Şimdi Ara

Apple HomeKit [ANA KONU] (5. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
102
Cevap
25
Favori
8.456
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Hocam selam,

Özel mesaj atmaya çalıştım izin vermemişsin sanırım. Purifier humidify cool formaldehyde almayı düşünüyorum da konu hakkında yardım edebilir misin?

• Bibliyorlar kullanıcısına yanıt

Merhaba,

Benzet sorunu yaşıyorum. Çözüm buldunuz mu?

• ilkerl İ kullanıcısına yanıt
    Merhaba, vpn veya reklam engelleyici varsa hepsini kapatıp deneyin
  • Homepod a türkçe siri geldi
  • Merhaba,

Homekit kuruyorum,
    Henüz sadece tüm evi Philips HUE yaptım.

Homekit aksesuarlarını ben mi bulamıyorum yoksa piyasada yok mu bilmiyorum ama özellikle düzgün bi kamera bulamadım Apple’ın sitesindekilerde Türkiye’de yok.

Homekit veya Matter destekleyen,
    Kamera
    Robot Süpürge
    Hava Temizleme Cihazı önerileriniz var mı?
  • maximus01982 M kullanıcısına yanıt
    Anker eufy kameraları var
    Aqara nın sensörleri var
    Netatmo kombi cihazları var
  • akemals42 kullanıcısına yanıt
    Hepsi farklı marka olacak, anlaşılan tek marka üzerinden gidemiyoruz.

HUE’nun kameraları Homekitt desteklemeyecekmiş bu üzücü oldu.

Peki farklı farklı aldığım her bir marka için o markaya ait ana hub almam gerekiyor mu yoksa Apple TV yeterli mi?

Aqara'nın kamerası homekit destekliyor. Vatan'da var.

Robot süpürge tarafında homekit'i doğrudan destekleyen bir ürün yok sanırım henüz. Zaten homekit uygulamasında da robot süpürge tipi bile yok henüz. Ben homebridge üzerinden irobot süpürgemi bağlayabildim.

Hava temizleyici olarak meross var ama kullanmadığım için yorum yapamıcam.

• mow_ kullanıcısına yanıt
    Aqara T8410 amazonda 1394 TL’ye düşmüş ondan aldım, yorumları iyiydi. Meross’a mesafeliyim bir tane denemek için ampul aldım sürekli kopuyor, odanın ışığını yakıp kapatamıyordum. Meross sayesinde HUE’ya geçtim. 😂

Ben meross'un prizlerini kullanıyorum. Cok bir sorunla karşılaşmadım şuana kadar ama zigbee altyapısı kullanmadıkları için bi daha tercih etmem.

Kamera tarafında bu arada aqara g3 mesela hub özelliği de var. İlerde başka aqara cihaz almak istediğinizde ayrıca hub'a ihtiyacınız olmazdı

• mow_ kullanıcısına yanıt
    G3 olanın HUB olduğunu bilmiyordum, bi bakayım o zaman.

Bu Zigbee ağını hue da kullanıyor. Yani aqara ile hue cihazları haberleşebiliyor mu?

G3 eski bir model sanırım çoğu yerde yok birtek Vatan’da var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maximus01982 -- 13 Aralık 2023; 19:49:31 >

Cok eski değil aslında ama Türkiye'de Aqara satan çok yer yok, ondandır.

Haberleşmei beklenir ama sanırım haberleşmiyor. Kullanmadım ama forumlardan hatırladığım kadarıyla konuşuyorum

Hocam her alanda aynı markayı bulmak zor. Güvenlik, Aydınlatma, Temizlik vs. bu gruplamalar içinde aynı marka yaparsanız daha iyi verim alırsınız.

Ben aydınlatma, priz bölümünde komple Hue kullanıyorum, güvenlik için Eufy kullanıyorum. Hue kamera çıkarsa bile almam, güvenlik onların alanı değil.

Eufy güzel bir marka ve ekosistem ancak Homekit ile kullanmak bana saçma geliyor çünkü birçok özelliği kullanılamaz hale geliyor.
  • iDoctor kullanıcısına yanıt
    Değişik markalar olunca da ha mecburiyeti çıkıyor :(
  • Arkadaşlar bir heves gittim homekit destekli anker kamera aldım kurdum icloud yedeklemesi için depolamamıda yükselttim arkadaş apple tv veya homepod istiyor bu ikisi olmadan kullanamıyor muyuz bu sistemi?

İpad ana hub olarak ayarlanıyormuş ipados17 güncellemesiyle kaldırmışlar resmen ürün satmak için iş yapıyorlar abi ne saçma bir sistem Ulan Apple

Bu arada Apple müşteri hizmetleriyle görüştüm apple tvyi arkadaşınızdan ödünç olarak alıp hub olarak kurup daha sonra apple tv olmadan kullanabiliyorsunuz dendi ama pek mantıklı gelmedi açıkcası mümkün mü böyle bir şey?

Apple HomeKit [ANA KONU]
    Apple HomeKit [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi abdul1907 -- 17 Nisan 2024; 17:41:37 >

• abdul1907 kullanıcısına yanıt
    Evet maalesef. Homekit için, ana hub (homepod yada apple tv) gerekli. Artık ipadler hub olarak kullanılamıyor. Akılkı Ev otomasyonları da kullanmayacaksanız (akıllı sensörler, ışıklar, alarm vs.) kameranızın dahili hafızasına sf kart ile kaydedebilirsiniz. Yada kameranız destekliyorsa google home gibi bir uygulama ile de kullanabilirsiniz
  • Apple HomeKit sistemi düşünenler için aqara markasını öneririm. Bende neredeyse tüm cihazları var. En son Aqara g4 kapı zilini aldım. Sorusu olanlara yardımcı olurum 👍
  • merhabalar ; gecen gun homepod 2 aldım. bunu hub olarak kullarak elimdeki xiaomi ürünleri homekit üzerinden homepod 2 ile sesli komut vererek kullanmak istiyorum . mesela evimde xiaominin perde motorları var. bunu homepod 2 ile nasıl kontrol edebilirim.

• düş_man kullanıcısına yanıt

Xiaomi ürünleri arasında direkt olarak Apple HomeKit uyumlu olan ürünler olmadığından bu ürünleri HomePod ile sesli komut (Siri) yoluyla kullamak için önce yaptıracağınız her eylem için Mi Home uygulaması içinden Manuel kontrol türünde birer otomasyon yaratıp sonra bu otomasyonları Siri'ye ekleyeceksiniz.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.