Şimdi Ara

Zyxel P-2812HNUL-F1 Modeme Openwrt Kurma Rehberi (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
884
Cevap
27
Favori
63.642
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dün wifi kesildikten sonra modeme restart attım ve çalışmaz hale geldi.Cihaza ulaşılamıyor.
    Baştan kurmayı denerken nand write 0x80700000 0x0 0x38985 komutunda hata alıyorum.
    Nerdeyse modemi unutmuştum.Bağlantım çok stabildi.
    Zyxel P-2812HNUL-F1 Modeme Openwrt Kurma Rehberi

@altuntepe2

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ATTN -- 24 Mayıs 2019; 19:21:19 >
  • ATTN kullanıcısına yanıt
    Merhaba, ilk mesajdaki anlatımı yeniledim. Bu yeni anlatımda gereksiz işlemler yok ve modemin MAC adresini cihaza girdiğimiz için WiFi daha stabil çalışıyor. Yeni anlatımı deneyin sorun yaşamamanız lazım.
  • altuntepe2 kullanıcısına yanıt
    Dosyaların rar şifresini yazabilir misin?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Varsayılan winrar ayarları yüzünden şifreli olmuş düzelttim ilk mesajdan indirebilirsin.
  • altuntepe2 kullanıcısına yanıt
    Yardımların için teşekkürler.
    Zannımca benim cihazın miladı doldu. Nand tam olarak ne bilmiyorum ama arızalı gibi.

nand hafizada bir miktar bad block her zaman olur. sorun buyuk ihtimalle wlan chip'i. galiba soguk lehim problemi var. isitmak dahil her seyi denedim ama olmadi. ilk sayfada bir arkadas denemis sansliymis ki olmus. en iyisi cihaz calisirken wifi ozelligini kapatip baska ap kullanmak. kendi yazilimi varken yillarca calisan cihazin openwrt ile hemen kizarmasi da bir ilginc. belki driver'da bir hata vardir.
  • positroN P kullanıcısına yanıt
    Arkadaş acaba hangi chipi ısıttı?Ralink mi Samsung mu?
    Cihaz çalışsa wifi kullanmayacağım.Simdi eski modemim Tenda v300 takılı.Kopmalar başladı.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Cihaza kısa devre yaparken zarar vermiş olabilirsiniz veya Seri kabloyu bağlarken voltaj kablosunu da bağlamış olabilirsiniz? Açıkcası aklıma başka bir şey gelmiyor veya ben bu zamana kadar hiç wifi kullanmadım o yüzden bende sorun yaşamamış olabilirim. 30 40 kere sıfırdan yazılım atmışlığım vardır :) ikinci mesajdaki orjinal zyxel yazılımına dönmeyi deneyin birde bakalım.
  • positroN P kullanıcısına yanıt
    Wlan chip boyle hata vermiyor. Cihazın acılmamasına, yada son kurulum ekranında eprom hatası veriyor. Ben bir sefer ralinki ısıttırdım olmadı 200 derece fırına attım tüm boardu düzeldi yazılımı yükledim bir gün sonra gene bozuldu enson wlan, cipi komple söktüm şuan çalışıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Triac3 -- 25 Mayıs 2019; 21:25:59 >
    Ralink wlan, Samsung NAND

• Triac3 T kullanıcısına yanıt
    Bende 2 aya yakın yüklü şekilde çalışıyordu.Wifi kesildikten sonra kablo ile bağlandım.Menuler cevap vermiyordu garip yazılar yazıyordu .Restart atınca gitti tamamen.
    Hata farklı ise wlan çipi ile uğraşmama gerek yok o zaman. Samsung nand sokülse cihaz çalışmaz büyük ihtimal. Yeni cihaz bakacağım anlaşılan

En son snapshot sürümüne Luci arayüzü ekledim, ve Wifi modülünü çıkardım. Ek olarak Stubby ekledim dns over tls için. Linkte paylaşıyorum isteyen deneyebilir.
    https://cloud.mail.ru/public/3QC5/2ge7VGShW

Eski sürüme dönmek isterseniz Luci arayüzünden eskiye dönemezsin diye bir uyarı çıkarsa aşağıdakileri yapın:

winscp ile kök/tmp klasörüne yüklemek istediğin .bin firmware dosyasını at.

