Şimdi Ara

2024 şubat celp dönemi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
126
Cevap
7
Favori
12.389
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Tatuaj seçeneği çıkmadı ama komando eğitiminde refüze olunabileceğine dair duyumlar aldım. Ne kadar doğru ne kadar yanlış bilemem. Hoş, zaten iş oraya gelsin de refüze olup piyade de oluruz, hiç problem değil. Kısa dönem olup beş buçuk ay gidip gelmek de var. Onun da farklı avantajları var.  

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi frankensteinbabush -- 30 Kasım 2023; 20:18:33 >
  • frankensteinbabush F kullanıcısına yanıt

Şubat'a çekmişler beni hocam. Sizde durum nedir ?

• ben sabah 9.30da baktım 16.05.2024 yazıyordu. aynı gün içinde tekrar belge oluşturamıyorum değiştiysede tekrar 12 saat sonra kontrol edebilicem. siz saat kaçta bakmıştınız ?

• eskiyargıç E kullanıcısına yanıt

Bugün 13:00 da baktım. Son baktığım zamandan en az 12 saat geçmişti.

• Mayıs ayına atması hakkında;

Arkadaşlar 6 Aralığa kadar atıp geri çekecek.(Şans işi ) 12 saatte bir kontrol edin.

6 Aralıktan sonra Şubat ayındaysa Şubat celbine (Şubat, Mart Nisan)
    Mayıs ayındaysa Mayıs celbine (Mayıs Haziran Temmuz ) tabisinizdir.

SUBAT CELBİ için 1 Şubat'ta sınıflandırma belli olacak

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Luft L kullanıcısına yanıt

Beni önce mayısa attı, sonra tekrar şubata döndürdü. Tekrar mayısa atma ihtimali var mı ?

• Beni de tekrar Şubat'a çevirmişler.

Beni de şubata çekmişler, mayısa atma ihtimali var mı acaba? Eğer mayıs'a atacaksa yl başvurayım madem boşuna 4 ayım gitmesin.

• bosshsp B kullanıcısına yanıt

Hocam 30 Kasım ve öncesinde başvurduysan yüzde 90 ihtimalle Şubat'ta bırakırlar. Garantiye alıp 4-5 gün sonra tekrar kontrol et, hâlâ Şubat'sa kesinleşmiştir. Mayıs'a atmışsa da söylediğin gibi yapabilirsin.

• MertGunesus kullanıcısına yanıt

İhtimal dahilinde var.

Çünkü yıl sonu zamlarla birlikte bedelli askerlik başvuruları ve yoklama kaçağı durumunda olanlar olduğundan Ocak ayında netleşir durum.

• Yerler 1 şubatta mı belli olacak? 10 kasımda işlemlerimi bitirip başvuru yapmıştım. Acaba kesin şubatta gider miyim? Ona göre işten erken ayrılıp dinlenmek istiyorum

• eskiyargıç E kullanıcısına yanıt

Araştırdığım kadarıyla e-devletten yoklama yaparken sistemde gözüken mezuniyetin esas alınıyor . Şu anda yaptığın iş vs. pek dikkate alınmıyor. Ben de dış ticaret mezunuyum bu arada. Şubat celbiyim.Ortalaman kaç senin ?

Hocam yazdığın sebeplerden dolayı (bedelli zamı vb) ikinci nitelik güncellemesi olacak diyorlar bilgin var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bosshsp -- 15 Aralık 2023; 5:1:55 >
  • @Luft @frankensteinbabush @MertGunesus

2. güncelleme olmuş, ben şubattayım ama bazılarını mayısa atmış sizi attı mı?

Beni atmamış hala Şubat

Bende de hâlâ Şubat gözüküyor.

Edit: Yanılmıyorsam Mayıs'a atılanların neredeyse hepsi 2004'lü. Er kadrosu dolmuş olsa gerek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi frankensteinbabush -- 3 Ocak 2024; 5:22:6 >

Tarih 03.01.2024 06:01

An itibariyle kontrol ettim

Hala 08.02 yazmakta...

Bedelli askerlik ücretinin açıklamasını bekliyorum esasen.

Olabilir, sen kaçlısın hocam?

Bedelli ücreti açıklandı 182.608 tl oldu, tarihler bir daha değişir mi?

• merhaba,

bir konuda desteğinize ihtiyacım var zira askerlik şubelerini arayıp sorsam da, netten baksam da tatmin edici yanıt alamadım.

95 doğumluyum, tecilim 31 aralık 2023'te bitmişti, ben de yoklama+muayene+tercih vs işlemlerini 18 aralık'ta hallettim. 2024 temmuz-ağustos gibi lisans mezunu olacağım için 2 yıl tecil ettirme hakkım doğacak. haliyle ben de celp dönemimi aralık2024-kasım2024-ekim2024 şeklinde baştan sona seçtim.

askerliğimi e-devlet'ten şimdi kontrol ettiğimde mayıs 2024'e kadar ilişiği yoktur yazısı görüyorum.

sizce akibetim ne olacak? şubat'ta sınıflandırmalar netleşiyor deniliyor ama bu ilişiği yoktur yazısının anlamı aralık-kasım gibi de askere gidebilir miyim anlamına mı geliyor? aydınlatır mısınız biraz da olsa beni lütfen?

şimdiden çok teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi somedayy -- 3 Ocak 2024; 14:25:46 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.