Şimdi Ara

Zyxel VMG1312-B10D Firmware güncelleme (2019 global yeni yazılım çıktı ) (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
183
Cevap
8
Favori
40.234
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • hız dususu genel olarak telefon hattı ve TTelekomun santrali ıle alakalıdır...

xdsl istatıklerınden ozellıkle SNR ye bır bakın ayrıca FEC ve CRC degerlerı de bırseyler soyleyebılır...

SNR Upstream 30 db altına dustugunde hız ve stabılıte sorunları yasanabılıyor...

XDSL istatıklerı degerlerını buaraya yollarsanız bır fıkır yurutebılırız...

ayrıca gırıs sevıyesınde zxyel den baska hangı modem daha ıyıdır ?

gercekten ıyı bir soru...

kendımce giriş sevıyesı modemlerde zxyel den daha ıyısını bulamadım dogrusu..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi micro77 -- 3 Şubat 2019; 13:2:45 >
  • ksakyol K kullanıcısına yanıt
    VMG3312-B10A bu cok eski olan hocam, apartmana ilk vdsl geldiginde almistik 2011 ya da 2012 olabilir bununla hic sorunum olmuyor. Phy Us kapaliydi bunda da, actim bir sey farketmedi zaten duzgun calisiyordu cihaz. Ancak B10D'de var bir sıkıntı. V5.11 5.13 TR ingilizce denedim hepsini. Phy US son bir acicam takinca olursa olur, yoksa saglik olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Toygar87 -- 3 Şubat 2019; 15:44:44 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: micro77

hız dususu genel olarak telefon hattı ve TTelekomun santrali ıle alakalıdır...

xdsl istatıklerınden ozellıkle SNR ye bır bakın ayrıca FEC ve CRC degerlerı de bırseyler soyleyebılır...

SNR Upstream 30 db altına dustugunde hız ve stabılıte sorunları yasanabılıyor...

XDSL istatıklerı degerlerını buaraya yollarsanız bır fıkır yurutebılırız...

ayrıca gırıs sevıyesınde zxyel den baska hangı modem daha ıyıdır ?

gercekten ıyı bir soru...

kendımce giriş sevıyesı modemlerde zxyel den daha ıyısını bulamadım dogrusu..
    5 gün içerisinde 50 mbps vdsl geçişim tamamlanacak. şu anda değerler bunlar.
    Zyxel VMG1312-B10D Firmware güncelleme (2019 global yeni yazılım çıktı )

• yozturk Y kullanıcısına yanıt
    Bu değerlere göre birşey diyemeyiz.Çünkü şuan sen adsl ile bağlısın.Vdsl geçişin olduğunda muhtemelen Ptm modda 17a dslam a bağlantı verecekler.Yani senin bağlı olduğun kablolar değişmiş olacak.Oradaki altyapı durumun ne olur bilinmez.Ancak o zaman net birşey söylenebilir.
  • B10D yi en son sürüme güncelleyip o şekilde bir kontrol etmenizde fayda var tekrar.En azından birşey kaybetmezsiniz.Bir modem kazanmış olursunuz eğer cihaz sizin için olumlu yanıt verirse.Ben o kadar da kötülenecek bir cihaz olmadığı kanaatindeyim.Sonuçta tüm elektronik ürünler biraz şans ve biraz da doğru kullanım ile fayda sağlıyor.Destek verelim size.Belki sorununuz hallolur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ksakyol

B10D yi en son sürüme güncelleyip o şekilde bir kontrol etmenizde fayda var tekrar.En azından birşey kaybetmezsiniz.Bir modem kazanmış olursunuz eğer cihaz sizin için olumlu yanıt verirse.Ben o kadar da kötülenecek bir cihaz olmadığı kanaatindeyim.Sonuçta tüm elektronik ürünler biraz şans ve biraz da doğru kullanım ile fayda sağlıyor.Destek verelim size.Belki sorununuz hallolur.
    Hocam marka olarak bir kötüleme yapmak niyetinde değildim yanlış anlaşıldı heralde, elimdeki üründe bir sıkıntı olduğunu düşünüyorum ayrıca diğer bahsettiğim düzgün çalışan ve memnum olduğum ürün de yine Zyxel marka.

Sürüm olacak önceki mesajlarımda Türkçe ve İngilizce(ABDS ve AAXA) olarak v5.11 ve 5.13'leri alt sürümleri(.1 .3 .5 .7 C0) ile birlikte denedim, denemediğim bir tek İngilizce en son çıkan 5.13(AAXA.8)C0 arayüzün değiştiği versiyon kaldı. yaptığım işlemlerden önceki mesajlarımda bahsetmiştim, sanırım okumadınız. Bunun haricinde deneyebileceğim sadece Phy US açmak ve oradaki seçenekler kaldı.

