Şimdi Ara

ZYXEL VMG3312-B10B ve Telnet Hakkında

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
65
Cevap
2
Favori
10.776
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 6 ay
  • Cevaplayan Üyeler 19
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 26
  • Ortalama Mesaj Aralığı 24 gün 21 saat 49 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 3
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 20
  • Favoriye Eklediklerim 2
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • Black_Wolf14 (26 mesaj) anaksimenes35 (8 mesaj) Guest-22C714979 (5 mesaj) miskindvd (5 mesaj) Panamalı Hasta (3 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (50 mesaj) Mobil (4 mesaj) Tablet (1 mesaj) Mini (1 mesaj) Uygulama (4 mesaj)
  • @
0 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Network ve Güvenlik >> Network >> ZYXEL VMG3312-B10B ve Telnet Hakkında
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    2745 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    100AAPP2D0 yazılımı ile Telnet'e erişim sağladım.. ZYXEL bu konuda yardımcı olmadı maalesef. Bunlar ileride yeni bir modem alırken hangi ürünü alıp hangisini almayacağımıza karar vermede çok yardımcı oluyor. Müşteriye yardımcı olmamaya devam etsinler.

Dosyayı şuradan indirebilirsiniz:

https://cloud.mail.ru/public/KpNM/RuTMfajz7
  • 100AAPP2D0 yazılımı ile Telnet'e erişim sağladım.. ZYXEL bu konuda yardımcı olmadı maalesef. Bunlar ileride yeni bir modem alırken hangi ürünü alıp hangisini almayacağımıza karar vermede çok yardımcı oluyor. Müşteriye yardımcı olmamaya devam etsinler.

Dosyayı şuradan indirebilirsiniz:

https://cloud.mail.ru/public/KpNM/RuTMfajz7
  • Binbaşı
    1702 Mesaj

Eski sürüm kullanmak isteyen arkadaşlar.
    Chromea tampermonkey eklentisini kurun ve aşağıda vereceğim scripti bu bir betik olarak kaydedin. Daha sonra 192.168.1.1 sayfasındayken bu eklenti üzerine tıklayıp tr069 protokolu ayarlarına erişip devredışı bırakabilirsiniz. Bunu yaptığınızda modem yeni sürüme güncellenmeyecektir.
    https://notes.io/9XSf

eğer link kırılırsa bana ulaşın ben atarım gene
    |
    |
    Black_Wolf14 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    2507 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    gokhyildiz

quote:

Orijinalden alıntı: Black_Wolf14

İnternet erişimi için kullanıyorum da iki ethernet portu kullanılıyor. Bağlı telefonlar da var. %95'dan aşağı düşmüyor bellek kullanımı. Bir süre sonra reset atmak gerekebiliyor modeme.

root:root ya da root:tTn3+Z@!Sr0O+ deneyin tekrar

• Yarbay
    2745 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Bu modemde Telnet yazılımdan kapatılmış. Modem ZYXEL VMG1312-B10B'nin aynısı büyük ihtimal de firmware dosyaları uymuyor model farklılığından dolayı. Modemin yazılımına müdahale edilerek Telnet erişimi sağlanabilir mi? Bir de bu modemi eski firmware ile kullanan varsa Telnet erişimi var mı diye bakabilir mi acaba? Güncel yazılımda Telnet erişimi yok ama eski sürümlerde belki vardır.

|
    |
  • Teğmen
    195 Mesaj
    VMG3312-B10B 'de telnet erişimi yok, fw ile de düzeltilemez.
  • Yarbay
    2745 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Donanım olarak bir kısıtlama yapılmamıştır diye düşünüyorum. Telnet var da yazılımdan kapatılmış. Modem arayüzünde gözüküyor Telnet. TTNET sattığı için modemi destek de olmuyor Zyxel. Kullandığımız modem Zyxel 1312 B-10B'nin birebir aynısı zaten de Zyxel 1312 B- 10B'nin yazılımı modeller farklı diye uymuyor bizim modeme. TR069 da kapatılamıyor normalde ama yazılımdan anlayan bir kişi kapatmayı anlatmış sitesinde.
    |
    |
    Unique111 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    195 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Black_Wolf14

Donanım olarak bir kısıtlama yapılmamıştır diye düşünüyorum. Telnet var da yazılımdan kapatılmış. Modem arayüzünde gözüküyor Telnet. TTNET sattığı için modemi destek de olmuyor Zyxel. Kullandığımız modem Zyxel 1312 B-10B'nin birebir aynısı zaten de Zyxel 1312 B- 10B'nin yazılımı modeller farklı diye uymuyor bizim modeme. TR069 da kapatılamıyor normalde ama yazılımdan anlayan bir kişi kapatmayı anlatmış sitesinde.

