Şimdi Ara

Zyxel modem yazılım sorunsalı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
454
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Evimde VMG3312-B10A v2 modem var. Ben bu modeme yanlışlıkla v1 yazılım yükseltme yaptım. Fabrika ayarlarına dön dediğimde dönmüyor. Sadece İSP bilgilerini siliyor yazılım silinmiyor. Silip V2 yüklemem gerekiyor, çünkü her elektrik gittiğinde alet kendini sıfırlıyor.

Ne yapabilirim.

• Merhaba,

Tam olarak çözüm olmasa da fikir vermesi ve yol göstermesi açısından faydalı olacağını düşünüyorum. Teknik bilginiz ve tecrübeniz ne seviyede bilmiyorum ama arayüzden v2 uyumlu firmware flash'lamak istediğinizde olmuyor mu denediniz mi?

Çözüm için bir ihtimal cihaza telnet ile bağlanıp model ve sürüm kontrolü devre dışı bırakıp anca o şekilde doğru yazılımı atabilirsiniz. Başka bir zyxel cihazına bu şekilde yükleme yapılabiliyor belki bu cihazda da vardır aynısı. Denemek lazım.

zycli fwidcheck off

zycli modelcheck off

Eğer bu yöntemle olmazsa son çare olarak zyxel'de nasıl oluyor bilmiyorum ama tftp ile cihazı recovery ile kurtarabilirsiniz.

Kolay gelsin.

• 0ldskool kullanıcısına yanıt

Kendi arayüzünde denedim V 2 kabul etmiyor. Önceki v1 yüzünden.

Diğer anlattıklarınızı anlamadım. Telnet nedir bilmiyorum. Kaynak verebilirmisiniz?

02127315191 numarasını aradığımda, garanti bitse bile sorun yazılımsa ücretsiz onarıp gönderiyoruz, değilse yensiyle değiştirmenizi öneriyoruz die cevap verdiler. Donanımsal onarım pahalıya geliyormuş.

Zyxel modem yazılım sorunsalı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jubeii -- 14 Eylül 2021; 14:23:1 >

• jubeii kullanıcısına yanıt

Telnet bir iletişim protokolüdür. Modem, router gibi cihazların yazılımlarına bağlanıp bir nevi arka kapıdan çeşitli işlemler yapmanıza belli komutları girmenize yarar.

Eğer yetkili servis dediğiniz gibi ücretsiz yardım teklif ediyorsa o halde hiç uğraşmayıp servise gönderin derim.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.