Şimdi Ara

ZYXEL P-660HN-F1Z (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
84
Cevap
0
Favori
27.032
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    benim de bu modemle ilgili bi sorum olacak. ben bu modemle ŞU ANTENİ kullanmak istiyorum. bu işten anlayanlar yardımcı olabilirse sevinirim.

bu modemle bu anteni birlikte kullanınca verim alabilir miyim? mesela 2-3 km gibi bir mesafeden bağlanmam mümkün olur mu?
    teşekkürler.
  • En yeni Fw yazılımı budur.
    ftp://ftp.zyxel.com.tr/ZyXEL_URUNLERI/MODEMLER/ADSL_MODEMLER/P-660HN-F1Z/Firmware/370BJI9F0.bin

Ayrıca torrent açıldıgında sorun yaşayan arkadaşlar Önce nattan port açsınlar daha sonra nat ayarlarındaki Kullanıcı Başı En Fazla NAT/Güvenlik Duvarı Sezonu bunu bağlantılarına göre yükseltsinler benimki 4 mbps ben 4096 yaptım sorun çözüldü.
  • takip
  • ben de airties 5452 ile bu cihaz arasında kaldım ? sinyal gücü benim için çok önemli. ben 2.kattayım, 1 ve 3üncü kata kadar gitmeli sinyal
  • 6 yiilik airties rt-210 um Zyxel P660HN-F1Z den daha iyi sinyal gucune sahip.
    Zyxel P660HN-F1Z nin ayari birseyi var midir bilmem ama airtiesin full sinyal verdigi yatak odamdan zyxel ile baglanamiyorum bile
  • pahalı bir ürün. jummer olarak kullanılabilir.
  • gözünüzü seviyim kimse bu modemi almasın başıma gelmedik kalmadı servise yolladım düzgün diye geri yolladılar bu kadar sorunlu bir modem daha olamaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: ggkurt

6 yiilik airties rt-210 um Zyxel P660HN-F1Z den daha iyi sinyal gucune sahip.
    Zyxel P660HN-F1Z nin ayari birseyi var midir bilmem ama airtiesin full sinyal verdigi yatak odamdan zyxel ile baglanamiyorum bile

aynen arkaşa katılıyorum.

zyxell 660 hn f1z nin konumunu çok iyi ayarlamak lazım.

bağlantı kalitesi çok yüksel dsl degerleri çok üst seviyede ama.

kablosuz sinyal konusunda aynı yerde ve birebir ayno konumda 4-5 sene önceki bir linksys modeli takıp deniyorum. 660hn nin hiç çekmediği yerde
    linksys ful çekiyor.

yine arkadaşın dediği gibi airties modelleride daha iyi çekim gücü veriyor.

ama şu bir gerçekki dsl bağlantı hız testlerin de ise zyxell daha üst değerleri veriyor.

• bence hem kaliteli hemde sinyal sorunu olmayan bir ürün, sinyal problemi yaşayanlara tavsiyem kablosuz ağ menüsüne girp oto kanal seçeneğini işaretlemeleri olacak ZyXEL standartta 6 kanalı kullanıyor etrafınızda bu kanalı kullanan cihazlar varsa sinyaller çakışma yapıyor ve düşme yaşanıyor oto kanal özelliği sayesinde cihaz etrafında en az kullanılan kanalı bulup o kanaldan yayın yapıyor.
  • selam, arkadaşlar bu ürünün baştan sona resimli kurulumu varmı ben gibi ilk defa modem kurcaklar için neresi işaretlencek nereye ne yazılcak hafifte açıklamalı olursa büyük bir iyilik olur herkese
  • quote:

Orijinalden alıntı: fernaldo

selam, arkadaşlar bu ürünün baştan sona resimli kurulumu varmı ben gibi ilk defa modem kurcaklar için neresi işaretlencek nereye ne yazılcak hafifte açıklamalı olursa büyük bir iyilik olur herkese

+1

bugün bu modemi teknosadan 165 liraya aldım. akşam kurup deneyecem, zira mevcut modemim edimax bana cinnet geçirtecek
  • mükemmel bir modemmiş. kurulumu, hızı ve çekim gücü ev içerisinde her noktadan tam puan aldı. tavsiye ederim.
  • ARkadaşlar bu modem ile vpn kurabilir miyim?
    başka bi yerden kendi evimdeki ağa bağlanmak istiyorum.

Bu arada bu modemin kablosuz yayını sorunlu torrent veya benzeri programlar kullanarak biraz yüklenirsen bağlantı kopuyor ve kendini resetliyor
  • ne yazıkki P-660HNF1Z modelde VPN tünel sonlandırma özelliği bulunmuyor ama bunu yerine 3g backup, Printer File Share özelliği olan ve bu File Share özelliği ile dosyalarınıza güveli olarak ftp üzerinden nerde olursanız olun erişilebilen P-661HNUF1 model modem kullanabilirsin.

http://www.vatanbilgisayar.com/zyxel-p-661hnu-f1-p-661hnu-f1-300mbps-3g-destekli-kablosuz-n-4-port-adsl2+-modem/productdetails.aspx?I_ID=56037
  • Merhaba bir çok özellik oldugu söyleniyor fakat kısatmalardan pek bişe anlamadıgımdan şu özelligin olup olmadıgını ögrenmek istiyorum. Wİrelles veya kablolu baglantıda her bir ağa farklı hızda internet yollayabiliyor muyuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozansahin

Merhaba bir çok özellik oldugu söyleniyor fakat kısatmalardan pek bişe anlamadıgımdan şu özelligin olup olmadıgını ögrenmek istiyorum. Wİrelles veya kablolu baglantıda her bir ağa farklı hızda internet yollayabiliyor muyuz?

bu üründe QoS özelliği var fakat istediğin işlemi yapmazsın QoS özelliği upload yönünde ip bazlı sınırlama veya download yönünde uygulama bazlı tanımlama yapabilirsin.
  • İyi günler herkese. Ben yaklaşık 18 aydır falan kullanıyorum ve modemden gerçek anlamda çok memnunum. Çok iyi bir bilgisayar kullanıcısı değilim fakat aarlarıyla arkadaşım ilgilenmişti ve sorunsuz bir şekilde çalışıyor. İlk zamanlar torrent ile ilgili problemler yaşıyordum ama bahsedildiği zamanalardaki güncellemelerden sonra bu sorunda ortadan kalktı. Çekim gücü ilgili olumsuz konuşanlar olmuş , şahsım adına bu problemi hiç yaşamadım. Bilgisayar 24 saat açık durur neredeyse ve sürekli birşeyler ine gider, hız veya çekim gücü yaşamadım. Aynı anda sürekli 2-3 bilgisayar bağlı durur. Zaman zaman başka mobil cihazlarda bağlanır çıkar gelen giden oldukca. Sıkıntı olmadı.

Bu hız ayarlama mevzusunda ise arkadaşım bu modemde istediğin İP'ye istediğin hızı atayabiliyorsun bu modemin en önemli özelliklerindne bir demişti. Ben onun söylediğini aktarıyorum. Bilgili arkadaşlar bu konuya açıklık getireceklerdir.

Saygılar.

• Arkadaşlar merhaba, yeni uydunet kullanıcısı oldum. Elimdeki eski Zyxel P660hn-F1Z Model adsl router modemimi uydunet için aldığım Netmaster CXC150 model kablo modeme bağlayarak uyduneti wireles modeme çevirdim. Bu işlemleri çok uzun uğraşlar sonunda bitirdiğimde işler halloldu sandım. Fakat yeni bir problemle karşı karşıyayım. Uydunet 2 adetle sınırlı gerçek ip veriyormuş ve benim router üzerinden yerel ağ içinde ip oluşturarak girmem gerekiyormuş. Bunu yapamıyorum, yardımcı olursanız sevinirim.
    Sanıyorum bütün mesele DHCP ayarlarında

DHCP kapalı iken 3. ip alamıyorum
    DHCP Aktarım modunda olduğunda sadece uzak dhcp sunucusu kutucuğu yazılabilir formda
    DHCP Sunucu modunda olunca da ip havuzu başlangıç adresi falan çıkıyor

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

Denemeye çalıştığımda "geçersiz DHCP havuz büyüklüğü" hatasını alıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: tikileaks

Arkadaşlar merhaba, yeni uydunet kullanıcısı oldum. Elimdeki eski Zyxel P660hn-F1Z Model adsl router modemimi uydunet için aldığım Netmaster CXC150 model kablo modeme bağlayarak uyduneti wireles modeme çevirdim. Bu işlemleri çok uzun uğraşlar sonunda bitirdiğimde işler halloldu sandım. Fakat yeni bir problemle karşı karşıyayım. Uydunet 2 adetle sınırlı gerçek ip veriyormuş ve benim router üzerinden yerel ağ içinde ip oluşturarak girmem gerekiyormuş. Bunu yapamıyorum, yardımcı olursanız sevinirim.

DHCP Aktarım modunda olduğunda sadece uzak dhcp sunucusu kutucuğu yazılabilir formda

Elindeki modemle bu işi yapamazsın sana Router gerekiyor ZyXEL NBG-416N router vatanbilgisayarda 85 tl kdv dahil bu cihazı alarak birden fazla bilgisayarı internete çıkartabilirsin netmaster modemle.

• quote:

Orijinalden alıntı: scandelos

quote:

Orijinalden alıntı: tikileaks

Arkadaşlar merhaba, yeni uydunet kullanıcısı oldum. Elimdeki eski Zyxel P660hn-F1Z Model adsl router modemimi uydunet için aldığım Netmaster CXC150 model kablo modeme bağlayarak uyduneti wireles modeme çevirdim. Bu işlemleri çok uzun uğraşlar sonunda bitirdiğimde işler halloldu sandım. Fakat yeni bir problemle karşı karşıyayım. Uydunet 2 adetle sınırlı gerçek ip veriyormuş ve benim router üzerinden yerel ağ içinde ip oluşturarak girmem gerekiyormuş. Bunu yapamıyorum, yardımcı olursanız sevinirim.

Elindeki modemle bu işi yapamazsın sana Router gerekiyor ZyXEL NBG-416N router vatanbilgisayarda 85 tl kdv dahil bu cihazı alarak birden fazla bilgisayarı internete çıkartabilirsin netmaster modemle.

Bahse konu olan modemin router özelliği mevcutdur.

bu modemle yapılamaz değil, sadece pahalı bir seçim diyebiliriz.

sadece tourer özelliği olan bir cihaz daha ucuz yollu olur desek daha mantıklı olur.

arkadaşın sorununa gelirsek uydu net ile ilgili tam bir deneyimim olmadığı için şöyle söyleyebilirim, eğer bahsettiğiniz router ı kullansa bile aynı sorunu zaten yaşayacaktır.
    uydu net teknik biriminde detaylı bilgi almak lazım.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.