Teşekkür ederim destek teklifiniz için. Şu an yoğunluktan dolayı B10d'yi henüz tekrar deneyemedim. Ama deneyince buraya yazacağım.

Hat değerlerim aşağıdaki gibi, oturma odasındaki sokette upload yönünde parazit var, antredeki sokete taktığımda upload ulaşılabilecek hız 35mbps'e kadar çıkıyor, listede INP altındaki upload hat zayıflaması sıfırlanıyor. Yine de paylaştım istenmişti.Zyxel VMG1312-B10D Firmware güncelleme (2019 global yeni yazılım çıktı )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Toygar87 -- 3 Şubat 2019; 19:20:35 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Toygar87

Hocam marka olarak bir kötüleme yapmak niyetinde değildim yanlış anlaşıldı heralde, elimdeki üründe bir sıkıntı olduğunu düşünüyorum ayrıca diğer bahsettiğim düzgün çalışan ve memnum olduğum ürün de yine Zyxel marka.

Sürüm olacak önceki mesajlarımda Türkçe ve İngilizce(ABDS ve AAXA) olarak v5.11 ve 5.13'leri alt sürümleri(.1 .3 .5 .7 C0) ile birlikte denedim, denemediğim bir tek İngilizce en son çıkan 5.13(AAXA.8)C0 arayüzün değiştiği versiyon kaldı. yaptığım işlemlerden önceki mesajlarımda bahsetmiştim, sanırım okumadınız. Bunun haricinde deneyebileceğim sadece Phy US açmak ve oradaki seçenekler kaldı.

Teşekkür ederim destek teklifiniz için. Şu an yoğunluktan dolayı B10d'yi henüz tekrar deneyemedim. Ama deneyince buraya yazacağım.

Hat değerlerim aşağıdaki gibi, oturma odasındaki sokette upload yönünde parazit var, antredeki sokete taktığımda upload ulaşılabilecek hız 35mbps'e kadar çıkıyor, listede INP altındaki upload hat zayıflaması sıfırlanıyor. Yine de paylaştım istenmişti.

Alıntıları Göster
    Yok hayır kotüleme olarak algılamadım.Ayrıca hiçbir firma bizim değil sıkıntı yok kötü olan şeyi eleştiririz zaten :) Bende birçok sorun yaşadım.Airties bir modemim vardı kopma yaşıyordum.Zyxel e geçiş yaptım.Yine kopmalarım devam etti.Snr düşüp hız düşüşüne bağlı olarak kopmalar yaşıyordum.Çok uğraştım bu modemle çünkü eski airties modemde bu kadar ayar kısmı yoktu.Sonra yabancı forumları dolaşıp oralardan da bilgiler edinince son güncelleme ile ayarlarımı da ona göre yapınca çözüldü benim sorunum.Gayet memnunum şuan.v5.11 dışındaki diğer tüm güncellemelerde internet bağlantısı gerçekleştiremedim ben.Son güncelleme ile internete giriş sağlayabildim.Hat değerlerimi de dediğim gibi deneme yanılma yoluyla stabile oturtabildim.Phyr Us mesela hiçbir türk forumunda yazmıyor ne işe yaradığı.Fakat dalgalı sinyali olabildiğinde en iyi duruma getiriyor bu değer.Us Upload Stream'ın kısaltılmışı.Ben bu ayarları açtığımda snr değerlerim sabitlendi ve hız olarak daha stabil bağlantı sağlıyorum.Şanlıurfa gibi bir yerde ki burada hatlar çok rezil durumda 82 Mbit e kadar ulaşılabilir hıza ulaştım ben.75 mbit Turknet kullanıyorum.Sıfır sorunla.O nedenle söyledim.Ben çok çektim.sorunlar yaşadım.En azından internete bir para ödüyoruz.Bunun hakkını alalım.Uzun yıllar sıfır sorunla kullanalım.

• zyxel 3312 b10a v2 ile değiştirmeyi planlıyorum. Fikirlerinizi alabilir miyim?

• quote:

Orijinalden alıntı: yozturk

zyxel 3312 b10a v2 ile değiştirmeyi planlıyorum. Fikirlerinizi alabilir miyim?
    Bence bir değişim yapacaksan eğer Asus'un 17u modeli var.Onu düşünebilirsin.Çok kararlı ve sağlam bir modemdir.Ben zyxel i 149 lira gibi bir fiyata almıştım.Şanlıurfa mediamarkt'ta etiket değişimini unutmuşlar.Öyle olunca her yerde 249 tl olan modem bana bu fiyata gelmişti.Keşke asus olsaydı demiştim o zaman.Ama zyxel ailesi içerisinde bir değişiklik istiyorsan b10a v2 de güzel bir tercih olur bence.En son çıkan ürünlerinden birisi hem.
  • ksakyol K kullanıcısına yanıt
    Marka takıntım yok üstad. Kararlı bir modem olsun yeter. Xiaomi router var zaten. Modemin wi-fi'ı önemli değil. Kablo ile bağlantı yapıyorum. Zyxel modem' de hız düşüşü dün gece yine olmuş.
    Asus'u da alabilirim. Media Markt Eskişehir'den yarın iadesini yapıp yeni modemi almayı planlıyorum.

