Şimdi Ara

ZyXEL VMG8623-T50B İnceleme (37. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
2.148
Cevap
46
Favori
182.215
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
32 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Hocam SNR değerini nereden anlıyorsunuz? Örneğin benim durum nedir?

near-end interleaved channel bit rate: 0 kbps

near-end fast channel bit rate: 35838 kbps

far-end interleaved channel bit rate: 0 kbps

far-end fast channel bit rate: 6142 kbps

near-end FEC error fast: 0

near-end FEC error interleaved: 0

near-end CRC error fast: 289

near-end CRC error interleaved: 0

near-end HEC error fast: 0

near-end HEC error interleaved: 0

far-end FEC error fast: 0

far-end FEC error interleaved: 0

far-end CRC error fast: 0

far-end CRC error interleaved: 0

far-end HEC error fast: 0

far-end HEC error interleaved: 0

DSL uptime :55 min, 46 secs

DSL activetime :0 min, 17 secs

Downstream:

relative capacity occupation: 100% 

noise margin downstream: 11.9 dB

output power upstream: 9.4 dbm

attenuation downstream: 18.4 dB

Upstream:

relative capacity occupation: 100% 

noise margin upstream: 15.2 dB

output power downstream: 13.5 dbm

attenuation upstream: 8.4 dB

Bit table:

carrier load: number of bits per tone

tone  0- 31: 00 00 00 01 11 22 22 23 33 44 55 55 55 55 55 55 

tone 32- 63: 54 55 55 67 76 77 66 66 55 65 56 55 55 55 55 55 

tone 64- 95: 45 54 44 45 55 55 56 54 45 55 45 54 45 45 44 44 

tone 96-127: 44 44 44 45 44 44 33 44 45 44 43 33 33 33 33 33 

tone 128-159: 44 33 34 43 34 44 33 33 33 43 33 33 34 44 44 44 

tone 160-191: 44 44 44 44 44 44 54 45 55 55 55 55 55 55 55 55 

tone 192-223: 55 56 66 55 67 55 55 55 66 66 55 56 67 66 66 67 

tone 224-255: 67 67 77 77 87 88 88 77 87 88 67 78 77 88 77 87 

• Bu hatalardan hangileri neyi kastediyor mesela benim sadece 3. de artış okuyor günde 150 hata veriyor

near-end FEC error interleaved: 0

near-end CRC error fast: 0

near-end CRC error interleaved: 0

near-end HEC error fast: 0

near-end HEC error interleaved: 0

far-end FEC error fast: 0

far-end FEC error interleaved: 0

far-end CRC error fast: 0

far-end CRC error interleaved: 0

far-end HEC error fast: 0

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • a manly man kullanıcısına yanıt

evet bunu ben de biliyorum fakat benim 3. satır artış yapatkeb bazılarında 1. satır artış yapıyor kiminin son satırı onun içib sordum maalesef sistem işlerini bırakalı çok oldu hocam :(

• Beyler merhaba.
    Soracağım bir kaç soru var.
    1- 5G sizde de baş ağrısı yapıyor mu?
    2-15 gündür 5G kapalıydı az önce açtım yine sapıttı. Bir gidip bir geliyor. Bunun çözümü nedir?
    3- Global yazılımdan bahsediliyor. Bunun bize hangi artıları olacak ve garantiye zarar veriyor mu?
  • takıntım kullanıcısına yanıt
    Siz de mi dolandırıcı D-Smart mağdurusunuz. Tüketici Hukuku uzmanıyım. Yardımcı olurum
  • hp_anka H kullanıcısına yanıt
    Aynen perişan ettiler bu sefer tüpçü ye geçince sistem değişti komple. Ayın 13 ünden bu yana mağduruz.cep paketler de bitti.
    Nasıl bir yardımınız dokunur.
  • takıntım kullanıcısına yanıt
    Her gün en az 3-4 D-Smart mağduruna yardımcı oluyorum. Alışkınım tüpçüye🙂
    Burada yorum kalabalığı olmasın. Özelden yazın konuşalım
  • hp_anka H kullanıcısına yanıt
    Radyo frekansı yapabilir ama dibinde yatma yatmayınca sorun olmaz. Ben 5ghz de sorun yaşamıyorum. Etrafımda 5g ağ yok. Son global yazılım ile açılış hızlandı. Başka değişiklik varmı farketmedim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • sergycan kullanıcısına yanıt

verdiğiniz link yararlı oldu, teşekkürler...

