Şimdi Ara

Zyxel P-2812HNUL-F1 Modeme Openwrt Kurma Rehberi (36. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
884
Cevap
27
Favori
63.683
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3435363738
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

OpenWrt 21.02.3

• emreozgerr kullanıcısına yanıt

2 soru vardı. Varolan ve yüklemek istediğin? Bu hangisi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• wywh kullanıcısına yanıt

vallaha mı? şimdi bi güncelleme sürümü beklemeli mi, yani 22.03.1 ? buna geçiş yapmalı mı?

• mbunal kullanıcısına yanıt

Beklemeye gerek yok ama vDSL2 hızında bir düşüş mü var benim hatta mı sorun var anlamadım. 3800 adet kod güncellemesi var, en büyük değişiklik firewall tarafında oldu lantiq tarafındaki değişikliklere ayrıca bakmak lazım. Güncelleme yapacaksanız yapmadan önce ve sonrasında bir hız testi yapmanızı öneririm.

normalde kendi derlediğimi kullanıyordum ama bunu da denemek istiyorum...

Derlemek zor değil buildroot kullanıyorsan çok uğraştırır derlemesi çok zaman alır. Sadece lantiq SDK x86 builder ile hızlı bir şekilde çıkartabilirsin. Hatta windows üzerinde WSL ile tüm çekirdekler ile saniyeler içerisinde derliyor.

https://openwrt.org/docs/guide-developer/toolchain/wsl

https://openwrt.org/docs/guide-user/additional-software/imagebuilder

Örnek derleme parametresi:

Alıntı

metni:
    make image PROFILE="zyxel_p-2812hnu-f1" PACKAGES="luci" FILES="files"

wsl klasörlerine windowsta erişmek için ağ paylaşımı gibi \\wsl$

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wywh -- 7 Eylül 2022; 7:59:6 >

• evet derlemek sorun değilde ayarlar değişmiş baya. vlan nasıl yapacam keşfedemedim henüz. menüden switch kalkmış başka yere taşınmış bildiğim usulden biraz değişmiş. vs vs vs yenilikler işte...

bu arada Packet Steering mi Software flow offlading mi? yoksa her ikiside mi?

evet en gerekli olan stubby ve vlan işi tamam. zerotier çok uğratıracağını sanmıyorum. ama işte yukardaki soruya cevap ta bekliyorum hala...

Packet Steering mi Software flow offlading mi? yoksa her ikiside mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mbunal -- 7 Eylül 2022; 12:56:26 >

Nasıl yüklediniz acaba ben yükleyemedim hata veriyor

en son yeni çıkanı yüklemek istiyorum

• wireless çalışmadı. edit e basında böyle oluyor devam etmiyor...

Zyxel P-2812HNUL-F1 Modeme Openwrt Kurma Rehberi

https://forum.donanimhaber.com/mesaj/yonlen/153716073

buradaki mediafire da olan uboot ile tekrar baştan kur. ben böyle hallettim. release olanı henüz denemedim. belki release olan için gerekli olmayabilir.. denersem yazarım...

Başka tarayıcı dener misiniz?

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • kAr_gA K kullanıcısına yanıt

bunu kime söylemiştin? bana ise o hatayı opera safari ve chrome da alıyorum. arayüz hatasına benzemiyor sanki...

Size söylemiştim, tamam, kusura bakmayın.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • kAr_gA K kullanıcısına yanıt

dikkat edince js hatası da olabilir mi acaba? bildirmek lazım belki ama wireless olarak zaten kullanmıyorum. bu arada wireless ı nasıl iptal edebilirim acep? sıfırlamadan?

Eski sürümdeki ayarlar ile yeni sürümdeki ayarlar uyumsuz, bu sepeple ayararı sıfırlamaya zorlayarak yükseltmelisiniz.

denedim bu sefer de komple çöküyor tekrar dan uart la kurulup yapmak gerekiyor

• uzun süredir 21 kullanıyordum. yedek olarak elimde olan modemlerden 2 tanesine 22 kurmak istedim. olmadı ikiside çöktü. uart ile ayağa kaldırdım ama bütün denemelerimde hep çöktü. sonra aynı sorunla karşlaşan birisine denk geldim. adam uboot u yeniden derlemiş. sonuç olarak o uboot ile uarttan tekrar herşeyi baştan kurdum ve oldu. şuan 2 modemi 22.03.0 a güncelledim. hatta tekini kullanmaya başladım. tüm ayarlarımı yapınca yedek alıp kendim için derlediğimi kullanacağım....

Hangi sürümden hangi sürüme geçtiğiniz önemli.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 3435363738
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.