Şimdi Ara

ZyXEL VMG8623-T50B İnceleme (38. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.148
Cevap
46
Favori
182.394
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
32 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3637383940
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

ben ilk çıktığında yükledim açılış hızı ip alması hızlandı başka birnşey farketmedim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba arkadaşlar. WiFi ağının kaybolması sorunu VMG3625-T50B modelinde de var mı acaba?

• TheNightMare. T kullanıcısına yanıt

.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tcebeci1 -- 28 Ocak 2021; 14:7:4 >
  • tcebeci1 kullanıcısına yanıt

Asıl emin olunmaması gerekenlerden biridir aslında Türk Telekom. Kendileri yüzünden çok dilimiz yandı.

Siz de VMG3625-T50B kullanıyorsunuz sanırım. Memnun musunuz acaba modemden. Biz de almayı düşünüyoruzda. Bir tek MediaTek chipsetli olması üzüyor. Onun dışında güzel bir modeme benziyor açıkçası. Piyasa fiyatı 400-450 TL arasında gibi. Sizce bu fiyata alınabilecek daha iyi bir modem var mıdır?

• .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tcebeci1 -- 28 Ocak 2021; 14:7:15 >
  • tcebeci1 kullanıcısına yanıt

Aslında Keenetic de güzele benziyor. Ancak evde bulunan 2011 model bir laptopta bile gigabit ethernet portu varken Keenetic Extra DSL gibi bir modemde gigabit ethernet portu olmaması beni o modemden biraz soğuttu açıkçası.

• quote:

Orijinalden alıntı: tcebeci1

.

Modeme yapdınız yorumlar konusunda size katılırım kardesim. 1 bucuk aydır kullaniyorum odadan bulundugu yerden salona iki üç odalik mesafe var wi fi evde Pc bagli iki telefon bagli full cekiyor bazen ancak ancak tek seviye iniyor. Gayet canavar gibi. Kablolu baglantida sorun yasamadim 24 mbt hiperdeyim pingim 11 12 arasi geziyor. Ben Keenetice ısînamadim gigabit portu nasil olmaz o cihazin anlamam ki yazilim olarak Xyzel den bi iki gòmlek üstte. 3625 T50B dahili 4 anteni var her biri 5 dbi . Isinma ben defalarca yokladim modem 10 12 saat acik kaldi videoalar filmler izledim asla Airties gibi soba deil. Isınma durumu cihazda oldukca makul düzeyde tutmuşlar. Tavsiyem direk kutudan eksiz baglanti cekdirin siz ozaman hîzî gòrün :) ben yapdim Nexan kabloyla turuncu Cat6 . Modem girişine bi 30 cm kala kabloyi da soydum icincdeki fazka kablolari cıkardim elektrik bandiyla bi güzel izolasyoninu yapdim ki kablo sert modem girişini zorlayip patlatip kirmasin. Lafi uzatmayaayim Mediatek işlemci bu cihazda hakkaten başarlili olmuş lakin şu yazilimi da bi güncele geçeseler süper olacak. Galeta çubuguna benzer ilkel antenli Keenetic bana her zaman soguk gelmiştir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi a manly man -- 23 Ocak 2021; 16:57:25 >

• .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tcebeci1 -- 28 Ocak 2021; 14:7:26 >
  • @TurkNet Destek bu rezil kepaze modemleri bize sattınız,

zyxel türkiye kaç defa farklı farklı firmware güncellemesi verdi hepsini yaptık ancak wifi kaybolma sorunu devam ediyor,

ben kendime ve 2 arkadaşıma daha modemin teknik özellikleri ve fiyatına kanarak satın almıştık,

ben modemi rafa kaldırdım eski airties 5670 imle devam ediyorum arkadaşlarım elinde modem olmadığı için biri xiaominin routerini takmış modemin wifisini iptal edip öyle kullanıyor öbürü olduğu gibi modemi kullanmak zorunda kalıyor.

Bu modemle ilgili sorunlar ne zaman çözülecek ? son kullanıcı modemi değil service provider modemi denilerek bu sorunlara zyxel çözüm bulmayacak mı ? hatırlatırım sizler bu modemleri gönderirken bize e fatura kestiniz kutudanda garanti belgesi çıktı, bu gidişle herkes TÜBİS üzerinden bu modemi tüketici hakem heyetine vermek zorunda kalacak.

Zamanında bu modemi satarken üstüne üstlük modemle alakalı olarak online işlem merkezinde bir takım düzenlemeler yapacağınızı söylemiştiniz, keza şuan bildiğim kadarıyla bu modemi kullanan kişiler online işlem merkezi üzerinden modeme kanal ayarı vs yapıp wifi iyileştirme yapma işlemide yapabiliyor, yani sizlerde bu modemle ilgili bukadar emek ve zaman harcadınız ama malesef herkes şikayetci.

• Abpm 4 sürümünü kurduğundan beri 5ghz kopmamıştı bugün itibariyle 2 kez 5 ghz kaybolup geri geldi yapacakları işin de modemin de

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mertcan-39 -- 24 Ocak 2021; 18:3:53 >
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tcebeci1 -- 28 Ocak 2021; 14:7:38 >
  • Modem arayüzünden 5 Ghz bandını kapatıp açmak istedim kullanıcı ayarlarından Yanlış şifre girme olayını 5 kez yapmama rağmen ve hiç yanlış girmememe rağmen modem arayüzüne giremedim deneme hakkım dolmuş locked yazıyor 😪

• .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tcebeci1 -- 28 Ocak 2021; 14:7:46 >
  • bu modem ile vdsl2 35b profilini kullanan var mı ?

• Vdsl vectoring TR de kullanan İSS varmıki deneyelim ?

• quote:

Orijinalden alıntı: TheNightMare.

Merhaba arkadaşlar. WiFi ağının kaybolması sorunu VMG3625-T50B modelinde de var mı acaba?

Modemin üzerinde gelen yazılımla vardı bu sorun.Hemen değil 1 gün sonra gibi başlıyordu. Çok şaşırmıştım öfkelenmiştim. Neyse bu işlerden anladığım için 1 sayfadaki bahsedilen kodları Telnet bağlantı ile yaptım.Türknetin yazılımınıda attım zyxel in Apbm2.0 Co yuda yükledim.Yinede oluyordu. Hangisi sorunumu çözdü bilmiyorum ama bende kopma diye bişi kalmadı. Yaptığım ayarlardan ilki 2.4 Ghz sabit 13 kanal 5 ghz ise oto ayarı seçip ayrı ayrı yayın yaptım.Ayarların yedeğini aldım. Bir önceki yazılım olan APBM2.0.CO yazılımını yükledim.Yazılımdan Sonra fabrika ayarlarına döndürdüm tekrar. Sonra aldığım yedek ayar dosyasını geri yükledim. O gün bugündür meselem kalmamıştır modemle.Şu anda Apbm4.0 CO yüklü yine sorun yok

• 
Sayfa: önceki 3637383940
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.