Şimdi Ara

Beko BMF 44 EI Midi Fırın Çalışmıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
50
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Beko BMF 44 EI Midi Fırın Sökümü
    Beko BMF 44 EI Midi Fırın Nasıl Sökülür?

Fırın çalışırken kendi kendine kapandı. Elektrik vs. var. Ama butonları çevirince sanki hiç elektrik gelmiyor gibi.

Öncelikle sigortaları ve prizi kontrol ettim ve sorun yoktu. Her ihtimale karşı multimetre ile üstteki ve alttaki rezistansı ölçtüm ama rezistanslar çalışıyor. Elektrik geçişleri ile ilgili bir problem olduğunu düşündüğüm için butonların / komutatörün olduğu kısma ulaştım. Komutatörün faz giriş kısmındaki soketin olduğu yer erimişti. O soket ile aynı komutu aldığını gördüğüm yanındaki sağlam/boş sokete taktım.

Beko BMF 44 EI Midi Fırın Fan Çalışmıyor
    Beko BMF 44 EI Midi Fırın Fan Yavaş Dönüyor

Ayrıca fırının fanı çok yavaş dönüyor ya da bazen hiç dönmüyordu. Fanın milinin sürtünme olabilecek veya pas tutabilecek yerlerine WD-40 sıktım. Fan resmen canavar gibi oldu. Önceden rüzgar gülü gibi aşırı yavaş dönüyordu. Ayrıca fırının ön kapağını açıp  iç kısmındaki (4) vidayı söküp buradan kapağı açtım ve fanı tutan vidayı söküp fanı çıkarıp pas sökücü ile onu da temizledim. Bu arada içteki fanı tutan vidasının yivleri ters. Yani sökecekseniz saat yönüne çevireceksiniz. Sıkacaksanız saat yönünün tersine çevireceksiniz.

Şimdilik fırın sorunsuz çalışıyor. Bakalım tekrar komutatördeki soketlerde erime olup fırın çalışmazsa tekrar kontrol edeceğim. Duruma göre komutatörü değiştireceğim.

Resimler Aşağıdadır:
    Beko BMF 44 EI Midi Fırın Çalışmıyor Beko BMF 44 EI Midi Fırın Çalışmıyor
    Beko BMF 44 EI Midi Fırın Çalışmıyor Beko BMF 44 EI Midi Fırın Çalışmıyor Beko BMF 44 EI Midi Fırın Çalışmıyor Beko BMF 44 EI Midi Fırın Çalışmıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bilexsamet -- 8 Mayıs 2024; 19:54:14 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.