde koyu kavrum ondan bir parça acı verebilir. Daha açık kavrum çekirdek denediniz mi?

Varsa yakında kahveci 25 er gram deneme için taze kavrulmuş kahveler alıp denemenizi tavsiye ederim.

Makinede bir sorun gözükmüyor anlattıklarınız doğrultusunda.

Hocam 2 farklı çekirdek daha alıp denedim onlarda aynı acı verdi. Alırken hafif olmasına da dikkat ettim yine de acı.

Hocam elinizdeki çekirdekleri başka makinede deneyin birde olmadı.

Siemens sökmedim hiç ancak pompada veya pompaya giden elektrikte problem olabilir. Servis ölçmüştür diye tahmin ediyorum. Siz söktünüz mü hiç pompasını?

• Kahve soğuk, krema çıkmıyor şikayetlerini duydumda acı şikayetini ilk defa gördüm.

Nasıl bi acılık var? Espresso kreması nasıl? Sulandırıp (Americano) içtinizmi?

Makine sadece öğütüp basınçla demliyor. Bu makinenin hayvan gibi yüksek sıcaklık basınçı yok yani kahveyi yakması çok zor. Acı yapmasını sağlayacak etmen ne olabilir diye düşündüm bulamadım. 

Komple söktüm hocam pompa da sıkıntı yok, aşırı derecede ısıtma da yok. Kahveyi Philips marka kahve makinesinde denendi gayet güzel yaptı. Demleme ünitesini komple parçaladım. Suda beklettim kirleri geçsin diye. Sonra temizledim yağlayıp taktım. Yine de bir değişiklik yok.

• Bucephalas B kullanıcısına yanıt

Kreması gayet güzel hocam. Sulandırdım yine acı tad alıyorum. Makinede yoğunluğu ne kadar arttırırsam acılık da daha fazla oluyor. İşin içinden çıkamadım. Servis de çözemedi. Ürün elimde kaldı.

Ne kadar oldu alalı?

Yani baya ilginç durum. Değirmen dengesiz mi çekiyor acaba?

Acı kahve için ya kahve çok ince çekilmiş olacak, ya su çok sıcak olacak ya uzun demleme süresi olacak. Yani fazla ekstraksiyon gerekiyor.

Bu durumda sorun ya değirmende ya pompada ya termoblokta.

Öncesinde normal oldupuna göre demleme ünitesi kaynaklı olmaması lazım. O ring leri yenilediniz mi hiç?

Kahve makinesinden başka birşey karışmıyorsa, kullandığınız su temiz ise, sorun bunlardan birindedir diye düşünüyorum.

Makine 3 yıllık hocam. Kahve çekimi tanesi çok ince değil. Hatta makineden çektiğim kahveyi french press de demledim lezzeti gayet iyi oldu. Makinenin suyunu demleme ünitesine vermeden bir bardağa çektim hortum ile su sıcaklığı çok aşırı gelmedi.

Makineden memnun musunuz?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.