Şimdi Ara

zyxel p-660w ve airties rt-210 modemleri kablosuz ap olarak birbirine bağlama

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
1.246
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • zyxel modemi ana modem olarak kullanıp airties'ı access point olarak kullanmak istiyorum. iki modemin de wds özelliği var. ama beceremiyorum.

zyxel modemin wds bölümüne airties'ın kablosuz mac adresini ekliyorum. daha sonra airties modeme gidip tekrarlayıcı modunu açıp zyxel'i bulup ekliyorum ama olmuyor

• quote:

Orijinalden alıntı: turkay11

Tam senin için cekmisim videoları

http://www.youtube.com/watch?v=Z2BEZID-bBo

http://www.youtube.com/watch?v=bb7mKmqKKv8

hocam büyüksün valla ama ap olacak modemde hiçbir işlem yapmayacak mıyız? sadece zyxel modemde wep şifreleme yapıp wds'ye airties'ın mac'ini girmek yetiyor mu?

bişey daha var bu airties modemin 3 tane mac adresi var hangisini yazacağım? ethernet mac-kablosuz mac-wan mac adresi olmak üzere 3 adet mac adresi var.

• aynen oyle ap olan modemde kullanıcı adı sifreni silebilirsin...o sadece aracı olacak bu arada ikisini birbirine tanıtınca artık airtiesin arayuzune giremezsin cunku zyxell ile birleşecek ip ler karışıyor..Arayuze girmek istersen airtiesi resetlemek zorundasın....zyxel arayuzune yine girebilirsin istediğin zaman...
  • mac adresi en alttaki yani en kucugu atıyorum son rakam 64 65 66 64 olan mac adresi ...
  • hocam benim kafam şurda karıştı. kablosuz bağlamak için il videoda dediklerini yapacağız üstüne ikinci videoda dediklerini mi yapacağız? yoksa sadece ikinci video dediklerini mi? :) yani airties dan dhcp seçmeme ip adresi vermeme falan gerek yok di mi

bak airties'ın mac bilgileri şöyle yani hangisi olacak:

LAN MAC Adresi: 00-12-BF-5F-EC-2D
    Kablosuz MAC Adresi: 00-12-BF-5F-EC-2F
    WAN MAC Adresi: 00-12-BF-5F-EC-2E
  • ilk videoda kablolu bağlantı için anlattım sen onu bosver sen kablosuz istiyorsun ozaman burdakileri yapacaksın...En alttaki 2e olan olması lazım sol menuyede bak orada da modemin mac adresi yazması gerekiyor...

http://www.youtube.com/watch?v=bb7mKmqKKv8
  • airtiesi tamamen resetle...Arayuze gir.. adsle ayarlarından no modeyi sec... Onada bir sifre koy web olarak ondanda kimse çekmesin interneti...Arayuzunede sifre koy....Birde yapman gereken zyxel hangi kanaldaysa airtieste o kanalda olsun bukadar.Zyxel arayuzunede girip şifreleme turunu web yap ikiside web olsun ve zyxel wds ye airtiesin en alttaki mac adresini ekle bukadar...
  • yok hocam olmuyor yaptım dediklerini. airties'dan bağlanıyorum ama ip alamıyor internete girmiyor. kendi ip'sini alıyor airties'ın 192.168.2.x alıyor zyxel'in ipsinden olan 192.168.1.x alması gerekirken

ben bi de tam tersi deneyeyim diyorum airties'ı ana modemim yapayim diğerini ap yapmayı deneyeyim?
  • ozaman mac adresinde yanlışlık var olmaması için bir sebep yok..Sifreleme türlerine web yapacaksın birde kanalları aynı yapacaksın artı mac adresi tanıtacaksın olay bu gordugun gibi videoda kullanıyorum...Airtiesi ap yaparsan daha iyi olur cift antenli olması iyi...
  • bunları yaparken Ethernet kablo bağlamıyorsun inşallah araya :D
  • yok ethernet bağlamıyorum tabi ki ama harfiyen yaptım anlayarak yaptım hem de :) şu an airties ı ana modemim yaptım tüm ayarlarını yaparak sorun yok. şimdi aynı şekilde bu airties'a zyxel'i nasıl ap olarak göstereceğim. yandaki menüde tekrarlayıcı özelliği var onu etkin edince çevredeki modemleri tarıyor mac adresleriyle birlikte. onu seçsem yeterli mi? xyxel'den yine ayar yapmak gerekir bence.

çok karıştı biliyorum istersen boşverelim :/
  • evet mesh ozelliginden ekleyebilirsin mac adresleriyle..kanal ayarlarına dikkat et.6. kanalsa ikisinde de 6 olsun ve ikisininde şifreleme turu web olsun...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.