putty ile şu komutu yaz;

mkdir -p /tmp; cd /tmp

Aşağıdaki komuttaki -F yani force'den sonra yüklediğin firmwarenin ismi olmalı:

sysupgrade -F lede-17.01.6-lantiq-xrx200-P2812HNUF1-squashfs-sysupgrade.bin

Putty ve WinSCP uygulamalarının bağlantıları kopacak ve modem yazılımı yüklemeye başlayacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi altuntepe2 -- 26 Mayıs 2019; 22:24:57 >

Ne yazıkı bu modemden aldıktan sonra wlan chip arızalandı. Bir tane daha ikinci el modem buldum o modemdinde wlannı arızalı cıktı hiç kullanamadım. bu cihazlarda bu sorun var hiç kullanılmamış bulup heatsing takıp fan ile desteklemek lazım ralink buzulmaması için. Şuan modemde ralink chip yok söktüm ve sonra cihaz acıldı, tekrardan yükleme yapmayı denemedim çalışıp çalışmayacağını bilmiyorum riske girmedim. Turk net kullanım 100/4 bu halde bile çok stabil çalışyor 1 günde 100gb üzerinde download yaptığım oluyor. Wlanı kullanmak istemem evde olan alarm, akıllı fan aydınlatma gibi aygıtları bu ağ üzerinden çalıştırıp 2.4ghz performansını yükseltmek içindi. Modem ile bilrikte Xioami 3g router kullanıyorum üzerinde Padavan yazılımı var. modem sayesinde Vpn olmadan heryere girebiliyorum. Xioami üzerinde media server, samba, aria2 downloader , Torrent için transmission kullanıyorum. DDNS ile uzaktan FTP, VPN server inanılmaz işlerimi halediyor. transmission ddns ile andorid telefondan yada chrome torrent eklemek çok kolay magneti tıkla indirmeye başla isterseniz evin dışında olun. Zyxel in ethernet portlarını ayrı ağ olarak tanıta bilmek openwrt harika bir özelliği xioami 2 port sayısını bu şekilde 4 cıkartabildim resimler ekte

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Triac3 -- 26 Mayıs 2019; 0:7:55 >

• Sonunda wifi çipi söktükten sonra düzeldi.Teşekkürler

Tebrik ederim gerçekten Openwrt'nin hakkını vererek kullanıyorsunuz :) benim en sevdiğim özelliklerden biriside tunnelbroker kullanıyordum ipv6 desteği geliyordu ve sansür olmadığı için tüm sitelere sansürsüz erişebiliyordum. ama oris telekom CGN getirdiğinden beri kullanamıyorum maalesef. statik ip'ye ek ücret ödemekte zoruma gidiyor açıkcası. sanırım herkes wifi sorunundan şikayet ettiğine göre cihazda wifi sorunu var ben hiç kullanmadığım için farketmedim. İlk mesajdaki yeni anlatımda MAC adres ekliyoruz eski anlatımda bu yoktu acaba wifi çipi bu yüzden arızalanıyor olabilirmi? Çünkü modem MAC adresi 8 veya 0 ile bitmesi gerekiyor diye okumuştum bunun wifi için şart olduğunu söylüyorlardı. Keşke cihazda ralink yerine atheros wifi çipini kullansalardı. Qualcomm satın almadan önceki atheros çipleri kaya gibi sağlam.
    Düzelmesine sevindim, demekki wifi çipinde oluşan sorun bile nand hatası verebiliyormuş öğrenmiş olduk.
    Sorum olacak WiFi chip söktükten sonra openwrt yüklediniz değil mi?

• Bozulmadan önce de yüklü idi. Cihaz açılmayınca tekrar yüklerken komutlarda hata veriyordu. Çipi söktükten sonra hatasız tekrar yüklemiş oldum.
    Cihazı wifi ile kullanmak isteyen Zyxel'in orjinal yazılımı ile kullanması daha mantıklı demek ki.

Benim ikinci bulduğum cihaz Orjinal yazılımında wlanı bozuktu

• quote:

Orijinalden alıntı: micro77

önclikle anlatım için teşekkürler.

Dns over TLS hakkında daha basit bir yol da varmış .

istenirse openwrt üzerine çok kolay kurulabiliyor.

https://candrews.integralblue.com/2018/08/dns-over-tls-on-openwrt-18-06/
    Kablo modem kullanicilari icin ozel bir isletim sistemi var mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yeappa -- 6 Haziran 2019; 11:52:49 >

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.