Şimdi Ara

ZyXEL VMG8623-T50B İnceleme (65. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
9 Misafir (1 Mobil) - 8 Masaüstü1 Mobil
5 sn
2.148
Cevap
46
Favori
182.551
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
32 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6364656667
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ayrıca benim aldığım yedekte 2.4 GHZ 12 ve 13. bant, 5 GHZ de 120,124 ve 128. bant iptal edilmiş görünüyor. Bunlar yedekte düzeltilerek aşılabilinir.

• Anlayamadım? Sadece modeminizin yedeğini alın. Yedek dosyasında 5 GHZ altında düzeltme yapıp, kaydedip modeme geri yükleyin. Herhangi bir aksilik için orjinal yedeği koruyun.

• elleham E kullanıcısına yanıt

Şunu ifade etmek istedim,

Yukarıda vermiş olduğunuz satırlarda 2.4 Ghz'i aratarak düzenliyoruz

Ctrl+F ile "2.4G" aratın. bulduğunuz satırın birkaç satır altında "RegulatoryDomain":"DE", değerini bulup "DE" yerine "BO" yazın.

8- Bir alt satırda "X_ZYXEL_CountryCode":"DE\/15", değerinde "DE\/15" değerini "BO\/1" ile değiştirin.

Alt tarafta 5 Ghz satırı da var. Bunun içinde değerleri aynı şekilde mi değiştirelim?

Teşekkürler...

• ZyXEL VMG8623-T50B İnceleme
  • xxxerman X kullanıcısına yanıt

Evet

Teşekkürler

Hocam işe yararsa efsane olur. Bilgilendirme için çok teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kusura bakmayın 5 GHzi yazmadığımı yeni farkettim. Aynı işlemi yapabiliriz.

7- Ctrl+F ile "5G" aratın. bulduğunuz satırın birkaç satır altında "RegulatoryDomain":"DE", değerini bulup "DE" yerine "BO" yazın.

8- Bir alt satırda "X_ZYXEL_CountryCode":"DE\/15", değerinde "DE\/15" değerini "BO\/1" ile değiştirin.

• tcebeci1 kullanıcısına yanıt

Dosyaları benden daha iyi inceleyerek daha iyi sonuç çıkaracak arkadaşlar olacaktır. Anladığım kadarıyla dosyalar bantlar için dbm değerlerini veriyor. (https://www.cpcstech.com/dbm-to-watt-conversion-information.htm)

Ben işlemi yaptım netspot programını Pc'de kullanarak bir karşılaştırma yaptım.

Öncesinde 5 Ghz -54 iken -47 ye kadar düştü

2.4 ghz -60 iken aynı seyretti.

5 ghz' de sabit kanal kullanırken, 2,4 Ghz'de otomatik kanalda. Bunun etkisi olabilir.

BO\/ daki V gibi görünen karakter sola \ ve sağa / şeklinde olacak, arasında boşluk yok. Karıştırılmaması için eklemek istedim.

Hocam birde BO\/1 mi? Yoksa BO\/15 mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tcebeci1 -- 5 Haziran 2021; 22:50:12 >
  • Copy-paste yapabilirsiniz. "BO\/1"

• xxxerman X kullanıcısına yanıt

Ben telefon üzerinden wifi monitor ile kontrol ettim. Telefonum hangi frekansa bağlı ise o daha düşük çıkıyor. Sanki bağlı istemci olmazsa çıkış gücü düşüyor gibi. Ayrıca kanal tarama yaparak en boş kanalı elle atarsanız daha iyi sonuç veriyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi elleham -- 5 Haziran 2021; 23:1:57 >

Hocam dediklerinizi uyguladım, benim modemde bir miktar işe yaradı gibi duruyor, denemelere devam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tcebeci1 -- 6 Haziran 2021; 2:30:6 >
  • Çok teşekkürler.

@DADAŞ33 arkadaşımız baya araştırmıştı bu konuyu, umarım sorunsuz kullanılır.

• Rica ederim, umarım bir işe yarar.

• tcebeci1 kullanıcısına yanıt

Siz deneyecek misiniz

• Wifi 5 GHZ bağlantı ile bu modemin desteklediği en yüksek download ve upload hızları nedir? 1000/1000mbit tarifem ama 150-200 mbit arası alıyorum wifi ile .

Bir de modem üzerinde yapmam gereken tavsiye ettiğiniz bir işlem var mıdır?

• krocker09 kullanıcısına yanıt

wifi 2.4GHz 300 Mbps, 5GHz 833 Mbps olarak biliyorum. Ben sadece 2.4 ve 5 için ayrı SSID ismi verdim, bantları tarayarak otomatik bant seçimi yerine boş bantları elle atadım.

• 
Sayfa: önceki 6364656667
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.