Şimdi Ara

zyxel denen modem (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
97
Cevap
0
Favori
1.485
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    önce modemi resetle,yeniden başlatma tuşu değil ha..reset düğmesine bir dakika falan basılı tut..
    önde gene modem şifresini değiştirip,sonra modem ip numarasını yazıp modem ayarlarını yapacaksın. .33 ip numaralı dns ayarlarını falan bu aşamada YAPMA..connect on demand değil de Nailed-Up Connection seçeneğini seç..diğerleri aynı...
  • onuda denedim arkadaşım yani kitapçıkta veya diye belirtilen her olasılığı denedim ping atınca zaman aşımına uğradı yazısını görmem bozuk olduğunu göstermezmi sizden ricam çalıştıra ping 192.168.1.1 yazıp denermisiniz sizde ne çıkacak değilse ben bir 6 saat daha uğraşmaya hazırım tekrar teşekkürler
  • hattım temiz arayıp hattımın açldığınıda öğrendim 5 defa resetledim ama şimdi bir kere daha yapayım modem şifresini tekrar değiştirmedim ama bunun bir faydası olur mu bide sizden ricam şu pingi bir deneyim zira sizde deaynıysa modemin bozuk olmadığına inanıcam ve bu beni çok mutlu edecek
  • yapıyorum ama ekran durmuyor hemen kapanıyor okuyamıyorum.
  • modem arızalı ise değişir paran boşa gitmez merak etme.ben ping attığım zaman bazen hata veriyor bazen hiçbişey yapmıyor.ancak modemden bilgisayara ping atınca succesful diyor.modemden dene yani ping olayını.
  • bayt 32,süre 1 ms ttl 254 yazıyor 3 kere,sonra daha bişeyler yazıyor,ama okuyamadan kapanıyor ekran,pause ile de durmuyor
  • çok teşekkür ederim ben reset attım tekrar ama bu seferde şu 192 yazarak gidilen siteye gitmeye çalışırken web sayfası çevrimdışı olarak kullanılamıyor diyor o niye acaba
  • iyi ama modemden nasıl ping atacağım modemin herhangi bir programı yok ki ben eternetle bağlanmaya çalışıyorum modem seçeneklerinde zyxel yok yani 56 k var sadece
  • önce modem ayarı için 192.168.1.1 adresine gir..girememesi modemle irtibat yok demek. çözüm=reset... ve çok büyük sabır..sonuç=başarı merak etme..
  • valla başınızı ağrıttım biliyorum ama bu benim için çok önemli şu işi bir halletsem de bütün zyxel ailesinden özür dilemeye razıyım
  • çevrimdışı kullanılamıyor demesi bu yüzdenmi ama resetten önce girebiliyordum şimdi tekrar mı resetleyeyim
  • sistem win98 mi?
  • evet,resetle ama reset düğmesine biraz uzun bas,bu arada bilgisayarı da yeniden başlatabilirsin..
  • dostlar bu arda çok büyük bir gelişme oldu ping yaptım ve sizdeki sayısal değerleri aldım sayfayada girdim ama sonuç gene 4 fail birden sistemim xp
  • şu ayarları kaydet bölümünde ayarlaı değiştire tıkladığımda dns numaralarının sıfır olduğunu ıp adresininde 33 ile bittiğini gördüm sorun burda olabilirmi
  • şe dediklerimizi tam olarak yapsan testleri de geçeçeksin..
  • quote:

Orjinalden alıntı: banko77

şu ayarları kaydet bölümünde ayarlaı değiştire tıkladığımda dns numaralarının sıfır olduğunu ıp adresininde 33 ile bittiğini gördüm sorun burda olabilirmi

hayır burda bir sorun yok,her şey normal.. sana 33 ile biten ip numarasını veriyor,dns numaraları da otomatik alınacak zaten..
  • abi dediklerinin hepsini yapmaya çalışıyorum ama bu seferde şifremi kabul etmiyo hay allahım aklımı kaçırıcam
  • resetten sonra şifre de resetlenir,yani ilk şifre1234,sonra değiştir..
  • abi tamam şifreyi değiştirdim siteye girdim herşeyi baştan yaptım gene olmadı yaptıklarımı tekrar anlatmamı istermisiniz
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.