Şimdi Ara

# ZyXEL VMG3625-T50B MODEM/ROUTER KISA İNCELEME, KARŞILAŞTIRMA, YORUM (18. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.723
Cevap
56
Favori
155.067
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • hitokiri_johndoesai H kullanıcısına yanıt

Hocam kusura bakmayında 4 kat için tek cihazla işi bitiririm diyen marka ile kavga edersiniz.

4 kat için minimum 2 hatta 3 cihaz gerekir.

Wifi sinyal dünyasında yaşamanın anlamı yok. (mecazi mürsel yani hayal dünyasında yaşamayalım.)

4 kat için cam kenarlarında konumlandırma ile 2 kat yukarı sinyal taşıyabiliyorum. Bunu düşünerek 1 Hero DSL + 2 Keenetic Extra gibi bir sistem ile aradığınız tada kavuşabileceğinizi düşünüyorum.

Daha önce attığı fotoğraflarla tavsiyede bulunduğum 2 kat ve 4 daire yayılımında 5 cihaz ile sıkıntısız kullanım sağlayabiliyen forumdaş olmuştu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KYTECHNGAMING -- 24 Ağustos 2021; 13:3:59 >
  • Dikey olarak 4 değil de 3 kat olarak düşünüyorum, yani çatıda kimse yok. Yatay olarak ise bodrum seviyesinde geniş bir bahçe var, yani onu da bonus olarak düşünüyorum, bahçede çekmese de o kadar sorun olmaz. Modemi 1. katta benim odama koyacağım, giriş kata da menzil genişletici koymayı düşünüyorum, bodruma sinyali taşırsa iyi olur. Bunu Hero DSL/Extra DSL + Start/Lite/Omni/City kullanarak başarabilir miyim? 3-4-5 cihaz almak israf olur, Türk Telekom'a özel projeyle başvurup eve kadar fiber kablo çektirmek, oradan da evin içine telefon kablosu dağıtır gibi duvardan fişle fiber kablo dağıtmak daha mantıklı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hitokiri_johndoesai -- 24 Ağustos 2021; 13:12:56 >
  • hitokiri_johndoesai H kullanıcısına yanıt

TürkTelekom'a o dediğinizi yaptırabilirseniz, herkes yol göstermiş olursunuz.

1 ve 3. katta cam kenarlarından kablosuz iletişim sağlar en alt kör nokta (cam yoksa yani) kablolu yada kablosuz şekilde yine bir cihaz koyarsınız. Görmeden tahminim bu şekilde olur.

Hero DSL + 2 Extra ' da tavsiyem olur.

Diğer modeller ile 100TL eksik ödeyerek 5 ghz ve diğer bazı teknik özelliklerden kaçmış olmayın.

• Merhaba arkadaşlar kablosuz olarak zyxel 3625 t50b hız testi yaptım pc den ve değerler bunlar çok anlamıyorum iyi mi yardımcı olur musunuz?Yoksa modemi gidip başka bir modelle değiştiricem # ZyXEL VMG3625-T50B MODEM/ROUTER KISA İNCELEME, KARŞILAŞTIRMA, YORUM
    Modemle aynı oda 2 m mesafe yok pc arasında.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dahlia -- 24 Ağustos 2021; 15:35:38 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • @hitokiri_johndoesai

Ben 3 katlı evimde VMG3625-T20A modelini kullanıyorum T50B ile çekim güçleri birbirine yakın cihazlardır. Cihaz 1. katta salon ortasında duruyor ve 3. kata 2.4GHz sinyalini hız düşse de alabiliyorum. 5GHz hiç yok. Ama çoğu yazımda bahsediyorum; her evin yapısı, wifi sinyalleri, elektronik eşyaları farklı oluyor. Aynı cihaz sizde farklı sonuç verebilir. Kaldı ki ben VMG3625-T50B kullandığım apartman dairesinde powerline adaptör ile kullanıyorum. Size de böyle bir şey tavsiye ederim. VMG3625-T50B fiyatına göre iyi cihazdır.

@dahlia

Hız testini 2.4GHz bandında mı yaptınız? Bir de yaklaşık 1mb dosya transferi yapmışsınız en az 100mb yapabilirseniz daha iyi fikir verir.

