Şimdi Ara

ZYXEL VMG3312-B10B ve Telnet Hakkında (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
67
Cevap
1
Favori
15.686
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Son sürümde telnet'e de giremiyorum ben. Telnet olmadan SNR margin kodu kullanılamaz diye düşünüyorum. Zaten daha önce de yazdığım gibi ben Turknet'ten VDSL hizmeti alıyorum ve VDSL'de SNR margini kodlar ile değiştiremedim. ADSL kullanırken iş görüyordu bende.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Black_Wolf14

Son sürümde telnet'e de giremiyorum ben. Telnet olmadan SNR margin kodu kullanılamaz diye düşünüyorum. Zaten daha önce de yazdığım gibi ben Turknet'ten VDSL hizmeti alıyorum ve VDSL'de SNR margini kodlar ile değiştiremedim. ADSL kullanırken iş görüyordu bende.
    peki modem ttnetin modeminden mi?

bireysel modem alsam ondan değişir mi acaba? yada değiştirebilen var mı?
  • Panamalı Hasta kullanıcısına yanıt
    Yeni modem alsanız da VDSL'de değiştirebilir misiniz SNR değerini bilmiyorum açıkçası. ADSL'de değiştirilebilir ama onu biliyorum. Benim modem TTNET'in modemi, onda yapılıyordu işte. Eski sürüm yazılımı kursam şu anda da Telnet'e girip kodu yazabilirim ama modem güncelliyor bir şekilde son sürüme, güncelleme ile uğraşmaya değmiyor yani.
  • Black_Wolf14 B kullanıcısına yanıt
    Eski sürüm kullanmak isteyen arkadaşlar.
    Chromea tampermonkey eklentisini kurun ve aşağıda vereceğim scripti bu bir betik olarak kaydedin. Daha sonra 192.168.1.1 sayfasındayken bu eklenti üzerine tıklayıp tr069 protokolu ayarlarına erişip devredışı bırakabilirsiniz. Bunu yaptığınızda modem yeni sürüme güncellenmeyecektir.
    https://notes.io/9XSf

eğer link kırılırsa bana ulaşın ben atarım gene
  • quote:

Orijinalden alıntı: miskindvd

Chromea tampermonkey eklentisini kurun ve aşağıda vereceğim scripti bu bir betik olarak kaydedin. Daha sonra 192.168.1.1 sayfasındayken bu eklenti üzerine tıklayıp tr069 protokolu ayarlarına erişip devredışı bırakabilirsiniz. Bunu yaptığınızda modem yeni sürüme güncellenmeyecektir.

Yukarıda başka bir arkadaşın da dediği gibi yazılım güncelleme menüsü yok şu an benim modemimde. Fabrika ayarlarına döndürmek istediğimde de yine aynı versiyonda başlıyor modem. Sanırım DSL kablosunu çıkarıp yapmam gerekiyor bu işlemi ama emin değilim. Sizin bu paylaştığınızı eski sürümü yükledikten sonra mı yapmak gerekiyor yoksa şu anki haliyle yapabilir miyim?

• metrika kullanıcısına yanıt
    Ben yeni sürüme hiç geçmedim. Ama yeni sürümde olacağını sanmam. Güncelleme menüsüne kadar kapatmışlarsa yeni modem almak gerekiyor artık iyice sıyırdı bu zyxel kafayı :D
  • quote:

merhaba hocam

eski sürüm ile yeniler arasında ne gibi bir fark var. bende aynı modemden 3 tane var ve köprü olarak kullanıyorum. telnet ile schedule ataması yapmak için erişim sağlamam lazım. eski sürüme düşürmem yeterli olur mu? teşekkürler.

birinin sürümü: 1.00(AAPP.12)D0 (telnet açma kutusu kapalı)

diğeri: 1.00(AAPP.7) (telnet açık)

• Ben bu modemi artık kullanmıyorum ama iki sürüm arasında gözle görünür bir fark yok aslında. Ben de telnete erişmek için sürümü düşürmüştüm ama artık sürüm düşürmek çok zor. Garip yöntemler kullanmamız gerekiyor.

Şu videoya bakabilirsiniz

• quote:

Ben bu modemi artık kullanmıyorum ama iki sürüm arasında gözle görünür bir fark yok aslında. Ben de telnete erişmek için sürümü düşürmüştüm ama artık sürüm düşürmek çok zor. Garip yöntemler kullanmamız gerekiyor.