• Asus'un 17u kullandım.
    zyxel-vmg1312-b10d karşı aman aman bır ustunlugu yok.

asus ,tp link , tenda vs gibi giriş modellerıne bakarsak ,

malesef yıne de zyxel en ıyı olarak duruyor.

fiyat bandını 1000 TL cıvarlarına cıkartırsanız beğendiğinizi alın derim :/
  • micro77 kullanıcısına yanıt
    yozturk Y kullanıcısına yanıt
    Ben kullanmadım.Ama baya bir övüyorlardı cihazı internette kullanan arkadaşlar.Ben şuan gayet memnunum zyxel'den.Tabi şuan fiyatlar baya bir yüksek. @micro77 'nin dediği gibi fiyat bandını yükseltip daha iyi model ve markalara kayabilirsin.Ama iyi araştırmakta fayda var.Bazen çok mükemmel dediklerimizde çözüm olmuyor maalesef.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ksakyol -- 4 Şubat 2019; 23:14:25 >
  • Merhaba,
    Bu modem elime yeni ulaştı. Ayarlarını yapmak için kablo ile bilgisayara bağladım. Arayüz bir açılıyor bir açılmıyor. Açılsa da ekran donuyor. fabrika ayarlarına getirdim. firmware versiyonuna baktım ama bişey anlamadım.
    Ekran görüntüsü şöyle:

extranet abonesiyim. firmayı aradım modem kurulumu için. WAN ayarlarında 4 seçenek olacak diyorlar. Bende 2 seçenek var.
    MyISP diye başlayan herhangi bir profil yok.

Ekran görüntüsünden anlayan arkadaşlar söyleyebilir mi acaba
    1.Şu an modem üzerinde yüklü firmware versiyonu kaç?
    2. MyISP isimli profilleri kendim mi oluşturacağım. upgrade yapsam otamatik gelecek mi?

Teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tayfhun -- 11 Mart 2019; 2:21:40 >

• upgrade yapmadan donmalar oluyor...

ılk olarak upgrade yapmadan myisp den yeni bır profıl olusturup ADSL yada VSDSL baglantı yapabılırsınız...

VLAN degerleri ; ADSL ıcın 8 35 VDSL ıcın 0 35 olmalı...

bunun dısında kullanıcı adı ve sıfre de gırmelısınız...

sıze gelen modem arayuzu alısık olduklarımızdan cok farklı dogrusu...

donanım versıyonu farklı olmasın ? upgrade yapmadan once arastırmanızı tavsıye ederım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi micro77 -- 13 Mart 2019; 0:20:30 >
  • Arkadaşlar modemin tüm ışıklarının yanmasına rağmen İnternete bağlanamama gibi bir sorunum var bağlanma sorunları 5.13 AAXA.8'de düzeldi dediler yükledim ama değişen bir şey yok eski haline döndürmeli miyim ya da şuan ne yapmam lazım yardımcı olur musunuz rica etsem?
  • tam olarak ne hata verıyor ?

vdsl k. adı sıfre dogru mu ?
    Modemin internet ışığı kırmızı yanmaya başladı modemi şöyle göstereyim kullanıcı adı şifre doğru mu derken bunu arayüz üzerinden mi kontrol edicem şuanda arayüze bağlıyım Zyxel VMG1312-B10D Firmware güncelleme (2019 global yeni yazılım çıktı ) Zyxel VMG1312-B10D Firmware güncelleme (2019 global yeni yazılım çıktı )

Şuan internet tekrar yeşil yanmaya başladı

Bağlantıda da sorun göstermiyor ama İnternet yok

Bakınız: zyxel 7965 kablosuz simgesinin yanında ünlem var

Şunu da eklemek istiyorum modemi komşumuzda bağlayarak denedik ve yine aynı sorunla karşılaştık bu yüzden problemin modemde olduğunu düşünüyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MetSmile -- 23 Nisan 2019; 13:37:16 >

• Bir ekleme daha yapayım komşudan ttnetin verdiği vmg3312-b10b modeldeki modemi alıp bağlanmayı denedim ancak lan ışığı hariç hiçbir ışık yanmadı 20 saniyede bir İnternet ışığı kırmızı yanıp söndü sorun turknetten mi kaynaklı modemden mi anlayamadım gitti

Dostum eğer görüyorsan lütfen yanıtla çünkü şuan senden cevap beklemek dışında yapabileceğim hiçbir şey yok

• k.adi şifre ayar sayfası nasıl?
    foto varsa iyi olur...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.