Şimdi Ara

ZyXEL Modem Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
10
Cevap
0
Favori
946
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 5 Seneden fazla bir süredir kullandığım Huawei marka modemimi bugün ZyXEL VGM1312-B10D modem ile değiştirdim. Taktığım andan bu yana Wi-Fi ve Tivibu bağlantısında hiçbir problem olmamasına rağmen bilgisayardan ethernetle aldığım internet sürekli kopuyor. Sağ alttaki gösterge abartmıyorum 15 saniyede bir değişiyor. Ethernet kablosu bozuk diyeceğim ama bugüne kadar hiçbir problem yoktu, bu modemle başladı.

Bir de bir kere indir yaparken koptu.

• Turkcell Superonline veya türktelekom fiber mi kullanıyorsunuz?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Evet, Türk Telekom fiber

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nachtsicht93 -- 10 Nisan 2020; 2:41:52 >
  • Nachtsicht93 kullanıcısına yanıt
    Gpon cihazı ile mi baglanti sağlıyorsunuz yani daire içine kadar kablo geliyor oradan dönüştürücü ile modem e başka bir kablo bağlanıyor

• Gpondan kastınız splittler ise splitter var ama onun haricinde herhangi dağıtıcı veya dönüştürücü yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nachtsicht93 -- 10 Nisan 2020; 14:16:31 >
    Ya kablo yada modemin portlarinda sıkıntı olabilir

• dipsit54 kullanıcısına yanıt
    Dört kere reset attım modeme en son gece bıraktım olmazsa olmasın, bu pandemi psikolojisi ile uğraşamam diyerek bıraktım. Sonra sabah kalktım düzelmişti. Sadece bir kere tivibu kapandı bir de sinyal düşüklüğü yaşıyorum ama sanırım antenleri doğru konumlandıramadım. Modemle odam arası dört metre üç duvar var

Modemin çok yakınında dect telefon - TV - uydu alıcısı gibi cihazlar varsa sinyal alanıni bir miktar etkiler ayrıca evin fiziksel yapısı da etkiler duvar kalınlığı yalıtım ve perde beton binalar büyük problem wifi alanı konusunda

• Modem, televizyondan 3 metre uzaklıkta duruyor ama dediğim gibi arada duvar da var. Bir çözümünü bulacağım artık bir şekilde sinyal artırmak için. Teşekkürler cevaplarınız için.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.