Şimdi Ara

Başakşehir Irkçılık Karşıtı Sahadan Çekildi ( YILIN OLAYI ) (8. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
184
Cevap
2
Favori
13.712
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
81 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • meReek kullanıcısına yanıt
    Beyaz birinin kendini siyaha boyaması da ırkçılık olarak kabul ediliyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-89183934B

böyle basit bahaneyle kurtulamaz işin içinden

globalleşmiş dünyada yaşıyoruz. negro kelimesinin ne olduğunu herkes biliyor. Romanca başka bir anlamı da olsa o kelimeyi kullanmaktan çekinmesi gerekir.

Sen gidip zencilerin karşısında negro bisküvisi yiyebilir misin? Bu tip şeylere dikkat edilmesi gerek. Milyonlar seyrediyor

Alıntıları Göster
    Hakemin ırkçılık yapmadığı konusunda hemfikir olduğumuzu anlıyorum.
    Sizin dediğiniz gibi olsun. Adam dikkatsiz davrandı hata yaptı ve istemeden ırkçılık gayesi olmadan bi kelime kullandı. Sonrasında niyetinin bu olmadığını açıklayıp özür diledi.
    Genede linç yemeyi haketmiyor. Hakkı yenen kişi hertürlü hakem. Adam ırkçı değilse bile şu saatten sonra ırkçı olmuştur.
    Adam olayı açıklayıp özür dilemiş daha neyapmalıydı? Kendi kafasınamı sıksın orda.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kayser

Beyaz birinin kendini siyaha boyaması da ırkçılık olarak kabul ediliyor

O zman yarısını siyah yarısını beyaz yapsınlar biz bir bütünüz mesajı versinler yada maskeyle çıksınlar seromoniye yarısı siyah yarısı beyaz maç başlayınca çıkarırlar. Bu fikri benim için UEFA ya iletirmisin yada Başakşehir klübüne yaz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sjw özentileri toplanmış.

• Hakeme büyük haksızlık var bence ,Webo kenarda kural dışı hareketler sergiliyor , uyarılıyor, hakem kendi dilinde siyah diyor bu yüzden ekmek kapısından olacak , bir insanı ayırt etmenin en kolay yolu onu çevresinden ayıran en belirgin özelliğidir , siz 10zencinin yanında bir beyazı görürseniz en çok o dikkatinizi çeker veya 10zayifin yanında kilolu birini belirtmek isterseniz şişman olan , bıyıklı olan ,çekik gözlü olan , sırık boylu olan , sarışın olan diye uzar gider çünkü belirtmek için en belirgin ,bize en kısa zamanda dikkatimizi çekecek durumunu söyleriz ,ülkemizde yıllarca kullanılan Çinli çekik gözlü , Kürt , Ermeni demek ırkçılık değilse zenci demekte ırkçılık olmamalı, sanki herkes Amerikalı herkes ingilizce konuşacak diye tarihlerini bilmek, onların kültürlerini benimsemek zorunda ,kaldı ki Obama'ya Amerika'nın ilk siyahi başkanı diye onun en belirgin olan özelliği vurgulanmadı, Floyd olaylarında bile kendi sloganları "Black Lives Matter" kendilerini black olarak görüp öyle denmesini istiyor ,İngilizlerin dilinde black, Romenlerin dilinde negru , Türklerin dilinde zenci yani herkesin kültürü farklı ,görende Hatay limanına gemiler dolusu köleyi biz getirdikde zenci değil siyahi demelisiniz diyen popülist köle olmuş , sosyal medyada duyar kasan sevgi pıtırcıklarının söylemleri insanlık olup , bizim düşüncelerimizi dile getirmemiz ırkçılık oluyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dead311 -- 9 Aralık 2020; 16:5:1 >

• meReek kullanıcısına yanıt
    ?

• quote:

Orijinalden alıntı: dead311

Hakeme büyük haksızlık var bence ,Webo kenarda kural dışı hareketler sergiliyor , uyarılıyor, hakem kendi dilinde siyah diyor bu yüzden ekmek kapısından olacak , bir insanı ayırt etmenin en kolay yolu onu çevresinden ayıran en belirgin özelliğidir , siz 10zencinin yanında bir beyazı görürseniz en çok o dikkatinizi çeker veya 10zayifin yanında kilolu birini belirtmek isterseniz şişman olan , bıyıklı olan ,çekik gözlü olan , sırık boylu olan , sarışın olan diye uzar gider çünkü belirtmek için en belirgin ,bize en kısa zamanda dikkatimizi çekecek durumunu söyleriz ,ülkemizde yıllarca kullanılan Çinli çekik gözlü , Kürt , Ermeni demek ırkçılık değilse zenci demekte ırkçılık olmamalı, sanki herkes Amerikalı herkes ingilizce konuşacak diye tarihlerini bilmek, onların kültürlerini benimsemek zorunda ,kaldı ki Obama'ya Amerika'nın ilk siyahi başkanı diye onun en belirgin olan özelliği vurgulanmadı, Floyd olaylarında bile kendi sloganları "Black Lives Matter" kendilerini black olarak görüp öyle denmesini istiyor ,İngilizlerin dilinde black, Romenlerin dilinde negru , Türklerin dilinde zenci yani herkesin kültürü farklı ,görende Hatay limanına gemiler dolusu köleyi biz getirdikde zenci değil siyahi demelisiniz diyen popülist köle olmuş , sosyal medyada duyar kasan sevgi pıtırcıklarının söylemleri insanlık olup , bizim düşüncelerimizi dile getirmemiz ırkçılık oluyor

Bir insana şişman olan, zayıf olan vb şekilde hitap etmekte saygısızlıktır. Bunun Türkiye'de yada başka bir ülkede yapılıyor olması doğru olduğu anlamına gelmez.

