Şimdi Ara

Zyxel modem alacagim ama modelleri karmaşık.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
608
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

3625 t20a tavsiye edilmis forumda Zyxel VMG3625-T20A Dual-Band AC 1200 Mbps Wireless 4 Port Gigabit VDSL2/ADSL2 Modem Router

https://www.hepsiburada.com/zyxel-vmg3625-t20a-dual-band-ac-1200-mbps-wireless-4-port-gigabit-vdsl2adsl2-modem-router-p-HBV00000RVCE9?magaza=Teknod%c3%bckkan%c4%b1m%2b

bir de 3625 t50b var ustteki modemin daha gunceli

Zyxel VMG3625-T50B AC1200Mbps Vdsl/adsl Fiber Modem/router

https://www.hepsiburada.com/zyxel-vmg3625-t50b-ac1200mbps-vdsl-adsl-fiber-modem-router-p-HBV00000YHRD0?magaza=Hepsiburada

gigabit port var mı çözemedim.

şimdi t50b t20a’dan sonra cikmis daha guncel bir modem mi? Hangisi iyi? T50b’de fiber yaziyor ama t20a’da yazmiyor. Alttaki daha güncel olmasına ragmen neden ustteki daha pahalı?

Zyxel hakkinda vilgisi olan aydinlatabilir mi ? ust model cihazi hangisidir ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ANIL007 -- 27 Ocak 2021; 5:6:23 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bende sizin gibi ikisi arasında kararsız kalmıştım. T20A stoklarda kalmadığı için T50B aldım.

Arasındaki en önemli fark işlemci. T50B daha yeni bir modem olduğu için daha üst işlemci kullanmışlar. Bu sebeple T50B VDSL uyumluluğu 35b ye kadar destekliyor. T20A ise 30a ya kadar.

Ekstra DSL de T20A nın kullandığı Mediatek işlemcisini kullandığı için onunda VDSL uyumluluğu 30a ya kadar.

Bunun dışında ikisininde özellikler aynı.

Ücret konusuna bişey diyemem, T20A stoklarda azalıyor, eski ekmeğini yiyor yada satıcı farkı olabilir.

Nvidia RTX işlemciler aklıma geldi. 2080 den yeni ve %60 güçlü olan 3000 serileri çok daha ucuza piyasaya çıktı.

Fiber konusunu atlamışım, fiber ikisinde de var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tcebeci1 -- 27 Ocak 2021; 9:39:3 >
  • tcebeci1 kullanıcısına yanıt

Hocam 3625 t50b alayım diyorum. 50 megabit internetim var. Eve birkac akilli lamba aldim birkac telefon ve tv (youtube, netflix) ve playstation 5 olacak sanirim yeterli olur bu modem. Hali hazırda turknetin zamaninda verdigi zte h267n eskidigini dusunuyorum.

35b derken 35 megabite kadar mı? Ama bende 50 megabit var

• Benim 135 metre kare evde 4 telefon, 3 bilgisayar, 1 tablet, 2 Tv, Netflix, İptv ve menzil genişletici ile sorunsuz baş edebiliyor. Gayet memnunum. Tavsiye ederim.

Ev büyükse arka odalar için özellikle 5 Ghz için menzil genişletici ister, çekim gücü efsane değil yani.

Yalnız şu var sayın hocam, bazı arkadaşlar 5 Ghz de anlık kaybolma sorunu rapor ettiler. Bu modemin aynısını 8623 diye Turknet veriyor. 5 Ghz sorunsalı o modelde daha fazla.

Yarın alırsın 5 Ghz şansına sizdede sorunlu çıkar o yönden sorumluluk almak istemem.

Çok olmasa bile böyle bir sıkıntı tek tük var yani. Ben şahsen yaşamadım. Zyxel sorun yaşayanlara evlerindeki alt yapı sorunları nedeniyle olduğunu yazmış. Ben bu konuda Zyxel e katılıyorum. Alt komşum ilçelerde yerel olarak internet sağlayan bir firma ile anlaştı evine bağlattı, o hafta benim 10 yıllık Zyxel 3312 patates oldu.