Link atabilir misin, hangi sitede ?
  • Yarbay
    2745 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    |
    |
    Unique111 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    113 Mesaj
    Modemde Telnet erişimi var akn ile ilgili forum konusunda detaylı bilgi var ama putty ile bağlanmak mümkün. Fw ile değişeceğini sanmıyorum bu erişimin modemin modelini ve AKN falan yazın çıkar diye düşünüyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yarbay
    2745 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Benim modem TTNET'ten alınma. Telnet erişimi yok maalesef. Telnet komutunu girdiğimde bağlanıyor deyip kalıyor öyle.

Mevcut yazılım: 1.00(AAPP.6)
    |
    |
    komadayim kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    113 Mesaj
    İsterseniz bir fabrika ayarına döndürün. Ben telneti çok kurcalamıştım bağlanamamaya başladı, fabrika ayarlarına geri alınca düzelmişti. Ama adsl kullanıcı adınızı vb tekrar girmek gerekebilir. Özellikle tr 69 portu kapalıysa.
  • Yarbay
    2745 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Bende TR069'u kapatsam da modeme reset attığımda TR069 otomatikman açılıyor. Şimdiye kadar hiç Telnet erişimini sağlayamadım. Ben de eski yazılım yüklersem bir ihtimal düzelir dedim ama eski yazılım da bulamadım. Uzaktan MGMT kısmında Telnet pasif olarak gözüküyor hatta.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Black_Wolf14 -- 24 Temmuz 2016; 0:35:41 >
    |
    |
    komadayim kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    113 Mesaj
    Yazılımın zaten eski gibi görünüyor ama bilemedim. Bende Telnet bu şekilde aktif ve değiştirilemez şekilde görünüyor.

Bu arada evet Modem fabrika ayarlarına dönünce tr69 açılıyor direkt.

http://i.hizliresim.com/MJr4pN.png

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
  • Yarbay
    2745 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Orası bende de aynı değiştirilemez durumda yalnız Putty ile giriş yapamıyorum, bağlanıyor diyor öyle kalıyor.

Bir de bu durumu Zyxel'e sordum onlar da Telnet'e erişimin olmadığını söyledi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Black_Wolf14 -- 24 Temmuz 2016; 9:49:54 >
    |
    |
  • Binbaşı
    1088 Mesaj
    Bu iyi geldi. Teşekkürler
    |
    |
  • Yarbay
    2927 Mesaj

Merhaba Arkadaşlar

TTNETin verdiği Zyxel VMG3312-B10B modemi kullanıyorum. TURKNET e geçtim ama modem arayüzünde @ttnet değişmiyor. Bu kilidi nasıl kırabilirim. Turknet bilgileri ile nasıl giriş yapabilirim?
    |
    |
  • Yarbay
    2745 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Bende şöyle bir uyarı var belirttiğiniz kısımda:

Eğer sizde böyle bir uyarı yoksa 100AAPP2D0 yazılımını kurun isterseniz. Başka türlü nasıl bir çözümü var, bilemiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Black_Wolf14 -- 7 Mart 2017; 22:22:21 >
    |
    |
    thebaboli kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    2927 Mesaj

Çok teşekkürler hocam sayenizde çözdüm sorunu
    |
    |
  • Yarbay
    2745 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Rica ederim.
    |
    |
    thebaboli kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1819 Mesaj
    statik dns ayarlayacağım diye farklı firmware yüklemek için cihazı söküp seri portla bağlandım telnet felan da çalışıyo ama unlock kodu bi türlü olmuyor :S aten kodu için gerekli kodu bulamadım
    |
    |
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Radyo Dinle
vp satın al;valorant vp satın al;Valorant VP Fiyat
Instagram takipçi satın al
Ko Cuce
triple negative breast cancer
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,625
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.