• Aynı deniyor ama vmg 3625 te Voip diye bişi yok. Hatta Türknet yazılımını yüklediğimde dahi çıkmadı.

• Şu 5 ghz bağlantı kaybolma sorunu bendede vardı. Qos ayarlarını kapatınca düzelmişti.Sonra tekrar başlamıştı yeni yazılım sonrası. Nedene kaynaklıdır bilmiyorum. Ama yeni yazılım sonrası hard resette bir işe yaramıyordu. Taaki yazılım öncesi ayar yedeklemesini alıp yazılım sonrası fabrika ayarlarına aldıktan sonra ayarlar yedeğini geri yükleyinceye kadar. APBM4.0 versiyonu yükleyince bile ayar yedeğini yükledim. Hızlı ip alma dışında pek bi artı yada ekside hissetmedim. Problem de yok.Wifi isimlerinin kısa olmasının etkisi olacağını düşünmüyorum.Çünkü bende 2.4 GHZ ve 5 GHZ 10 basamaklı isim üstü iki farklı verici durumunda .

• .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tcebeci1 -- 28 Ocak 2021; 14:6:35 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tcebeci1

.

Orayı beklerseniz çok beklersiniz. Zyxel bu konuda manyak ötesi hal almış durumda. Mesela bi akıl yürütelim.Global sitesinde APBM20 CO var piyasada satılanlarda APBM.2.GO var. Ortalıkta dolanan APBM.2.CO diye bir yazılım var.

Hadi uydurma yazılım bunlar diyelim. İsmi değiştirilmiş aynı lazılım diyelim. Peki Zyxel kendi sitesinde güvenlik yaması vs sebeple Aralık ayında verilmeye başlanacağını duyurduğu yazılımın sürümü neden APBM4.0.CO ?

Firmaların versiyon işlerinin sırasını bilmeyecek kadar cahil değiliz. 4 numaralı yazılıma gelmişsen ey Zyxel aradaki versiyonlar nerede ? Vemevki korsan yazılım dolanıyor ortada o zaman neden açıklama yapmıyor yükleme yapmayın diye ? Bir firma müşterilerini kötü niyetli kişilerden korumak zorundadır.Sonuçta kendi itubarı.

Ama meseme şu olmasın ? Yazılımı el altındam sürüp sorumluluk almadan piyasa denemesi yapmak gibi. Çünkü koca Zyxel firmasında modemine şirketin verdiıi firmware yazılımını yüklemen imkansız.Siz bulmuş ftp adresini koymuşsunuz.Herkesin.bu.şansı varmı ? Millet internette yazılımı neredekn bulacağını araştırmakla meşgul. Bir firmanın destek bölümünde piyasadaki yani bir modemin ismini yazdığında sonuç bulunamadı demesi kadar komik bişi yok.