• Söylediklerinize göre sanırım düşük değerler bu değerler çok bilgim olmadığı için sordum.Evet 5 ghz kapalıyken yaptım bir de 100 mb lik transfer ile deneyim aynı odada böyle oluyor diğer odalarda iyice azalıyor modemde sorun mu var anlayamadım değerleri tekrar paylaşacağım teşekkürler
    @FatalERROR!

100 mb lik değerleri ekledim # ZyXEL VMG3625-T50B MODEM/ROUTER KISA İNCELEME, KARŞILAŞTIRMA, YORUM

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dahlia -- 24 Ağustos 2021; 18:54:25 >

• dahlia kullanıcısına yanıt

2.4GHz için değerleriniz normal görünüyor. Testi yaptığınız kablosuz cihazınız (performans değişikliği gösterebilir) ne olduğunu bilmiyorum ama diğer odalarda hatta aynı odada kayıp yaşanması çok normal. İlk mesajda benim yaptığım hız testlerine bakıp fikir alabilirsiniz. Güle güle kullanın

• Merhaba arkadaşlar. Modem yan odada 2.4g wifi 5g'ye göre 1 çizgi daha az çekiyor. Yani 5g de 4 çizgi full çekerken 2.4g de 3-4 çizgi arası düşüp yükseliyor.
    Wifi analyzer uygulamalardan baktığımda 2.4Ghz 10-15 metre gösterirken, 5Ghz 3-5 metre gösteriyor.
    Acaba çevredeki 2.4ghz bandı fazla olduğu için sinyal yoğunluğundan kaynaklı mıdır ? Yoksa modemden mi kaynaklı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kuzey2134 K kullanıcısına yanıt

Hocam kişisel düşüncem, her iki wifi ile hız testi yapın.

Örnek verecek olursam 100 lük internet için bir duvar sonrasında 5Ghz ile 80 Mbit hızları görebiliyorum. 2,4 Ghz ile 40 Mbit falan alabiliyordum yanlış hatırlamıyorsam, ondan tam emin değilim.

Birde profesyonel antenler olmadan telefon veya bilgisayar alıcılarının ölçümleri biraz daha kaba sonuçlar verebilir.

• Arkadaşlar merhaba,

Modemin firmwaresini güncelleyeceğim fakat V550ABPM5G0 ve V550ABPM5C0 sürümlerinden hangisi daha güncel ona karar veremedim. G0 olan sürüm Zyxel forumlarında paylaşılmış 1 ay önce.

https://support.zyxel.eu/hc/tr/signin?return_to=https%3A%2F%2Fsupport.zyxel.eu%2Fhc%2Ftr%2Farticles%2F360021363619-VMG-3625-T50B-Yaz%25C4%25B1l%25C4%25B1m-G%25C3%25BCncelleme

bir de bu link var

https://www.zyxel.com/tr/tr/support/DownloadLandingSR.shtml?c=tr&l=tr&kbid=M-03251&md=VMG3625-T50B#searchZyxelTab3

hangi yazılımı atacağımı şaşırdım açıkçası.

• Ofem kullanıcısına yanıt
    V550ABPM5G0 bu sürümü yükle öbürü eski olduğu için yüklenmiyor zaten

• Avengers.90 kullanıcısına yanıt

Teşekkürler. Modem genel olarak iyi mi? Çoğu kişi memnun sanırım.

Evet çekim gücü iyi, çok ısınma da yapmıyor

• Cevabın için teşekkür ederim dostum.

CO global sürüm GO türkiye sürümü. İkisi de aynı

• Kuzey2134 K kullanıcısına yanıt
    CO sürüm yüklenmiyor ama

• Arkadaşlar G0 olan sürüm yüklenmiyor hata veriyor. Sebebini bilen var mı? Modem Türknetten geldi.

Onu bilmiyorum maalesef

Modeme telnet üzerinden bağlanın ve "zycli fwidcheck off" komutunu yazın. Daha sonra güncelleme yapabileceksiniz.

• FatalERROR! kullanıcısına yanıt
    Telnet üzerinden nasıl bağlanıcaz

• 
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.