Şu videoya bakabilirsiniz

saolasın işe yaradı, fakat telneti destekleyen hangi sürümde kullanmam gerektiğini pek karar veremedim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi anaksimenes35 -- 5 Kasım 2020; 0:20:14 >
  • ben en eski olan 02 sürümünü kullanıyorum. Bence fabrika sürümü olduğu için o iyidir diye ama bu benim düşüncem

• quote:

ben en eski olan 02 sürümünü kullanıyorum. Bence fabrika sürümü olduğu için o iyidir diye ama bu benim düşüncem

tamam şuan 07 olan modemde deniyorum "This user is not allow to log in." hatası alıyorum windows da. siz 02 de böyle birşey aldınız mı?

• Ben hiçbir sürümde öyle bir hata almadım.

• 02'de sorun yok telnet'te ama 07'de ben de giriş yapamadım.

• quote:

02'de sorun yok telnet'te ama 07'de ben de giriş yapamadım.

çözdüm hocam onuda fakat zyxel modemlerde telnet komutları farklı galiba. bende keenetic modem var ana dağıtıcı, ev içerisinde diğer modemlere kablo ile dağıtıyorum köprü yapmak için. routerlara da telnet ile scheduler ataması yapacaktım auto reboot yapması için hergün saat 05:00 de. login oldum telnet ile fakat komut seti keeneticten farklı galiba...

https://help.keenetic.com/hc/tr/articles/360000160909-Keenetic-cihaz%C4%B1-belirli-bir-takvime-g%C3%B6re-yeniden-ba%C5%9Flatma

yoksa 1 tane shell script kullanıcağım. şunun gibi...

#!/bin/sh

servers='

192.168.1.2

192.168.1.3

192.168.1.4

'

user='admin'

pass='********' # router passwords

show_version() {

host=$1

expect << EOF

set timeout 20

set host $host

set user $user

set pass $pass

spawn telnet $host

expect "Username:"

send "$user\r"

expect "Password:"

send "$pass\r"

expect -re ".*#"

#send "show version\r"

#expect -re ".*-More-.*"

#send " "

#expect -re ".*#"

#send "exit\r"

reboot

EOF

}

for ip in $servers; do

echo '---------------------------------------------'

echo "$ip"

show_version $ip

#| grep -A3 'SW Version'

done

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi anaksimenes35 -- 5 Kasım 2020; 1:38:7 >

• Nasıl çözdünüz? Bende giriş yaptırmıyor bir türlü 07 sürümünde. Parolayı kabul etmiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Black_Wolf14 -- 5 Kasım 2020; 1:28:40 >
  • Black_Wolf14 B kullanıcısına yanıt

02 ye döndüm, siz 07 mi kullanıyorsunuz?

• Evet 07'deyim şu an. Ben 07'de telnet'e giriş yaptınız sandım. 07 sürümünde backdoor olduğu da yazılmış nette ama ben yazılan şifreler ile giriş yapamadım. Kendi şifrem ile de giriş yapamıyorum 07'de. 02'de kendi şifrem ile telnet'e giriş yapabiliyorum sorunsuz.

https://gist.github.com/numanturle/c99d3306e9e4e17bb2164dde363406bc

Benim telnet ile tek ilgim modemdeki bellek kullanımını azaltma çabası. Modeme bağlanan cihaz fazla olunca modem kendinden geçiyor çünkü. :)

• quote:

Evet 07'deyim şu an. Ben 07'de telnet'e giriş yaptınız sandım. 07 sürümünde backdoor olduğu da yazılmış nette ama ben yazılan şifreler ile giriş yapamadım. Kendi şifrem ile de giriş yapamıyorum 07'de. 02'de kendi şifrem ile telnet'e giriş yapabiliyorum sorunsuz.

https://gist.github.com/numanturle/c99d3306e9e4e17bb2164dde363406bc

Benim telnet ile tek ilgim modemdeki bellek kullanımını azaltma çabası. Modeme bağlanan cihaz fazla olunca modem kendinden geçiyor çünkü. :)

siz hangi amaçla kullanıyorsunuz nasıl bir problem yaratıyor? bende local pc lere internet dağıtmak amacıyla kullanıyorum sağ soldan buldum aynı modemler denk geldi şansıma..

• İnternet erişimi için kullanıyorum da iki ethernet portu kullanılıyor. Bağlı telefonlar da var. %95'dan aşağı düşmüyor bellek kullanımı. Bir süre sonra reset atmak gerekebiliyor modeme.

• quote:

İnternet erişimi için kullanıyorum da iki ethernet portu kullanılıyor. Bağlı telefonlar da var. %95'dan aşağı düşmüyor bellek kullanımı. Bir süre sonra reset atmak gerekebiliyor modeme.

root:root ya da root:tTn3+Z@!Sr0O+ deneyin tekrar

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.