Şimdi Ara

# ZyXEL VMG3625-T50B MODEM/ROUTER KISA İNCELEME, KARŞILAŞTIRMA, YORUM (30. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.723
Cevap
56
Favori
155.184
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2829303132
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Merhaba hocam. Snr 12 yaptığımda ki deger buydu.

Bir 9 oluyor bi 7 bi 10 çok oynak.

# ZyXEL VMG3625-T50B MODEM/ROUTER KISA İNCELEME, KARŞILAŞTIRMA, YORUM

Bir konu açtım modemler altinda orada modemin 8 snr da ayarliyken birkac saatlik degerleride var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mertsait M kullanıcısına yanıt

Hocam şu anda internette kopma yada sıkıntı var mı?

Örneğin büyük bir dosya indirmeyi denediğinizde yarıda kalma oluyor mu?

Örneğin aşağıdaki linkten Windows 10 ISO dosyasını indirebilirsiniz.

https://www.microsoft.com/tr-tr/software-download/windows10ISO

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tcebeci1 -- 28 Ekim 2021; 21:57:38 >

Alt kat için 2,4 Ghz wifiyi kullanacağız hocam. 5 Ghz yapısı itibarıyla zayıf kalır. Hız testinize baktığımda 5Ghz wifiyi kullandığınızı görüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tcebeci1 -- 28 Ekim 2021; 22:1:50 >
  • tcebeci1 kullanıcısına yanıt

Şuana kadar bir kez bir koptu geldi ama büyük bir dosya indirerek denemedim daha. Bir deneyip kontrol edeceğim. Acaba tesisat sıkıntısı snr da dalgalanma yapar mi?

Hocam zaten 5 ve 2.4 olarak ayrıldım iki agi da. Cunku cik in çık in karışıyor. Kendim seçiyorum bu şekilde. 2oda uzaktan 15m mesafe den kablo ile 80mb aldigim internetten 15mb alıyorum 2.4ghz ile

Hocam tesisattanda yapabilir, modemdende yapabilir. SNR bu kadar yüksek seçiliyken dalgalanma veya kopma yaparsa modemi değiştirin hocam. Bu sayede emin olursunuz.

2,4 Ghz güçlü sinyal, yavaş hız verir. 5 Ghz ise zayıf sinyal yüksek hız verir.

2,4 ün o hızlara düşmesi normal.

Evin tamamında full 5 Ghz yayın alabilmek için kablolu access point desteği şart. Özellikle alt veya üst katlar için.

Ya zaten öyle bir isteğim yok sadece kopma olmasin yeter. Birde bu kadar para verdikten sonra bozuk bir modem almak beni üzer tabi, eski modemim(tp link td9970) de snr 8de sabit kaliyordu en fazla 0.2 falan düşüp artıyordu ama bir arkadaş o modemde snr anlık guncellenmiyor dedi anlamadım. Başka bir modem bulup test edicem artık.

Hocam, modem deneme işini geciktirme. Eğer sorun modemden ise iade süresi sıkıntı yaşatmasın size. Küçük bir ihtimal fakat modemde de sorun olabilir.

Zaten modemi 2.el olarak aldim malesef. 2 aylık modem henüz iade edebileceğimi zaten sanmıyorum da en azından garantiye verebilirim.

Cok teşekkür ederim ilginiz için

Hocam sorunu birde şuradaki modemin ana konusuna yazabilir misiniz. Oradaki arkadaşlarında görüşlerini alalım. Belki bir çözüm yakalarız.

https://forum.donanimhaber.com/keenetic-extra-omni-hero-dsl-modem-ve-viva-ve-air-mesh-router-ana-konu-inceleme-openwrt--141117860

Yazdım aslında hocam oraya ancak tam bir çözüm olmadi bir arkadaş yazdı oda sıkıntı yok snr değerlerin icin araştırın dedi dediğim gibi modem bulup deneyeceğim duzelirse modemi garantiye vericem sanirim

En iyi çözüm yazdığınız gibi duruyor. Sorun modem mi? Hat mı? Ortaya çıkar.

Teşekkür ilginiz için en kısa zamanda deneyeceğim

• Ofem kullanıcısına yanıt

Nerde ben bulamadım o kadar baktım mobil arayüzde göremedim. Ama Menü-Bakım-Yedekle geri yükle deki fabrika ayarlarına geri yükle işlemini kastediyorsanız Yukarıdaki kodu telnet ile girerseniz asla fabrika ayarlarına değil o kodu girerken ki konfigürasyon ne ise ona dönüyor modem.

Edit dediğiniz bölüm ancak supervisor olarak girdiğinizde görünüyor Rom-D menüsü olarak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aklınyolubir -- 31 Ekim 2021; 13:13:43 >
  • Tüm yazılımları denedim bu modemde. Kullanışta çok farketmesede Fec hatalarında en minumum seviyeyi APBM.2CO sürümünde gördüm.Hatta Türknet sürümlerini bile denedim bu modemde. Yeni bir yazılım gelinceye kadar bu sürümde kalacağım

• Merhaba arkadaşlar. Türknet bugün eve gigafiber getirdi ve bu modemi verdi. Modem arayüzünden hat değerlerimi ne kadar hız alabileceğimi falan gösteren yer nerede acaba bir türlü bulamadım

• KashmiriaN kullanıcısına yanıt

buradan bakabilirsiniz. ne kadar hız alabilirsinizi göstermiyor malesef

sistem monitörü xdsl istatistiği

http://192.168.1.1/XDSLStatistics

• wa$abi kullanıcısına yanıt

Gigafiber bir DSL olmadığı için bu istatistik görünmeyecektir.

• INeedThisNow I kullanıcısına yanıt

Aynen dediğiniz gibi # ZyXEL VMG3625-T50B MODEM/ROUTER KISA İNCELEME, KARŞILAŞTIRMA, YORUM 

# ZyXEL VMG3625-T50B MODEM/ROUTER KISA İNCELEME, KARŞILAŞTIRMA, YORUM
  • 
Sayfa: önceki 2829303132
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.