Şimdi Ara

# ZyXEL VMG3625-T50B MODEM/ROUTER KISA İNCELEME, KARŞILAŞTIRMA, YORUM (33. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: aklınyolubir , aklınyolubir Daha Az
2 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 1 Misafir - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
2.711
Cevap
56
Favori
154.510
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3132333435
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Zyxel'de garip işler

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Arkadaşlar merhaba...
    TurkNet VDSL kullanıyorum. Yakında fiber gelecek.
    Bu modemden almak istiyorum...
    TurkNet'ten ya da Vatan, Teknosa, Media Markt gibi mağazalardan almam farkeder mi?
    TurkNet fiyatı bi tık daha uygun...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam aynı modem olduğu için Turknetten alıp onların şemsiyesi altına girmek bence daha isabetli olur. Fiber olayıda işin içine girdiği için riske atmaya değmez.

Turknet kullanıcısı olup olmadıklarını bilmediğim fakat bu modemi mağazadan alıp fiber ile kullanamayıp iade edenleri okudum, biliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tcebeci1 -- 8 Kasım 2021; 18:33:2 >
  • Modem türknet kanalı ile piyasa da yeni olduğu için satan çok var.

2. el almanızı tavsiye ederim, 2 aylık kutulu faturalı aldım 250 TL

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NewsTR -- 11 Kasım 2021; 10:57:51 >
  • merhaba, modem için V5.50(ABPM.6)C0 firmware ne zaman çıkar, V5.50(ABPM.5)C0 yazılımında vlan zamanlayıcı yok , yeni yazlımda eklerlerse çok iyi olur,

• resittemiz R kullanıcısına yanıt

Hocam Haziran ayında çıkacağı yazılmıştı. Beklemedeyiz.

• Merhabalar, modem  V5.50(ABPM.5)F1 sürümü ile geldi. Eski laptop hariç tüm cihazlar 5g ile bağlanıyor ve sorun yok.

2.4g ile ise wifi bağlantısı kopmuyor, bilgisayar bağlı gösteriyor ama interneti algılamıyor, modeme de bağlanmıyor. Modemden farklı ayarlar denedim, farklı driverlar ve wifi kartı ayarlarında değişiklikler yaptım ama düzelmedi. İnternet 1-2 saatte bir sürekli gidiyor, bağlantıyı koparıp tekrar bağlandığımda bir süre internete bağlı kalıyor, sonra en başa...

Başka yerlerde de güncel sürümde 2.4g ile sorun olduğu yazılmış, V550ABPM3b2_F0 sürümünü buldum, geri dönmek mümkün mü?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi theunforguven -- 13 Kasım 2021; 14:41:4 >
  • theunforguven T kullanıcısına yanıt

Modem ayarlarından 802.11 korumalarını kapatıp deneme yaptınız mı?

• tcebeci1 kullanıcısına yanıt

hepsi kapalı.

Benim aklıma gelen çözüm;

laptop wifi sürücüsünü güncellemek

Modemi ABPM 5 G0 sürümüne güncelleme yapmak

driver için bir çok alternatif denedim, sistemi win7'den win10'a çevirdim yine olmadı.

Sizde ilgili modem sürümü varsa paylaşır mısınız? Modem sürüm düşürmeye izin veriyor mu?

Sürüm düşürmeyi hiç denemedim. Fakat ABPM5 G0 sürümünü sorunsuz kullanıyorum. Tavsiye ederim. Güncellemeden önce kullanıcı adı ve şifrenizi almayı unutmayın. Birde güncellemeden sonra resetleme tavsiye ediliyor.

Bu yazılım konunun ilk mesajın sonlarında mevcut.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tcebeci1 -- 13 Kasım 2021; 19:13:39 >

Teşekkürler. Şifreden kasıt turknet mi? Putty işlemini yapmak zorunda mıyım?

Evet Turknet kullanıcı adı ve şifresi,

Putty komutsuz yüklenmiyor diye biliyorum. Ben putty ile yükledim.

• İyi akşamlar. Zyxel VMG8623-T50B modem ile Turknet kullanmaktayım. Bufferbloat sorunu nedeniyle teknik destek tarafından modem güncelleme yapmam istendi. Belirttikleri şekilde modemi güncelledim ancak güncelleme sonucunda ne aynı şifre ile modeme baglanabildim ne de 192.168.1.1 adresinden ara yüze baglanabildim. Defalarca reset attım ama olmadı modem arkasında yazan şifreyi girdigimde geçersiz şifre hatası vermekte. Zyxel teknik servis modemi sorunu ilettiğimde modemi göndermemi istedi ancak günler sürecek bu durum. Herhangi bir şekilde ara yüze girme, komut verme, reset atma yapabilir miyim. Modemin şu an tüm ışıkları aktif yamaktadır ancak arayüze giremedigim için kurulum yapamadım

• guilio G kullanıcısına yanıt

Hocam aynı güncelleme sebebiyle, aynı sorunu geçtiğimiz hafta bir arkadaş yaşadı. Kendisi forumda baya araştırdı, uğraştı.

Ofem nikli arkadaş yaşadı bu sorunu. İsterseniz kendisine mesaj atın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tcebeci1 -- 13 Kasım 2021; 21:58:39 >

evet sürüm düşürme yaptım wifi zamanlayıcısı yüzünden, oldu

• Merhaba arkadaşlar. Ürünü 1 haftadır kullanıyorum Keenetic extra dsl kullanıyordum ve düşme sorunu yaşadığım için onu tekrarlayıcı modunda kullanmaya başladım ve bu modemi aldım. Fakat bu sefer de düşme yaşamıyorum fakat bağlantı var görünmesine rağmen internete giremiyorum. Ping attığımda cevap alıyor sitelerden. Sorun ne olabilir ? DNS değiştirmeyi de denedim fakat sonuç aynı 5-6 saat kullanımdan sonra internete bağlantı kesiliyor ama modemde ışıklar yanıyor ve modem içinde bağlı görünüyor. Sorunu anlamadım bir türlü.

• e.sinanturan E kullanıcısına yanıt

Hocam Keenetic ve Zyxel VMG 3625 T50B birlikte kullanımda genelde sorun çıkartıyor. Zyxel kablolu bile olsa router olarak davranmakta sorun çıkartıyor. Daha önce 1-2 arkadaş uğraşmışlar sonuç alamamışlardı.

• 
Sayfa: önceki 3132333435
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.