• Merhaba arkadaşlar sırf bu modem için ve konuya cevap yazabilmek için yeni üyelik açmış bulunmaktayım bende bu modemi Türknet'ten aldım ve Türknet yazılımını kullanıyorum 1,5 ay kadar bir zaman oldu ben bağlantı kopukluğu yaşamadım aldığımdan beri 2.4 ve 5 GHZ birleşik kullanıyorum ama 5 GHZ'i ayırdığım zaman herkesin yaşadığı bu sıkıntı bende de mevcut yani 5GHZ ikide bir görünüp kayboluyor bağlantı kurulamıyor ama modemi bir kaç kere açıp kapama ve biraz zaman geçtikten sonra da sabit olarak göründüğünü de fark ettim ve bağlantı kurduğum da oldu herkes aynı sorunu yaşadığına göre bu modem de ciddi bir yazılım sorunu mevcut belli ki. Modemi kullanmaya başladığımdan beri ara sıra böyle site site konuları geziyorum şimdi ABPM 4 sürümü çıkmış falan şunu çok merak ediyorum Zyxel bu sürümleri nerede yayınlıyor ve siz bu sürümü nereden buldunuz? Bu yazılımın resmi kaynağı neresidir? Aralık ayında çıkacak diyordu Ocak bitiyor Şubat'a gireceğiz Zyxel'in her türlü sitesini gezdim bu yazılım yok o zaman yeni bir Türknet yazılımı gelsin o da yok yeni çıkan bir modem için 1 defa güncelleme gelmiş onun üzerinden de 8 ay kadar bir zaman geçmiş şaka gibi ya. Tabi yine böyle site site gezerken Haziran 2021'de V5.50 (ABPM.6) C0 sürümünün çıkacağını söyleyen bir sayfa ile karşılaştım bu Zyxel firması insanlarla dalga mı geçiyor? Güncelleme çıkarıyorsun madem nerede kardeşim? V5.50 (ABPM.6) C0 sürümünün çıkacağını söyleyen bir sayfanın linki https://www.zyxel.com/support/DNSpooq.shtml

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -Kondansatör- -- 22 Ocak 2021; 2:31:48 >

• quote:

Orijinalden alıntı: -Kondansatör-

Merhaba arkadaşlar sırf bu modem için ve konuya cevap yazabilmek için yeni üyelik açmış bulunmaktayım bende bu modemi Türknet'ten aldım ve Türknet yazılımını kullanıyorum 1,5 ay kadar bir zaman oldu ben bağlantı kopukluğu yaşamadım aldığımdan beri 2.4 ve 5 GHZ birleşik kullanıyorum ama 5 GHZ'i ayırdığım zaman herkesin yaşadığı bu sıkıntı bende de mevcut yani 5GHZ ikide bir görünüp kayboluyor bağlantı kurulamıyor ama modemi bir kaç kere açıp kapama ve biraz zaman geçtikten sonra da sabit olarak göründüğünü de fark ettim ve bağlantı kurduğum da oldu herkes aynı sorunu yaşadığına göre bu modem de ciddi bir yazılım sorunu mevcut belli ki. Modemi kullanmaya başladığımdan beri ara sıra böyle site site konuları geziyorum şimdi ABPM 4 sürümü çıkmış falan şunu çok merak ediyorum Zyxel bu sürümleri nerede yayınlıyor ve siz bu sürümü nereden buldunuz? Bu yazılımın resmi kaynağı neresidir? Aralık ayında çıkacak diyordu Ocak bitiyor Şubat'a gireceğiz Zyxel'in her türlü sitesini gezdim bu yazılım yok o zaman yeni bir Türknet yazılımı gelsin o da yok yeni çıkan bir modem için 1 defa güncelleme gelmiş onun üzerinden de 8 ay kadar bir zaman geçmiş şaka gibi ya. Tabi yine böyle site site gezerken Haziran 2021'de V5.50 (ABPM.6) C0 sürümünün çıkacağını söyleyen bir sayfa ile karşılaştım bu Zyxel firması insanlarla dalga mı geçiyor? Güncelleme çıkarıyorsun madem nerede kardeşim? V5.50 (ABPM.6) C0 sürümünün çıkacağını söyleyen bir sayfanın linki https://www.zyxel.com/support/DNSpooq.shtml

Dedim ya yukarıda aynen öyle.Zyxel TR ye has değil globalde bile müşteriyi salak yerine koyuyor. Tam bir download rezaleti var firmware konusunda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aklınyolubir -- 22 Ocak 2021; 3:51:11 >

• .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tcebeci1 -- 28 Ocak 2021; 14:6:51 >
  • Evet 4 co yükleyen herkes yazsın lütfen sonuçları bilgi paylaştıkça çoğalır.
  • 
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.