Karar sizin.

35b henüz kullanılan bir teknoloji değil, ne zaman yaygınlaşır o da belli değil. Hali hazırda 17 kullanılıyor. Bahsettiğiniz hız ile alakalı değil. Ben Turknet ten ne geliyorsa ( 70 Mb- 7 mb- 17 ms ping) alıyorum. 1 aydır kopma yok

Konuda geçen iki modemde ISS nin verdiği hızları aynen size verir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tcebeci1 -- 27 Ocak 2021; 12:6:14 >

Hocam bu modemde karar kildim. 8623 ayni cihazmis daha uygun fiyata bulabilecegim icin ona bakiyordum. 5ghz’de kopma sorunu onda daha fazlaysabulasmayayim mi direkt 3625 mi alayım ne dersiniz? Ev kucuk 85 mt2

• TP link, Archer VR600 - 1600 vardı. Memnun değildim. Sattım.

Archer 2100 düşünürken aklıma VR600 sorunları geldi. Çekim mesafesi, ping süreleri sorunluydu. Parasının hakkı olan bir cihaz olduğunu düşünmüyorum. Asıl şişirme bana göre bunlar. Hali hazırda Keenetic extra DSL kullanıyorum. Bazı sorunlarını kendi başlığımda yazmış olsam da hem o sorunlar sebebi ile, hemde asıl derdim olan 1000 mbps ihtiyacı doğduğundan mütevellit modem arıyorum. Archer 2100' e o kadar para bayılmak doğru gelmedi. T50B göz kırpıyor. Ne dersiniz ?

T10b çok çektirmişti ama bana. Zyxel modem alacagim ama modelleri karmaşık. 

T20A ve T50B de tüm portlar gigabit mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asyagrafik -- 27 Ocak 2021; 12:48:14 >
  • @asyagrafik sayın arkadaşım ben T50B den çok memnunum. Her iki modelde 4 er adet Giga porta sahip. İhtiyaca göre 10/100/1000 şeklinde çalışıyorlar.

@ANIL007 8623 daha çok satıldığı için sanırım o modelde daha fazla olduğu yönünde sorunlar okuyoruz.

Eski otobüs firmaları geldi aklıma, otobüs sayısı en çok olan en fazla kaza yapıyordu :)

• quote:

Orijinalden alıntı: tcebeci1

@asyagrafik sayın arkadaşım ben T50B den çok memnunum. Her iki modelde 4 er adet Giga porta sahip. İhtiyaca göre 10/100/1000 şeklinde çalışıyorlar.

@ANIL007 8623 daha çok satıldığı için sanırım o modelde daha fazla olduğu yönünde sorunlar okuyoruz.

Eski otobüs firmaları geldi aklıma, otobüs sayısı en çok olan en fazla kaza yapıyordu :)

Bilgi için teşekkür ederim.

• asyagrafik kullanıcısına yanıt

Rica ederim.

• Bendeki zyxel modem/routermış, yeni konu açsam daha iyi olacak. Diğer mesajları sildim konuyu kirletmeyelim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi celestial_fury -- 27 Ocak 2021; 15:40:54 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: celestial_fury

Bendeki zyxel modem/routermış, yeni konu açsam daha iyi olacak. Diğer mesajları sildim konuyu kirletmeyelim.

Kendileri router dir. yani dağıtıcı. Modem özelliği yoktur.

• quote:

Orijinalden alıntı: celestial_fury

Bendeki zyxel modem/routermış, yeni konu açsam daha iyi olacak. Diğer mesajları sildim konuyu kirletmeyelim.

Foto atarsanız bakalım.

• Alacak arkadaşlar fiyat konusunda iyi araştırma yapsınlar, iyi oynuyor. Kendi kullanıcı deneyimim için konumu okuyabilirsiniz: link

Zyxel modem alacagim ama modelleri karmaşık.
  • agmerhamto kullanıcısına yanıt

• İkinci el bir turknet 8623 t50b aldım, parayı yolladım. Forumdaki klavuzla global rom yukleyecegim.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.