• Malum partinin takımı olmasa tamam bu kadar uzatmalarında haklı diyeceğim ama ben burada yine klasik bir mağduriyet görüyorum. Okan Buruk ve ekibinin de anlatılanları dinlemeyip sürekli söylenmesinden belli. Bizim milletin her şeyi sorgusuz sualsiz linçlemesi de eklenince tam bir mağduriyet yaratılmış oldu. O kalabalığın arasında hakem kim olduğunu özellikle belirtmek için ''NEGRU'' (Rumence'de SİYAH anlamına geliyor) demiş. Tamam belki içinde art niyet var orasını bilemeyiz ama Webo çok abartmış. Dünyada yapılan ırkçı saldırıların yanında bu nedir ki? Üzüldüm hakeme.

Mesela hatırlarsanız bu seneki Amerika Açık'ta Djokovic bir Karen'ın kurbanı olup elenmişti. Djokovic suratına yanlışlıkla topu atınca (ki çok da sert değildi) çizgi hakemi kadın yerlerde inleyerek tepindi. Bu da onun gibi bir şey. Tam prim kasma çabaları yani.

• adam yukarda ırkçılığın tarifini güzelce yapmış.

• quote:

Orijinalden alıntı: muradisdan

Hakemin ırkçılık yapmadığı konusunda hemfikir olduğumuzu anlıyorum.
    Sizin dediğiniz gibi olsun. Adam dikkatsiz davrandı hata yaptı ve istemeden ırkçılık gayesi olmadan bi kelime kullandı. Sonrasında niyetinin bu olmadığını açıklayıp özür diledi.
    Genede linç yemeyi haketmiyor. Hakkı yenen kişi hertürlü hakem. Adam ırkçı değilse bile şu saatten sonra ırkçı olmuştur.
    Adam olayı açıklayıp özür dilemiş daha neyapmalıydı? Kendi kafasınamı sıksın orda.

Alıntıları Göster

Haklısın isteyen istediğini desin. Sonunda da özür dileyip herkesi affedeim

Hatta bir de "its a prank bro" desin tam olsun , hep beraber sarılalım , şampanyalar patlatılsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-89183934B -- 9 Aralık 2020; 16:37:18 >

• Eskiden siyahi fotbulcu derlerdi skiperler vaybe bende neden vazgecildi bu soylemden diyordum..
    Simdi bu kelimeyi italyada emre belezzogluda soyledigi iddaa ediliyordu..
    Demekki insanlarin hassas oldugu ve hakaret sayildigi bir soz..
    Bence irkcilik deniyorsa irkciliktir, ulkemizden bakarak bu konuyu anlayamayiz..

• MMistanbul kullanıcısına yanıt
    Bir ortamda tanıdığınız birine birini belirtmek için söylenebilir çocukluğumdan beri kiloluyum yüzlerce defa şişman diye hitap edildim hiç bir alınganlık veya art niyet duymadım sonuçta şişmana şişman denir aynı zamanda çokça defa ayı öküz laflarıda söylendi çoğu zaman sinirlendim bende onlara onu rencide edecek şeyler söylemeye çalıştım yani burada niyet önemli ayrıca hakaretle ırkçılık farklı şeylerdir birini bilerek yaparsın diğerini normal olduğunu sanarsın

• quote:

Orijinalden alıntı: dead311

Bir ortamda tanıdığınız birine birini belirtmek için söylenebilir çocukluğumdan beri kiloluyum yüzlerce defa şişman diye hitap edildim hiç bir alınganlık veya art niyet duymadım sonuçta şişmana şişman denir aynı zamanda çokça defa ayı öküz laflarıda söylendi çoğu zaman sinirlendim bende onlara onu rencide edecek şeyler söylemeye çalıştım yani burada niyet önemli ayrıca hakaretle ırkçılık farklı şeylerdir birini bilerek yaparsın diğerini normal olduğunu sanarsın

Tanıdığınız ortamda olabilir. O kişi zaten sizin niyetinizi biliyordur. Ama sokakta gezerken size "şişman" diye seslense hoş olmaz. Ayrıca ben hakemin aşağılamak için söylediğini düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MMistanbul -- 9 Aralık 2020; 16:0:12 >
  • Bizde çok defa kullanıyoruz siyahi veya zenci kelimesini. Zenci kelimesi baya ağır bir ifade ama siyahi demek de ne gibi sakınca var?

Diyelim 5 kişi yan yana duruyor 4 tanesi siyahi 1 tanesi beyaz. O zaman beyaz olanı at dese gene mi ırkçılık olurdu? Sahada mesela Baker diye bi futbolcu vardı bembeyaz ona da beyaz deseler alınır mıydı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vict0ry -- 9 Aralık 2020; 17:21:16 >
  • Gundem degissin diye elinden geleni yapiyor akepe. Yine magdur oldular.

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.